آشنایی با بوم گردی قشم

0
1201

جزیره قشم که تنها ژئو پارک خاورمیانه می‌باشد دارای جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بسیار زیادی است، و بزرگترین جزیره هرمزگان می‌باشد و عموما طبیعت آن را جزو عجایب هفتگانه می‌دانند. قشم جزیره آفتاب و آب است و خاک آن مانند رنگین کمانی پر از رنگ می‌باشد. این جزیره جاهای دیدنی زیادی دارد مانند روستای لافت، جزیره ناز، هنگام، هرمز، دره تندیس‌ها، سد گوران و دره ستارگان و… که با برخی از آنها آشنا خواهیم شد.

آشنایی با بوم گردی قشم
روستای لافت

آشنایی با جاذبه‌های بوم گردی قشم

یکی از مهم ترین جاذبه‌های دیدنی قشم روستای لافت می باشد، که از نقاط جذاب بوم گردی قشم می‌باشد، این روستا جز یکی از بومی نشین‌ترین و قدیمی‌ترین روستاهای ایران می‌باشد. از خصوصیات بارز این روستا سبک معماری خانه‌ها و سازه‌های آن می‌باشد. اگر برای مدت کوتاهی در داخل این روستا قدم بزنید متوجه خواهید شد که بیشتر آنها دارای بادگیرهایی زیبا و قدیمی هستند. از همه مهمتر ساکنین این روستا بومی هستند و به شیوه کاملا سنتی زندگی می کنند. از مزایای مهم دیگر آن این است که جنگل حرا که از مشهورترین جنگل‌های آبی ایران است در این روستا واقع شده است.

جزایر ناز قشم

یکی دیگر از نقاط پرطرفدار توریستی جزایر ناز قشم می‌باشد، که نقش مهمی از ژئو پارک قشم در خاورمیانه را ایفا می‌کند. یکی از ویژگی‌های شگفت انگیز این جزیره این است که شما می‌توانید به روی آب پیاده روی کنید و یا حتی به راحتی می‌توانید روی آب با شتر و ماشین‌های آف رودی تفریح کنید و لذت ببرید. به طوری که قادر خواهید بود مسافتی در حدود یک کیلومتر را بدون اینکه ذره‌ای خیس شوید به راحتی پیاده روی کنید، بهتر است بدانیم که این جزیره تنها در هنگام جزر آب‌های خلیج فارس قابل رویت و مشاهده می‌باشد. این جزیره به حدی شگفت انگیز و زیبا است که چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند.

در جهانگرد بخوانید :
آشنایی با بوم گردی شیراز
جزایر ناز قشم
جزایر ناز قشم

معرفی اقامتگاه‌های قشم

جالب است بدانیم که اقامتگاه‎‌های بوم گردی قشم یه سری خانه‌های محلی هستند که توسط افراد محلی اداره می‌شوند. از مزایای این اقامتگاه‌ها می‌توان به این اشاره کرد که چون توسط افراد بومی اداره می‌شود به راحتی می‌توان از راهنمایی‌های آنها برای دیدن جاهای محلی قشم استفاده کرد، هر چند که ممکن است امکانات این مکان‌ها در حد هتل‌ نباشد اما اقامت در آنها برای گردشگران تجربه خوبی را به دنبال خواهد داشت. که مهمترین اقامتگاه‌های آن عبارتند از اقامتگاه بوم گردی فردیس قشم، خاله خورشید، ستاره برکه خلف، فردیس دیرستان، فلامینگو، کلودنگ و ….

اقامتگاه‌های قشم
که در بین آنها اقامتگاه بوم گردی کلودنگ دهخدا یکی از محله‌های قدیمی و با صفای جزیره قشم می‌باشد. در این اقامتگاه همه مهمان‌ها برای خوردن غذا دور هم جمع می‌شوند و مشغول صحبت کردن با هم دیگه در یک فضای کاملا صمیمی می‌شوند.

2+
تبلیغاتجهانگردعکس روزفروشگاه اینترنتی ژیوارتبلیغاتایرانگردی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید