آشنایی با انواع بوم گردی

0
1974

اگر به فکر تفریح و گذراندن اوقات خود هستید انتخاب یک طبیعت زیبا می‌تواند بهترین مکان برای آرامش و آسایش و دوری از زندگی روزمره باشد. که این رفتن به طبیعت و لذت بردن از آن یک نوع طبیعت گردی و بوم گردی به شمار می‌آید.

انواع بوم گردی

بوم گردی اقلیمی
بوم گردی اقلیمی – یکی از انواع بوم گردی، بوم گردی اقلیمی می‌باشد همانطور که می‌دانیم همه برای رفتن به مسافرت مکانی را که از نظر آب و هوا مساعد است را انتخاب می‌کنند. بنابراین مناطق کوهپایه‌ای، سواحل و ییلاقی بهترین مکان‌ها برای مسافرت و تفریح کردن در تابستان به شمار می‌آیند و مناطق کویری بهترین مناطق برای مسافرت در فصل‌های پاییز و زمستان می‌باشند.

بوم گردی کوهستان

بوم گردی کوهستان – یکی دیگر از انواع بوم گردی، بوم گردی کوهستان می‌باشد، کوه‌های مهم و معروف بهترین مکان برای تفریح و ورزش کردن گردشگران می‌باشد، در فصل زمستان هر چند که هوا سرد است و کوهها پوشیده از برف می‌باشند اما می‌تواند به بهترین مکان برای بازی‌های زمستانی مثل تله اسکی، اسکی روی برف و تله فریک تبدیل شوند و گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

بوم گردی جنگل

بوم گردی جنگل – در ادامه معرفی انواع بوم گردی با بوم گردی جنگل آشنا خواهیم شد. همانطور که می‌دانیم پارک‌های جنگلی و جنگل‌ها از جاذبه‌های اصلی بوم گردی به شمار می‌آیند. و مورد توجه بسیا ری از گردشگران و محققان قرار گرفته است، و یکی از مهم‌ترین کانون‌های جذب گردشگردان به شمار می‌آید.

بوم گردی آب‌های معدنی و آب‌های گرم 
بوم گردی آب‌های معدنی و آب‌های گرم  – بوم گردی آب‌های معدنی و آب‌های گرم یکی دیگر از انواع بوم گردی است، جالب است بدانیم آب‌هایی که در کنار کوه‌های آتشفشانی به بیرون می‌جوشند بخاطر داشتن گوگرد و املاح معدنی دارای خاصیت درمانی می‌باشند و در صنعت داروسازی بسیار کاربردی و مهم هستند، جالب است بدانیم این آب‌های معدنی باعث شده است گردشگران زیادی برای بوم گردی و درمان خود به آنجا سفر کنند.

در جهانگرد بخوانید :
معرفی ۶ روستای ناشناخته ایران

بوم گردی ساحلی

بوم گردی ساحلی – بوم گردی ساحلی یکی دیگر از انواع بوم گردی می‌باشد، بهتر است بدانیم که سواحل دریا یکی از جاذبه‌های مهم بوم گردی در سراسر دنیا می‌باشد این نوع بوم گردی بخاطر جذابیت‌ها و قابلیت‌های درمانی به ویژه در فصل شنا و ماهیگیری گردشگران زیادی را سالانه به سمت خود جذب می‌کند. همچنین سواحل نزدیک به بندرگاههای تجاری و بازرگانی بخاطر داشتن بازارهای کالاهای وارداتی بر جاذبه‌های گردشگردی این شهرها افزوده است و باعث افزایش تعداد گردشگران به این مناطق شده است. و رونق ورزش‌های آبی مانند اسکی روی آب، قایق رانی، موج سواری، جت اسکی از دیگر جاذبه‌های توریسم ساحلی به شمار می‌آید.

1+
تبلیغاتجهانگردعکس روزفروشگاه اینترنتی ژیوارتبلیغاتایرانگردی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید