آشنایی با بوم گردی شیراز

0
816

شیراز یکی از شهرهای پرآوازه‌ی ایران می‌باشد که در جنوب شرقی ایران واقع شده است، این شهر دارای زیبایی‌های بی‌نظیری می‌باشد. که باعث شده است سالانه از تمام نقاط دنیا به آن سفر کنند. در واقع دنیای پر از زیبایی و شگفتی در پیش روی مسافرانی است که می‌خواهند به این شهر سفر کنند. همچنین سرشار از آثار باستانی قدیمی، شعر و تاریخ است. این شهرتاریخ کهن کشورمان ایران وهنرمعماری آن را با بناهای تاریخی چشمگیر، موزه‌ها و باغ‌های دلپذیر به نمایش می‌گذارد.

آشنایی با بوم گردی شیراز
همچنین دارای سه نوع آب و هوای کوهستان، معتدل و گرم و خشک است. بهترین جاها برای بوم گردی شیراز عبارتند از: پرسپولیس، نقش رستم و نقش رجب، پاسارگاد، باغ نارنجستان، مسجد و حمام وکیل، موزه‌ی نظامی عفیف آباد، موزه‌ی پرسپولیس، بازار وکیل، موزه‌ی هنر مشکین‌فام، موزه‌ی هفت‌تنان، آرامگاه حافظ، آرامگاه سعدی، موزه‌ی پارس، ارگ کریم خان، باغ ارم، مسجد و حمام وکیل، خانه‌ی زینت‌الملک و… که بهتر است با بعضی از این جاذبه‌ها برای بوم گردی شیراز آشنا شویم.

معرفی جاذبه‌های دیدنی شیراز
معرفی جاذبه‌های دیدنی شیراز

همانطور که می‌دانیم شیراز به خاطر داشتن باغ‌هایش معروف است، و در بین باغ‌های آن باغ ارم یکی از دیدنی‌های این شهر می‌باشد، که به عنوان یک میراث جهانی در یونسکو ثبت شده است. یکی دیگر از آثار تاریخی شهر شیراز آرامگاه حافظ می‌باشد که یکی از پرطرفدارترین شاعران پارسی‌ زبان است. و یکی از جاذبه‌های گردشگری و میعادگاه طرفداران حافظ از تمام دنیا می‌‌باشد. همچنین شاه چراغ که یکی از زیباترین و جذاب‌ترین عبادتگاه‌ها می‌باشد در این شهر واقع شده است، که آرامگاه دو تن از برادران امام هشتم شیعیان می‌باشد. جالب است بدانیم که در نزدیکی این عبادتگاه مسجد نصیرالملک واقع شده است که یکی از مشهورترین ساختمان‌های شیراز است و به مسجد صورتی نیز معروف می‌باشد. بازار وکیل یکی دیگر از جاهای دیدنی شیراز به‌شمار می‌رود که نمونه‌ای شگرف از معماری دوره‌ی زندیه می‌باشد. و به ‌صورت هزارتو طراحی شده و با صدها مغازه‌ و دکه بازار اصلی شیراز به شمار می‌آید. این آثار و ده‌ها آثار دیگر بر جذابیت‌های بوم گردی شیراز افزوده است.

در جهانگرد بخوانید :
قلعه الموت - قزوین گردی

اقامتگاه‌های بوم گردی شیراز

اقامتگاه‌های بوم گردی شیراز

در این شهر اقامتگاه‌های بوم گردی مختلفی برای دسترسی آسان به اماکن تاریخی و تفریحی واقع شده است، که مهم‌ترین آنها عبارتند از اقامتگاه بوم گردی باغ گل‌ها، جورگ سپیدان، ترنجستان،کلبه کوهسار، لوتوس، باچان توریسم، آژند، عشایری جورگ، قصریعقوب و… بهتر است بدانیم یکی از قدیمی‌ترین این اقامتگاه‌ها خانه باغ ایرانی با قدمتی ۱۰۰ ساله می‌باشد، و معماری آن مربوط به دوران پهلوی می‌باشد. همچنین اقامتگاه بوم گردی باغ گل‌ها در شهر ارسنجان شیراز که سومین شهر امن خاورمیانه می‌باشد واقع شده است. در این اقامتگاه بوم گردی اقامتی متفاوت را در میان درختان و گیاهان سرسبز همراه با استراحت عصرگاهی در سیاه چادر عشایری همراه غذای محلی شیرازی تجربه خواهید کرد.

1+
تبلیغاتجهانگردعکس روزفروشگاه اینترنتی ژیوارتبلیغاتایرانگردی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید