آشنایی با زیباترین روستای جهان

0
1218

در جهان بسیاری از روستاهای زیبا که مانند دنیاهای فانتزی، غیر واقعی و پر از رنگ هستند، و دارای طبیعتی بکر و دست نخورده می‌باشند، برای همه مردم جهان ناشناخته باقی مانده‌‌اند. در این روستاهای زیبا همه چیز بوی سادگی و عشق می‌دهد، جایی که همه چیز از طبیعت گرفته تا معماری آن معرکه و دلنشین است .

روستای گیتورن در کشور هلند

برای بوم گردی و تفریح انتخاب روستاها با یک طبیعت بکر و زیبا می‌توانند بهترین جایگزین برای شهرهای شلوغ با چراغ‌های همیشه روشن باشد. به جرات می‌توان گفت زیباترین روستای جهان روستای گیتورن در کشور هلند می‌باشد که به ونیز هلند معروف است، این روستا بسیار زیبا و شگفت انگیز است و بیشتر شبیه افسانه‌‎ها می‌باشد. در این روستا هیچ ماشین و جاده ای وجود ندارد و تمام مسیرهای آن آبی است، و از طریق پارو زدن در کانال‌های آبی می‌توان به ساختمان‌ها و خانه‌های آن دسترسی پیدا کرد. اگر دوست نداشته باشند از این کانال‌های آبی استفاده کنند، می‌توانند از طریق 176 پل چوبی که در این روستای شگفت‌انگیز وجود دارد، به خانه‌های مورد نظرشان برسند.

روستای گیتورن در کشور هلند روستای گیتورن در کشور هلند روستای گیتورن در کشور هلند روستای گیتورن در کشور هلند

به جز این روستا، که زیباترین روستای جهان است، تعدادی از روستاهای زیبا و شگفت‌انگیز دیگری نیز وجود دارند، که مهم‌ترین آنها عبارتند از روستای خیت هورن ، که یکی از سرسبزترین و آرام‌ترین مناطق روستایی کشور هلند به شمار می‌آید، که در نزدیک پارک ملی واقع شده است.

روستای مارساکلاک

یکی دیگر از روستاهای زیبای جهان، روستای مارساکلاک است،که یک منطقه سنتی ماهیگیری می‌باشد و ماهی فروشی‌های معروفی را دارد و در جنوب شرقی مالتا واقع شده است. این روستا به خاطر داشتن بندری زیبا که قایق‌های رنگارنگی درآن تردد می‌کند بسیار معروف و مشهور می‌باشد.

روستای مارساکلاک روستای مارساکلاک

روستای گاسادالور

در ادامه معرفی زیباترین روستای جهان با روستای گاسادالور آشنا خواهیم شد که این روستای زیبا با جمعیت نزدیک 18 نفر در لبه صخره‌ای بلند قرار گرفته است، یکی از زیباترین روستاهای جهان می‌باشد که سالانه گردشگران زیادی به آنجا مسافرت می‌کنند. این روستا در جزیره مایکینس، از مجمع‌الجزایر فارو واقع شده است.

در جهانگرد بخوانید :
آشنایی با بوم گردی قشم

روستای گاسادالور روستای گاسادالور

بایبری

بایبری نیز یک روستای جذابی می‌باشد که در نزدیکی رودخانه کُلن در شهر گلاسترشر انگلستان قرار گرفته است. این روستا دارای جاذبه‌های شگفت‌انگیز و جذابی می‌باشد که خانه‌های آن از نوع سنگی بسیار قدیمی هستند و رودخانه کُلن از میان روستا رد شده و در آنجا جریان دارد، زیبایی این روستا به گونه‌ای است که طراح معروف انگلستان آن را زیباترین روستای انگلستان نامگذاری کرده است.

بایبری

 

3+
تبلیغاتجهانگردعکس روزفروشگاه اینترنتی ژیوارتبلیغاتایرانگردی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید