آشنایی با پیشرفته‌ترین روستای جهان

0
1361

همانطور که می‌دانید روستاها از زمان‌های بسیار قدیم به عنوان محلي پر از مهر و صفا و صميميت و سادگي برای عموم مردم شناخته شده‌اند. بهتر است بدانید بعضی از روستاها علاوه بر زیبایی و سادگی که دارند از امکانات ویژه و خاصی نیز برخوردار هستند. یکی از پیشرفته‌ترین روستاهای جهان که در کشورمان ایران قرار دارد روستاى شاهکوه می‌باشد. که تاکنون بالغ بر یک میلیون نفر از تمام دنیا از سایت آن دیدن کرده‌اند.

روستای شاهکوه

معرفی پیشرفته‌ترین روستای جهان:

روستاى قرن آباد که محل قشلاق شاهکوهى می‌باشد پیشرفته‌ترین روستای جهان می‌باشد. این روستا در گلستان واقع شده است، که در ابتدا آب و برق نداشت اما در سال 79 با ورود تلفن از اینترنت برخوردار شد و مردم این منطقه به جای اینکه به شهرها کوچ کنند در روستای خود ماندند و با سعی و تلاش منطقه را تبدیل به یک پایگاه تکنولوژى کردند. در واقع این روستا نمادى از موفقیت و پیشرفت فن آورى اطلاعات در کشورمان است، و مردم پیشرفته‌ترین روستای جهان اولین مرکز جامع ICT را در این روستا بنا نهادند.

روستای شاهکوه

بهتر است بدانید که دولت در ابتدا هیچ کمکی به مردم این روستا نکرد و تنها در مراحل پایانی کار به آنها کمک کرد. ضمنا در حال حاضر طبقه دوم ساختمان ICT دارای یک سالن 260 متری می‌باشد که به نوعی مرکز خدمات دور کاری به شمار می‌آید. جالب است بدانید که سرعت اینترنت در پیشرفته‌ترین روستای جهان 2 مگابیت در ثانیه می‌باشد. که به جرات می‌توان گفت که این امکان حتی در بعضی از وزارتخانه‌ها وجود ندارد. یکی دیگر از شگفت‌های پیشرفته‌ترین روستای جهان این است که خطوط اینترنتى آن هیچگاه قطع نمی‌شود. و ارتباط آن با دنیاى اطلاعات و شبکه جهانى همیشه برقرار می‌باشد.

روستای شاهکوه
روستای شاهکوه امروزه نه تنها از تمام شهرها بلکه از خود کشور نیز جلو افتاده است. از دیگر مزیت‌های قابل توجه این روستا این است که خدمات دور کاری به حوزه مشاغل این روستا وارد شده است. و بیشتر جوانان ساکن این پیشرفته‌ترین روستای جهان در منزل و حتی در کنار بوستان و باغ‌ها براى کارخانه سوئیچ کار مى‌کنند.

در جهانگرد بخوانید :
جاذبه های گردشگری شاهرود

و بعضی از جوانان روستای شاهکوه نیز طرف قرار داد با دانشگاه شریف هستند. جالب است بدانید طبق مذاکرات انجام شده قرار شده است تا یکسری سفارشات را از یک شرکت آلمانى دریافت کنند که در صورت موفقیت قطعا در آینده تعداد زیادی از جوانان این روستا طرف قرار داد این شرکت آلمانی خواهند شد. همچنین جالب است بدانید که در این روستا تاکنون به 270 نفر آموزش اینترنت و IT داده شده است، و نزدیک 250 نفر هم نیز مشغول آموزش‌های مربوط به ICT هستند. به جرات می‌توان گفت که شاهکوه آبرویی برای کشورمان است.

2+
تبلیغاتجهانگردعکس روزفروشگاه اینترنتی ژیوارتبلیغاتایرانگردی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید