آشنایی با بوم گردی اصفهان

0
1263

همانطور که می‌دانیم استان اصفهان قطب گردشگری و پایتخت فرهنگی کشورمان به شمار می‌آید. و یکی از استان‌های پیشرو در رویکرد بوم گردی و توریسم می‌باشد. این استان مملو از زیبایی‌های بی‌بدیلی و زیبایی ا‌ست، که باعث شده است سالانه گردشگران زیادی از تمام دنیا این شهر را برای سفر کردن انتخاب کنند.

آشنایی با بوم گردی اصفهان

در واقع بوم گردی به نحوه اسکان در اقامتگاه‌های سنتی نیز اطلاق می‌شود. بهتر است بدانید که استان اصفهان رکورد دار اقامتگاه‌های بوم گردی در کشورمان ایران است. به طوری که نزدیک 300 اقامتگاه بوم گردی در این شهر به ثبت رسیده است. که این اقامتگاه‌ها با استفاده از معماری سنتی اصفهان به بهترین شکل ساخته شده‌اند. که در بین شهرهای استان اصفهان شهرستان خور و بیابانک از نظر تعداد اقامتگاه در رتبه اول قرار گرفته‌اند.

معرفی اقامتگاه‌های بوم گردی اصفهان

اقامتگاه‌های بوم گردی اصفهان دارای تعداد زیادی هستند که از لحاظ امکانات و زیبایی بسیار معروف می‌باشند. بعضی از مهم‌ترین اقامتگاه‌های بوم گردی اصفهان عبارتند از: اقامتگاه بوم گردی آریو اصفهان، خانه صفا کاشان، سرای صالح کاشان، سرای سوشید کاشان، آویلا کاشان و اقامتگاه بیراهه کویر مصر.

خانه صفا کاشان

اقامتگاه بوم گردی خانه صفا کاشان که دارای قدمت نزدیک 350 سال می‌باشد و مربوط به دوران صفویه است. این اقامتگاه دارای 2 فاز است که فاز اول آن دارای 7 باب اتاق سنتی می‌باشد.

خانه صفا کاشان خانه صفا کاشان خانه صفا کاشان

اقامتگاه بوم گردی آریو

همچنین اقامتگاه بوم گردی آریو اصفهان دارای قدمتی بیش از 90 سال می‌باشد و به عنوان یک اقامتگاه درجه یک بوم گردی اصفهان به شمار می‌آید، و معماری آن مربوط به دوران پهلوی می‌باشد، که این اقامتگاه شامل ایوان، اتاق‌ها، حیاط خلوت و حیاط اصلی است و مهم‌تر از همه اینکه در نزدیکی چهل ستون و باغ هشت بهشت و سی و سه پل واقع شده است.

اقامتگاه بوم گردی آریو

اقامتگاه سرای صالح کاشان

یکی دیگر از اقامتگاه‌های بوم گردی اصفهان اقامتگاه سرای صالح کاشان است که بخشی از آن قدمتی نزدیک 100 سال را دارد. که دارای 6 باب سوئیت می‌باشد، و از نکته‌های قابل توجه این اقامتگاه می‌توان به نزدیکی آن در کنار کارگاه‌های گلاب گیری و موزه مردم شناسی اشاره کرد، همچنین گردشگران از تراس بزرگ آن می‌توانند به تماشای منظره‌ای زیبا با کوه‌های کرکس و باغات سرسبز بنشینند.

در جهانگرد بخوانید :
باغ چهلستون - اصفهان گردی

اقامتگاه سرای صالح کاشاناقامتگاه سرای صالح کاشاناقامتگاه سرای صالح کاشان

اقامتگاه بیراهه کویر

در ادامه معرفی اقامتگاه‌های بوم گردی اصفهان می‌توان به اقامتگاه بیراهه کویر مصر اشاره کرد این اقامتگاه دارای قدمتی بالای 80 سال می‌باشد، که این اقامتگاه دارای 9 باب می‌باشد که در فاصله 55 کیلومتری از شهر خور واقع شده است.

1+
تبلیغاتجهانگردعکس روزفروشگاه اینترنتی ژیوارتبلیغاتایرانگردی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید