خانه بلاگ

آشنایی با بوم گردی اصفهان

0
آشنایی با بوم گردی اصفهان

همانطور که می‌دانیم استان اصفهان قطب گردشگری و پایتخت فرهنگی کشورمان به شمار می‌آید. و یکی از استان‌های پیشرو در رویکرد بوم گردی و توریسم می‌باشد. این استان مملو از زیبایی‌های بی‌بدیلی و زیبایی ا‌ست، که باعث شده است سالانه گردشگران زیادی از تمام دنیا این شهر را برای سفر کردن انتخاب کنند.

آشنایی با بوم گردی اصفهان

در واقع بوم گردی به نحوه اسکان در اقامتگاه‌های سنتی نیز اطلاق می‌شود. بهتر است بدانید که استان اصفهان رکورد دار اقامتگاه‌های بوم گردی در کشورمان ایران است. به طوری که نزدیک 300 اقامتگاه بوم گردی در این شهر به ثبت رسیده است. که این اقامتگاه‌ها با استفاده از معماری سنتی اصفهان به بهترین شکل ساخته شده‌اند. که در بین شهرهای استان اصفهان شهرستان خور و بیابانک از نظر تعداد اقامتگاه در رتبه اول قرار گرفته‌اند.

معرفی اقامتگاه‌های بوم گردی اصفهان

اقامتگاه‌های بوم گردی اصفهان دارای تعداد زیادی هستند که از لحاظ امکانات و زیبایی بسیار معروف می‌باشند. بعضی از مهم‌ترین اقامتگاه‌های بوم گردی اصفهان عبارتند از: اقامتگاه بوم گردی آریو اصفهان، خانه صفا کاشان، سرای صالح کاشان، سرای سوشید کاشان، آویلا کاشان و اقامتگاه بیراهه کویر مصر.

خانه صفا کاشان

اقامتگاه بوم گردی خانه صفا کاشان که دارای قدمت نزدیک 350 سال می‌باشد و مربوط به دوران صفویه است. این اقامتگاه دارای 2 فاز است که فاز اول آن دارای 7 باب اتاق سنتی می‌باشد.

خانه صفا کاشان خانه صفا کاشان خانه صفا کاشان

اقامتگاه بوم گردی آریو

همچنین اقامتگاه بوم گردی آریو اصفهان دارای قدمتی بیش از 90 سال می‌باشد و به عنوان یک اقامتگاه درجه یک بوم گردی اصفهان به شمار می‌آید، و معماری آن مربوط به دوران پهلوی می‌باشد، که این اقامتگاه شامل ایوان، اتاق‌ها، حیاط خلوت و حیاط اصلی است و مهم‌تر از همه اینکه در نزدیکی چهل ستون و باغ هشت بهشت و سی و سه پل واقع شده است.

اقامتگاه بوم گردی آریو

اقامتگاه سرای صالح کاشان

یکی دیگر از اقامتگاه‌های بوم گردی اصفهان اقامتگاه سرای صالح کاشان است که بخشی از آن قدمتی نزدیک 100 سال را دارد. که دارای 6 باب سوئیت می‌باشد، و از نکته‌های قابل توجه این اقامتگاه می‌توان به نزدیکی آن در کنار کارگاه‌های گلاب گیری و موزه مردم شناسی اشاره کرد، همچنین گردشگران از تراس بزرگ آن می‌توانند به تماشای منظره‌ای زیبا با کوه‌های کرکس و باغات سرسبز بنشینند.

اقامتگاه سرای صالح کاشاناقامتگاه سرای صالح کاشاناقامتگاه سرای صالح کاشان

اقامتگاه بیراهه کویر

در ادامه معرفی اقامتگاه‌های بوم گردی اصفهان می‌توان به اقامتگاه بیراهه کویر مصر اشاره کرد این اقامتگاه دارای قدمتی بالای 80 سال می‌باشد، که این اقامتگاه دارای 9 باب می‌باشد که در فاصله 55 کیلومتری از شهر خور واقع شده است.

جهانگردها و چالش انتخاب غذا در کشورهای مختلف

0
جهانگردها و چالش انتخاب غذا در کشورهای مختلف

جهانگردها و چالش انتخاب غذا در کشورهای مختلف، یکی از موضوعات مهمی است که همیشه مورد توجه قرار می‌گیرد. مردمانی که در نقاط مختلف جهان سکونت دارند دارای ذائقه‌های غذایی کاملاً متفاوتی هستند. برخی از ساکنین این کره خاکی غذاهایی با طعم تند را می‌پسندند و برخی دیگر تنها به غذاهایی با طعم شیرین علاقه‌مند هستند.
این ذائقه به واسطه تولد فرزند در هر خانواده به او داده می‌شود؛ بنابراین هر قوم و ملیتی ذائقه غذایی مخصوص به خود را دارد و غذاهایی که در یک منطقه خاص از جهان از محبوبیت بالایی برخوردار است، الزاماً نباید با سلیقه تمام افراد همخوانی داشته باشد و افرادی که به این منطقه سفر می‌کنند هم علاقه‌مند باشند آن غذاها را امتحان کنند.

جهانگردها و چالش انتخاب غذا در کشورهای مختلف

جهانگردها و چالش انتخاب غذا در کشورهای مختلف و غذاهای تند

جهانگردها و چالش انتخاب غذا در کشورهای مختلف هنگامی اهمیت دوچندان پیدا می‌کند که به کشوری با ذائقه غذایی تند پسند سفر می‌کنید. به عنوان مثال در کشورهای هند و مکزیک چندین مدل فلفل کشت می‌شود و از آن‌ها برای طبخ غذا استفاده می‌کنند.
این فلفل‌ها بسیار تند و تیز هستند و هنگام خوردن غذاهای هندی شاید نتوانید بیشتر از یک لقمه را امتحان کنید؛ بنابراین قبل از این که جهانگردی را آغاز کنید، ابتدا درباره ذائقه غذایی مردم کشورهای مختلف اطلاعات کسب نمایید و سپس سفر به آن منطقه را در پیش بگیرید.
با پیش بینی‌های انجام شده می‌توانید غذاهایی مانند تن ماهی را همراه ببرید یا به رستوران‌هایی که غذاهای بین المللی را ارائه می‌کنند برای صرف غذا مراجعه کنید.

جهانگردها و چالش انتخاب غذا در کشورهای مختلف

جهانگردها و چالش انتخاب غذا در کشورهای مختلف و غذاهای خاص

در برخی از کشورها مانند چین غذاهایی سرو می‌شود که برای افرادی که به این منطقه سفر می‌کنند چندان خوشایند نیست. اگر سفری به سوی سرزمینی خاص مانند چین که غذاهای مختلف در آن یافت می‌شود در پیش رو دارید، حتماً در رابطه با رستوران‌ها و فست فودهای مشهور واقع در آن منطقه تحقیق کنید تا در طول سفر گرسنه نمانید.

قدم های ساده جهت راه اندازی کافی شاپ

0
چگونه یک کافه را راه اندازی کنیم ؟

کافی شاپ یکی از مشاغل پرطرفدار در بسیاری از کشورهاست و افراد زیادی در طول سال ممکن است در یک شهر اقدام به راه اندازی کافی شاپ کنند. مانند هر شغل و کسب و کار دیگری، باید یک سری فاکتور ها و قدم ها در کنار هم به درستی اجرا شوند تا در نهایت کافی شاپ شما دارای استاندارد های لازم برای رقابت با سایر کافی شاپ ها باشد. این روز ها در هر شهری ده ها و حتی صد ها کافی شاپ وجود دارد. در شهر بزرگی نظیر تهران گاها در هر خیابان بیش از ده ها کافی شاپ وجود دارند. در چنین تراکمی اگر راه اندازی کافی شاپ شما به شیوه ی درستی نباشد و فاکتور های اساسی در آن رعایت نشده باشند، بدون شک درآمد بالایی نخواهید داشت و پس از مدتی مانند بسیاری از کافی شاپ ها و رستوران های دیگر ورشکسته و مجبور به تعطیل کردن کسب و کار خود خواهید شد.

در جهانگرد بیشتر بخوانید :

قدم های ساده جهت راه اندازی کافی شاپ

برخی از فاکتور های راه اندازی کافی شاپ عبارتند از:

• جمع آوری اطلاعات در مورد خرده فروشان قهوه
• در صورت امکان برای مدتی در یک کافی شاپ کار کنید.
• بر روی تصمیم راه اندازی کافی شاپ خود ثابت قدم و استوار باشید و رو به جلو حرکت کنید.
• برنامه ی زندگی خود را برای کار کردن و اداره ی یک کافی شاپ منظم کنید.
• برای یافتن مکان مورد نظرتان اقدام کنید.
• بازار هدف خود را انتخاب کنید و در مورد آن تحقیق کنید.
• در مورد نام کافی شاپ تصمیم بگیرید.
• طرح تجاری و درآمدزایی خود را مشخص کنید.
• منوی مناسبی را ایجاد کنید.
• یک لیست کامل از لوازمی که برای راه اندازی کافی شاپ نیاز دارید، تهیه کنید.
• بودجه ی مورد نیاز خود را مشخص کنید.
• فروشندگان محصولات مورد نیاز خود در کافی شاپ را پیدا کنید.
• به چند کافی شاپ محلی سر بزنید و از مدیران آنها اطلاعات کسب کنید.
• کارکنان مورد نیاز خود را استخدام کنید.
تمام این فاکتور های راه اندازی کافی شاپ و برخی فاکتور های دیگر که به آنها اشاره نشده است، می توانند باعث موفقیت شما در یک کافی شاپ شوند. در ادامه تعدادی از این فاکتور های مهم را به صورت مفصل بررسی می کنیم.

قدم های ساده جهت راه اندازی کافی شاپ

جمع آوری اطلاعات در مورد خرده فروشی قهوه

پیش از اینکه شروع به راه اندازی یک کافی شاپ کنید، باید در مورد صنعت قهوه، خرده فروشی قهوه، برندهای قهوه و… اطلاعات کافی را کسب کنید. شغل شما به طور مستقیمی به قهوه و مشتقات آن وابسته است، بنابراین به طور قطع باید اطلاعات زیادی در مورد این ماده ی غذایی داشته باشید. البته مطمئنا شما نمی توانید به طور کامل غرق در یادگیری قوه و فرهنگ استفاده از آن کنید، اما باید حداقل با برند های جدید، نوشیدنی هایی که با قهوه درست می شوند و وضعیت رقابتی این محصول در محلی که در آن فعالیت می کنید آشنا باشید.
می توانید یک شیرینی فروش را تصور کنید که در مغازه ی خود نشسته باشد و هیچ اطلاعاتی در مورد شیرینی ها نداشته باشد؟
زمانی که صحبت از فاکتور های راه اندازی کافی شاپ باشد، شما گاها نیاز دارید اطلاعاتی بیش از حداقل اطلاعات ممکن داشته باشید تا بتوانید از رقیبان خود برتر باشید. شاید نیاز نباشد در این عرصه متخصص شوید و تمام برند ها و ویژگی های قهوه ها را بدانید، اما باید در مورد شیوه های درست آماده کردن نوشیدنی های قهوه و حتی خرده فروشی قهوه اطلاعات داشته باشید.

قدم های ساده جهت راه اندازی کافی شاپ
مدتی در یک کافی شاپ کار کنید

از قدیم شنیده ایم که برای موفقیت در هر کاری باید خاک آن کار را خورد و کسب تجربه کرد. تمام اطلاعاتی هم که شما از طریق مشورت با دیگران یا اینترنت به دست می آورید، نمی تواند با کار عملی در یک کافی شاپ و دیدن زوایای مختلف آن از نزدیک اثربخش باشد. پیش از اینکه اقدام به راه اندازی کافی شاپ کنید، بهتر است برای کسب تجربه ی بیشتر در این زمینه، مدتی را در یک کافی شاپ کار کنید. یکی از بهترین راه هایی که می توانید به کمک آن خطر راه اندازی یک کافی شاپ شکست خورده را از بین ببرید، این است که قبل از شروع اطلاعاتی در این زمینه به دست آورید. بسیاری از مدیران کافی شاپ ها هم به این قضیه اعتقاد دارند و آن را یکی از مهمترین فاکتور های راه اندازی کافی شاپ می دانند. هرچه کافی شاپی که در آن کار می کنید به کافی شاپی که قصد راه اندازی آن را دارید شبیه تر باشد، تجربه های مفید تری را می توانید کسب کنید که برای شروع کار و در ادامه ی مسیر بسیار مفید خواهند بود.

قدم های ساده جهت راه اندازی کافی شاپ
راه اندازی کافی شاپ نیاز به سازماندهی زندگی شخصی دارد

پس از اینکه تصمیم گرفتید یک کافی شاپ را راه اندازی کنید، نیاز دارید تغییراتی عمومی را در زندگی خود ایجاد کنید. با خود فکر کنید که چگونه می توانید زمان خود را بهتر مدیریت کنید؟ چگونه می توانید وضعیت مالی خود را مدیریت کنید و اطمینان حاصل کنید که منابع مالی لازم برای پرداخت هزینه ها و قبض ها را خواهید داشت؟
شروع کسب و کار جایی است که شما باید شروع به سازماندهی وضعیت مالی خود کنید، پس انداز کنید و به مدیریت زمان بپردازید. این مدیریت زمان شامل زمانبندی درست برای پرداخت قبض ها و بدهی ها نیز می باشد.
حتی اگر در زندگی شما کودک یا فردی حضور دارد که باید از او نگهداری کنید، حالا باید ببینید در عین حال که در کسب و کار جدید خود فعالیت می کنید چگونه می خواهید این عزیزان را مدیریت کنید. در نهایت قبل از اینکه شروع به راه اندازی کافی شاپ کنید، ببینید چگونه قرار است تمام زوایای زندگی شخصی و کاری خود را سازماندهی کنید.

قدم های ساده جهت راه اندازی کافی شاپ

مکان کافی شاپ را مشخص کنید

قطعا همه می دانیم که مشخص کردن مکان از مهمترین فاکتور های راه اندازی کافی شاپ است که باید به آن پرداخته شود. برای انتخاب این مکان باید ببینید در کدام منطقه مردم بیشتر از هر جای دیگری به سرویسی که قرار است ارائه دهید، نیاز دارند.
شما برای اینکه بتوانید کسب و کار و درآمد پایداری داشته باشید، نیاز به مشتری دارید. بنابراین با خود فکر کنید چه مکانی برای کافی شاپ می تواند بیشترین تعداد مشتری را برای شما به ارمغان آورد.
باید خیلی زود شروع به پیدا کردن مکانی برای راه اندازی کافی شاپ کنید. لازم است چندین محله ی مختلف و مکان را بررسی کنید و به تجزیه و تحلیل آنها بپردازید و ببینید آیا برای شما جواب می دهند یا خیر. اگر نمی دانید از کجا شروع کنید، ابتدا محله هایی که با آنها آشنا هستید را بررسی کنید و کم کم دایره ی گشتن خود را بزرگتر کنید.
در زمانی که به دنبال محل مناسب هستید باید چندین آیتم را مد نظر قرار دهید. آیا این محل در یک قسمت تجاری و نزدیک به شهر است؟ آیا در اطراف این محل رقیب یا رقیبان خاصی فعالیت می کنند؟ وضعیت ترافیک و دسترسی به این محل چگونه است؟ برای اجاره یا خرید این محل چه مقدار سرمایه نیاز است؟ آیا این محل ارزش آن را دارد تا بر روی آن سرمایه گذاری کنید؟
پاسخ به این سوال ها می تواند به شما کمک کند تا بهترین مکان را برای راه اندازی کافی شاپ خود انتخاب کنید.

قدم های ساده جهت راه اندازی کافی شاپ
بازار هدف خود را مشخص کنید

تحقیق در مورد انتخاب بازار هدف از مهمترین فاکتور های راه اندازی کافی شاپ است. اگر صادق باشیم، اکثر صاحبین کافی شاپ ها اطلاعاتی از اهمیت بازار هدف ندارند. اگر از آنها در مورد اهمیت شناسایی بازار هدف بپرسید، خواهند گفت: چه بازار هدفی؟ کجای این بازار نیاز به مطالعه داره؟ همه عاشق قهوه هستن!
متاسفانه بسیاری از صاحبین کافی شاپ ها آرزو می کنند که ای کاش پیش از اینکه مقدار زیادی از سرمایه، زمان و انرژی خود را صرف راه اندازی کافی شاپ کرده بودند، در مورد بازار هدف و مشتریان بالقوه ی خود اطلاعات کافی جمع آوری می کردند و پس از آن اقدام به راه اندازی کافی شاپ خود می کردند.
دانستن این نکات و در واقع شناسایی بازار هدف نه تنها در تهیه ی یک منوی مناسب به شما کمک می کند، بلکه به واسطه ی آن می توانید محلی که قرار است کافی شاپ را در آنجا دایر کنید و حتی طراحی و دکوراسیون داخلی کافی شاپ را هم بر اساس آن مشخص کنید.

جلاتو چیست ؟

0
جلاتو چیست ؟

جلاتو و بستنی را نباید یکی دانست . جلاتو در زبان محاوره ایتالیایی به معنی یخ زده و در زبان فارسی نزدیکترین واژه به آن همان بستنی می باشد . با توجه به اینکه غالبا مواد اولیه بین Gelato و Icecream یکسان هستند .

جلاتو چیست ؟

مهمترین تفاوت بین این دو در مقدار بسیار کمتر چربی می باشد که در جلاتو بین 0% تا 8% است در صورتی که در تمامی انواع دیگر بستنی ها بین 17% تا حتی 32% می باشد.

جلاتو چیست ؟

در ضمن در جلاتو مقدار هوای کمتری وجود دارد که نتیجه آن محصولی متراکم تر و در عین حال دارای بافت نرم و لطیف تری می باشد . جلاتو در مقایسه با محصولات مشابه در درجه حرارت بالاتری ارائه می شود که اثر قویتر و دریافت بهتر طعم بر روی سیستم چشایی را بهمراه دارد .

آشنایی با پیشرفته‌ترین روستای جهان

0
روستای شاهکوه

همانطور که می‌دانید روستاها از زمان‌های بسیار قدیم به عنوان محلي پر از مهر و صفا و صميميت و سادگي برای عموم مردم شناخته شده‌اند. بهتر است بدانید بعضی از روستاها علاوه بر زیبایی و سادگی که دارند از امکانات ویژه و خاصی نیز برخوردار هستند. یکی از پیشرفته‌ترین روستاهای جهان که در کشورمان ایران قرار دارد روستاى شاهکوه می‌باشد. که تاکنون بالغ بر یک میلیون نفر از تمام دنیا از سایت آن دیدن کرده‌اند.

روستای شاهکوه

معرفی پیشرفته‌ترین روستای جهان:

روستاى قرن آباد که محل قشلاق شاهکوهى می‌باشد پیشرفته‌ترین روستای جهان می‌باشد. این روستا در گلستان واقع شده است، که در ابتدا آب و برق نداشت اما در سال 79 با ورود تلفن از اینترنت برخوردار شد و مردم این منطقه به جای اینکه به شهرها کوچ کنند در روستای خود ماندند و با سعی و تلاش منطقه را تبدیل به یک پایگاه تکنولوژى کردند. در واقع این روستا نمادى از موفقیت و پیشرفت فن آورى اطلاعات در کشورمان است، و مردم پیشرفته‌ترین روستای جهان اولین مرکز جامع ICT را در این روستا بنا نهادند.

روستای شاهکوه

بهتر است بدانید که دولت در ابتدا هیچ کمکی به مردم این روستا نکرد و تنها در مراحل پایانی کار به آنها کمک کرد. ضمنا در حال حاضر طبقه دوم ساختمان ICT دارای یک سالن 260 متری می‌باشد که به نوعی مرکز خدمات دور کاری به شمار می‌آید. جالب است بدانید که سرعت اینترنت در پیشرفته‌ترین روستای جهان 2 مگابیت در ثانیه می‌باشد. که به جرات می‌توان گفت که این امکان حتی در بعضی از وزارتخانه‌ها وجود ندارد. یکی دیگر از شگفت‌های پیشرفته‌ترین روستای جهان این است که خطوط اینترنتى آن هیچگاه قطع نمی‌شود. و ارتباط آن با دنیاى اطلاعات و شبکه جهانى همیشه برقرار می‌باشد.

روستای شاهکوه
روستای شاهکوه امروزه نه تنها از تمام شهرها بلکه از خود کشور نیز جلو افتاده است. از دیگر مزیت‌های قابل توجه این روستا این است که خدمات دور کاری به حوزه مشاغل این روستا وارد شده است. و بیشتر جوانان ساکن این پیشرفته‌ترین روستای جهان در منزل و حتی در کنار بوستان و باغ‌ها براى کارخانه سوئیچ کار مى‌کنند.

و بعضی از جوانان روستای شاهکوه نیز طرف قرار داد با دانشگاه شریف هستند. جالب است بدانید طبق مذاکرات انجام شده قرار شده است تا یکسری سفارشات را از یک شرکت آلمانى دریافت کنند که در صورت موفقیت قطعا در آینده تعداد زیادی از جوانان این روستا طرف قرار داد این شرکت آلمانی خواهند شد. همچنین جالب است بدانید که در این روستا تاکنون به 270 نفر آموزش اینترنت و IT داده شده است، و نزدیک 250 نفر هم نیز مشغول آموزش‌های مربوط به ICT هستند. به جرات می‌توان گفت که شاهکوه آبرویی برای کشورمان است.

شیوه های مختلف تبلیغات کافی شاپ

0

روش های تبلیغات کافی شاپ این روز ها بسیار گسترده شده اند و شیوه های نوینی به مدل های قدیمی تبلیغات و بازاریابی کافی شاپ ها اضافه شده است. شما در بازار رقابتی امروز نمی توانید از تبلیغات غافل شوید و باید با تمام پتانسیل از بهترین شیوه ها برای معرفی کسب و کار خود بهره ببرید. تنها ارائه دادن خدمات و سرویس عالی نمی تواند مشتری های زیادی را به کافی شاپ شما بکشاند و فروش شما را بالا ببرد.
روش های نوین تبلیغات کافی شاپ ها نظیر بازاریابی و تبلیغات اینترنتی در وبسایت ها یا تبلیغات در شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک، اینستاگرام و توییتر یکی از شیوه های رایج در میان صاحبین کسب و کار های مختلف است. اما اگر همین تبلیغات به درستی و با دانش صورت نگیرد، هیچ گونه سود آوری برای شما نخواهد داشت.
روش های قدیمی تر را هم نمی توان به کلی کنار گذاشت. این روش های تبلیغات کافی شاپ که به اصطلاح قدیمی شده اند، هنوز بر روی مخاطبان بسیاری تاثیرگذار هستند و حذف کردن این شیوه برابر با مشتری کمتر و سودآوری کمتر خواهد بود.
در ادامه قصد داریم به معرفی برخی از بهترین شیوه های تبلیغات کافی شاپ بپردازیم که با هزینه ی کم می تواند مشتریان زیادی را برای شما به همراه داشته باشند.

تبلیغات کافی شاپ با یک نمای ورودی جذاب

تبلیغات کافی شاپ با یک نمای ورودی جذاب

یکی از ساده ترین شیوه هایی که می توانید برای کافی شاپ خود تبلیغات کنید و از طریق آن مردمی که کنار کافه ی شما عبور می کنند را ترغیب کنید که به داخل بیایند و از سرویس های شما بهره مند شوند، نمای ورودی جذاب جذاب است. تبلیغات بصری می تواند بسیار موثر باشد و مردم را جذب کسب و کار شما کند.

تبلیغات کافی شاپ با یک نمای ورودی جذاب
بر اساس سوالی که از مشتری های کافی شاپ ها در مورد آخرین باری که به یک کافی شاپ جدید رفتند و اینکه چگونه آن را پیدا کرده اند پرسیده شد، با کمال شگفتی معلوم شد که در صدر جدول مشتری هایی قرار دارند که در حین عبور از جلوی یک کافی شاپ آن را پیدا کرده و وارد آن شده اند. بنابراین می توان اهمیت تبلیغات کافی شاپ با درست کردن یک ورودی جذاب را از این مطلب متوجه شد.

تبلیغات کافی شاپ با یک نمای ورودی جذاب
عدم توجه به جذابیت ورودی کافی شاپ یا رستوران می تواند باعث شود مشتری های بسیاری را از دست دهید و فروش شما بسیار پایین تر از آنچه که انتظار دارید شود. برخی روش های جذاب کردن ورودی کافی شاپ ها در زیر آمده اند.

علائم
1. علائم : علائمی که در بیرون از کافه برای راهنمایی مشتری ها و نشان دادن کافه به آن ها قرار داده می شوند، می توانند یکی از روش های تبلیغات کافی شاپ باشند. این علائم می توانند شامل تابلوی سردر مغازه ی شما یا تابلو هایی باشند که در خیابان منتهی به کافه ی شما نصب شده اند.

نمونه ی رایگان

2. نمونه ی رایگان : اگر کافی شاپ شما در منطقه ی پر ترددی قرار دارد، ارائه ی نمونه ی رایگان از غذا ها و نوشیدنی های کمک شایانی به بالا بردن جذابیت ورودی کافی شاپ شما خواهد کرد. علاوه ب این مشتری ها می توانند با کیفیت محصولات شما آشنا شوند و راغب شوند تا بیشتر به کافی شاپ شما بیایند.

جذابیت بصری

3. جذابیت بصری : اینکه بتوانید ورودی کافی شاپ خود را به زیباترین شکل ممکن طراحی کنید به خودی خود می تواند بهترین تبلیغات کافی شاپ شما باشد. استفاده از درب ورودی زیبا، کار با چوب، پنجره ها و… می تواند این جذابیت بصری را ایجاد کند.

تبلیغات دهان به دهان یکی از موثرترین تبلیغات کافی شاپ است

تبلیغات دهان به دهان یکی از موثرترین تبلیغات کافی شاپ است

هر مشتری که به کافی شاپ شما می آید یک فرصت تبلیغاتی محسوب می شود. دلیلش هم کاملا واضح است، مردم با یکدیگر صحبت می کنند و البته آن ها با دوستان و خانواده ی خود بسیار بیشتر از کسب و کار ها اعتماد دارند.
زمانی که از مشتری ها راجع به رفتن به کافی شاپ های جدید سوال شد؛ پس از ورودی جذاب کافی شاپ، تبلیغات دهان به دهان یا توصیه ی دوستان و آشنایان مهم ترین دلیل رفتن افراد به کافه ای خاص بود. متخصصان و مدیران کافی شاپ ها با این قضیه و اهمیت بالایی که در جذب مشتری برای آن ها دارد کاملا موافق هستند. بیش از 40 درصد این مدیران گفته اند که جذب مشتری با شیوه ی تبلیغات دهان به دهان از مهم ترین روش های تبلیغات کافی شاپ است و برای آن ها کاملا جواب داده است. اگر شما بتوانید یک تجربه ی به یاد ماندنی را برای مشتری خود رقم بزنید، آن ها در مورد این تجربه ی خوش با دوستان و خانواده ی خود صحبت خواهند کرد و این بزرگترین تبلیغات برای شما خواهد بود. شما باید در کافی شاپ خود هر سرویس و امکانی که لازم است را برای مشتریان خود فراهم کنید تا با تمام وجود از وقت گذراندن در فضای شما لذت ببرند. این رضایت در نهایت برای شما منافع زیادی را به همراه خواهد داشت.

برای جلب رضایت مشتری نکات زیر را مد نظر داشته باشید.

برای جلب رضایت مشتری نکات زیر را مد نظر داشته باشید.

1. به انتقادات و پیشنهادات مشتریان اهمیت دهید : صبور باشید و برای اینکه مشتری خود را راضی نگه دارید، با صبوری به پیشنهادات و انتقادات آن ها گوش دهید و برخورد مناسبی نسبت به آن ها داشته باشید.

2. کیفیت سرویس دهی خود را بالا ببرید : اگر می خواهید از تبلیغات دهان به دهان به عنوان یکی از روش های تبلیغات کافی شاپ بهره ببرید، کیفیت غذا و نوشیدنی های شما باید بالا باشد. همچنین برخورد مناسب شما و کارکنان کافی شاپ نیز بسیار حائز اهمیت است.

معرفی ۶ روستای ناشناخته ایران

0
روستای درکش

سرزمین ما ایران کشوری بی نظیر و زیبا است که جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بسیار زیادی را دارد. روستا به روستا، شهر به شهر، تاریخچه‌ی درخشان و طولانی را دارد که مثل یک خورشید در سراسر خاورمیانه می‌درخشد. با توجه به تمام شهرها و روستاهای شناخته شده، روستاها و جاهای گردشگری و تاریخی ناشناخته‌ی بسیار زیادی وجود دارد که حتی نامی هم از آنها شنیده نشده است، و احتمالا به آنجا سفر نکرده‌اید.

روستای هجیج

کی از روستاهای ناشناخته زیبای ایران که همه خانه‌های آن از سنگ ساخته شده و حتی از یک آجر در ساخت آن استفاده نشده است، روستای هجیج می‌باشد که در پاوه واقع شده است. بهتر است بدانیم که این روستا دارای آبشار بل بوده که به خاطر آب معدنی شفابخش آن بسیار معروف می‌باشد.

روستای هجیج

روستای سهولان

یکی دیگر از روستاهای ناشناخته ایران روستای سهولان می‌باشد که در شهرستان مهاباد از آذربایجان‌غربی واقع شده است. که این روستا دارای قلعه‌ها و مساجد قدیمی، چشمه‌های خروشان، باغ‌های میوه پربار و غار معروفی است که قایق سواری در دالان‌های تو در توی آن دنیایی از لذت و شگفتی را برای گردشگران به همراه خود دارد.

روستای سهولان

روستای آتشگاه

روستای آتشگاه از توابع بخش مرکزی لردگان در استان چهارمحال بختیاری یکی دیگر از روستاهای ناشناخته ایران می‌باشد، که قدمت این روستا به دوره قاجار برمی‌گردد. و یکی از جذاب‌ترین مکان‌های گردشگری چهارمحال و بختیاری می‌باشد که دارای درختان کهنسال بلوط و گردو و بنه زیادی می‌باشد. که کوه‌های شورم جلا و دریک در حنوب و شمال این روستا قرار دارند، و وجود همین کوه‌های آهکی باعث شده است غارها و آبشارهای متعددی در این روستا به وجود آید.

روستای آتشگاه

روستای ایستا

یکی دیگر از روستاهای ناشناخته ایران روستای ایستا است، که در این روستا از امکانات جدید خبری نیست، و مردمان آن بدون گاز، برق، آب لوله کشی زندگی می‌کنند. که در شرق طالقان واقع شده است. جالب است بدانیم که در این روستا دیگر ردپایی از ماشین وجود ندارد.

روستای ایستا

روستای تاریخی کشه

همچنین در ادامه معرفی روستاهای ناشناخته با روستای تاریخی کشه آشنا می‌شویم که در 355 کیلومتری نطنز واقع شده است، و دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیبایی می‌باشد و از نکته‌های قابل توجه این روستا این است که رودخانه‌ای بسیار زیبا از میان آن می‌گذرد و دارای درختان گردو، گیلاس، بادام، سیب، زردآلو، هلو، گلابی، آلو، آلبالو و انگور می‌باشد که به زیبایی آن دو چندان افزوده است.

روستای تاریخی کشه

روستای درکش

کی دیگر از روستاهای ناشناخته روستای درکش می‌باشد که از توابع بخش مرکزی شهرستان مانه و سملقان می‌باشد. دارای قدمتی نزدیک 200 سال است که چشمه‌های آب فراوانی در آن وجود دارد و بسیار خوش آب و هوا می‌باشد. یکی از نکته‌های مهم و قابل توجه دیگر این روستا این است که بنا بر عقیده بسیاری از گیاه‌شناسان این روستا گنجینه‌ای کم‌نظیر از گیاهان دارویی می‌باشد. به طوری که 380 گونه گیاه دارویی در این روستا شناسایی شده است.

روستای درکش

سختی‌ها و مشکلات پیش روی یک جهانگرد

0

سختی‌ها و مشکلات پیش روی یک جهانگرد بسیار بیشتر از چالش‌ها و سختی‌هایی است که پیش روی توریست‌ها قرار دارد؛ زیرا توریست‌ها طبق برنامه از پیش تعریف شده سفر می‌کنند و تمام شرایط را برای آسایش و رفاه خود در نظر قرار می‌دهند.
در حالی که جهانگردها با حداقل امکانات سفر می‌کنند و منتظر بهتر شدن شرایط برای یک سفر لاکچری و لوکس نمی‌مانند.
همین امر سبب می‌شود که سختی‌ها و مشکلات پیش روی یک جهانگردها بیشتر از دیگران باشد و کمتر کسی این سبک از زندگی را انتخاب کند.
در اینجا برخی از مشکلاتی که یک جهانگرد ممکن است در سفر با آن مواجه شود بیان شده است تا با دید باز در این مسیر قدم بگذارید و به دنبال رویاهایتان برای سفر به دور دنیا بروید.

سختی‌ها و مشکلات پیش روی یک جهانگرد
سفر با کمترین هزینه و کمترین امکانات

شاید بدون پول بتوانید روزها و هفته‌ها در محل زندگی خود دوام بیاورید و با قرض کردن از دوست و آشنا زندگی را سپری کنید، اما در سفر این امکان وجود ندارد.
با توجه به این که جهانگردان سفرهای زیادی را در طول عمر خود تجربه می‌کنند، بنابراین یکی از سختی‌ها و مشکلات پیش روی یک جهانگردان را می‌توان تامین هزینه سفر و فراهم کردن امکانات ضرری زندگی در نظر گرفت.
برای غلبه بر این مشکل شما باید تمام شرایط مکانی که می‌خواهید به آن سفر کنید را به دقت بررسی نمایید و مکانی را برای اقامت موقت انتخاب کنید که هم امکانات رفاهی حداقلی را داشته باشد و هم بتوانید با قیمتی مناسب در آن محل سکونت داشته باشید.

سختی‌ها و مشکلات پیش روی یک جهانگرد و رستوران گردی
سختی‌ها و مشکلات پیش روی یک جهانگرد و رستوران گردی

یکی دیگر از مشکلاتی که پیش روی جهانگردان قرار دارد، رستوران گردی و چشیدن طعم غذاهای مناطق مختلف جهان است.
با توجه به این که غذا خوردن در یک رستوران اروپایی یا رستوران لاکچری چندان مقرون به صرفه به نظر نمی‌رسد، باید راه حل بهتری را برای صرف غذا در کشورهای مختلف در نظر داشته باشید.
یکی از بهترین راه‌ها برای چشیدن غذاهای مناطق مختلف خرید از دست‌فروش‌ها و دوره گردها است. این افراد غذاهای بومی را با دستور پخت اصیل ارائه می‌کنند.
با خرید غذا از دوره گردها، هم بهایی بابت حضور در یک رستوران شیک برای صرف غذا پرداخت نکرده‌اید و هم این امکان را دارید با صرف هزینه‌ای معقول غذای دلخواهتان را تهیه کرده و در هر کجا دوست دارید آن را امتحان کنید.

بررسی استراتژی برند سازی هتل

0

این روز ها برند سازی هتل به سادگی گذشته نیست و باید بسیار خلاق باشید تا بتوانید برند خود را معروف کنید. برای مسافران مدرن و امروزی هتل بسیار فراتر از محلی برای خوابیدن در شب است که در حین مسافرت های جاده ای از آن استفاده می شود. برای اینکه بتوانید تبدیل به برند شوید، هتل شما به یک استراتژی مناسب نیاز دارد که بتواند بین نیاز های مشتری و وعده های تبلیغاتی هتل شما ارتباط برقرار کند. این روز ها مهمانان هتل ها توقعاتی فراتر از یک دوش آب گرم، تماشای تلویزیون و یک تخت راحت دارند. آن ها به دنبال تجربه ی یک برند توانمند هستند که حداقل کمی به آن ها نشان دهد که هتل شما متفاوت و خاص است. تجربه ی سفری خاص و فراموش نشدنی همان نقطه ای است که استراتژی برند سازی هتل شما می تواند خود را درخشان تر و با شکوه تر از سایرین نشان دهد. هتل شما در اینجاست که می تواند تفاوت خود را به نمایش در آورد.

بررسی استراتژی برند سازی هتلقیمت بخشی از استراتژی برند سازی هتل

رقابت های تجاری باعث شده تا بسیاری از هتل ها وارد جنگ پایین ترین قیمت شوند و تلاش کنند با ارائه ی قیمت پایین تر نسبت به سایر رقیبان، مشتری های بالقوه را برای هتل خود به مشتری بالفعل تبدیل کنند. البته این فرایند برای برخی از رزرو های فصلی جایگاه خودش را دارد، اما باید بدانید که این مدل استراتژی قیمت گذاری هتل به کسب و کار شما ضربه خواهد زد. به هیچ عنوان این روند نباید برای شما به یک استراتژی برند سازی هتل تبدیل شود. دلیل اول این است که نیازی نیست شما به عنوان ارزان ترین هتل در شهر معرفی شوید و دلیل دوم این است که همواره شخصی وجود خواهد داشت که قیمتی پایین تر از قیمت شما را ارائه دهد.

بررسی استراتژی برند سازی هتل
به جای اینکه واردر این رقابت بی فایده ی پایین ترین قیمت با رقیبان خود شوید، سعی کنید جهت برند سازی هتل نقاط قوت، ویژگی ها و خدمات خاصی را که ارائه می دهید درخشان تر جلوه دهید و از آن ها به عنوان نقاط فروش استفاده کنید. بازار هدف خود را شناسایی کنید و به جای اینکه سعی کنید همه چیز را برای همه کس فراهم کنید، تنها برند سازی هتل خود را برای آن افراد محدود برنامه ریزی کنید و سعی کنید آن ها را جذب هتل خود کنید. به جای رقابت بیهوده با رقیبان محلی، سعی کنید برای شناساندن برند خود به مخاطب خاص خود زمان بگذارید.

بررسی استراتژی برند سازی هتل
داستان هتل خود را تبدیل به بخشی از استراتژی برند سازی هتل کنید

اگر داستان جالبی در پس هتل شما یا درباره ی تاسیس آن وجود دارد، از آن برای خلق یک خاص استفاده کنید و مطمئن باشید که جواب خواهد داد. همچنین زمانی که شما قصد دارید به گروه خاصی از مسافران سرویس دهید، شما رضایت مشتری را افزایش خواهید داد. زیرا شما توانسته اید تجربه ی سفر آن ها را خاص و سفارشی کنید و چیزی را به آن ها هدیه داده اید که در هیچ جای دیگر نمی توانند تجربه کنند. همچنین تلاش شما برای تبلیغات زمانی بیشتر جواب خواهد داد که تمرکز شما به جای اینکه بر روی رنج وسیعی از مردم باشد، بر روی قشر خاصی از مشتری ها متمرکز شود.
همواره سعی کنید برای برندسازی هتل خود در کنار استفاده از بهترین تجهیزات و امکانات رفاهی و تفریحی، رگه هایی از سنت و فرهنگ خاص منطقه ای که در آن فعالیت می کنید را به این برند سازی وارد کنید.

آشنایی با انواع بوم گردی

0
آشنایی با انواع بوم گردی

اگر به فکر تفریح و گذراندن اوقات خود هستید انتخاب یک طبیعت زیبا می‌تواند بهترین مکان برای آرامش و آسایش و دوری از زندگی روزمره باشد. که این رفتن به طبیعت و لذت بردن از آن یک نوع طبیعت گردی و بوم گردی به شمار می‌آید.

انواع بوم گردی

بوم گردی اقلیمی
بوم گردی اقلیمی – یکی از انواع بوم گردی، بوم گردی اقلیمی می‌باشد همانطور که می‌دانیم همه برای رفتن به مسافرت مکانی را که از نظر آب و هوا مساعد است را انتخاب می‌کنند. بنابراین مناطق کوهپایه‌ای، سواحل و ییلاقی بهترین مکان‌ها برای مسافرت و تفریح کردن در تابستان به شمار می‌آیند و مناطق کویری بهترین مناطق برای مسافرت در فصل‌های پاییز و زمستان می‌باشند.

بوم گردی کوهستان

بوم گردی کوهستان – یکی دیگر از انواع بوم گردی، بوم گردی کوهستان می‌باشد، کوه‌های مهم و معروف بهترین مکان برای تفریح و ورزش کردن گردشگران می‌باشد، در فصل زمستان هر چند که هوا سرد است و کوهها پوشیده از برف می‌باشند اما می‌تواند به بهترین مکان برای بازی‌های زمستانی مثل تله اسکی، اسکی روی برف و تله فریک تبدیل شوند و گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

بوم گردی جنگل

بوم گردی جنگل – در ادامه معرفی انواع بوم گردی با بوم گردی جنگل آشنا خواهیم شد. همانطور که می‌دانیم پارک‌های جنگلی و جنگل‌ها از جاذبه‌های اصلی بوم گردی به شمار می‌آیند. و مورد توجه بسیا ری از گردشگران و محققان قرار گرفته است، و یکی از مهم‌ترین کانون‌های جذب گردشگردان به شمار می‌آید.

بوم گردی آب‌های معدنی و آب‌های گرم 
بوم گردی آب‌های معدنی و آب‌های گرم  – بوم گردی آب‌های معدنی و آب‌های گرم یکی دیگر از انواع بوم گردی است، جالب است بدانیم آب‌هایی که در کنار کوه‌های آتشفشانی به بیرون می‌جوشند بخاطر داشتن گوگرد و املاح معدنی دارای خاصیت درمانی می‌باشند و در صنعت داروسازی بسیار کاربردی و مهم هستند، جالب است بدانیم این آب‌های معدنی باعث شده است گردشگران زیادی برای بوم گردی و درمان خود به آنجا سفر کنند.

بوم گردی ساحلی

بوم گردی ساحلی – بوم گردی ساحلی یکی دیگر از انواع بوم گردی می‌باشد، بهتر است بدانیم که سواحل دریا یکی از جاذبه‌های مهم بوم گردی در سراسر دنیا می‌باشد این نوع بوم گردی بخاطر جذابیت‌ها و قابلیت‌های درمانی به ویژه در فصل شنا و ماهیگیری گردشگران زیادی را سالانه به سمت خود جذب می‌کند. همچنین سواحل نزدیک به بندرگاههای تجاری و بازرگانی بخاطر داشتن بازارهای کالاهای وارداتی بر جاذبه‌های گردشگردی این شهرها افزوده است و باعث افزایش تعداد گردشگران به این مناطق شده است. و رونق ورزش‌های آبی مانند اسکی روی آب، قایق رانی، موج سواری، جت اسکی از دیگر جاذبه‌های توریسم ساحلی به شمار می‌آید.

آشنایی با زیباترین روستای جهان

0
روستای گیتورن در کشور هلند

در جهان بسیاری از روستاهای زیبا که مانند دنیاهای فانتزی، غیر واقعی و پر از رنگ هستند، و دارای طبیعتی بکر و دست نخورده می‌باشند، برای همه مردم جهان ناشناخته باقی مانده‌‌اند. در این روستاهای زیبا همه چیز بوی سادگی و عشق می‌دهد، جایی که همه چیز از طبیعت گرفته تا معماری آن معرکه و دلنشین است .

روستای گیتورن در کشور هلند

برای بوم گردی و تفریح انتخاب روستاها با یک طبیعت بکر و زیبا می‌توانند بهترین جایگزین برای شهرهای شلوغ با چراغ‌های همیشه روشن باشد. به جرات می‌توان گفت زیباترین روستای جهان روستای گیتورن در کشور هلند می‌باشد که به ونیز هلند معروف است، این روستا بسیار زیبا و شگفت انگیز است و بیشتر شبیه افسانه‌‎ها می‌باشد. در این روستا هیچ ماشین و جاده ای وجود ندارد و تمام مسیرهای آن آبی است، و از طریق پارو زدن در کانال‌های آبی می‌توان به ساختمان‌ها و خانه‌های آن دسترسی پیدا کرد. اگر دوست نداشته باشند از این کانال‌های آبی استفاده کنند، می‌توانند از طریق 176 پل چوبی که در این روستای شگفت‌انگیز وجود دارد، به خانه‌های مورد نظرشان برسند.

روستای گیتورن در کشور هلند روستای گیتورن در کشور هلند روستای گیتورن در کشور هلند روستای گیتورن در کشور هلند

به جز این روستا، که زیباترین روستای جهان است، تعدادی از روستاهای زیبا و شگفت‌انگیز دیگری نیز وجود دارند، که مهم‌ترین آنها عبارتند از روستای خیت هورن ، که یکی از سرسبزترین و آرام‌ترین مناطق روستایی کشور هلند به شمار می‌آید، که در نزدیک پارک ملی واقع شده است.

روستای مارساکلاک

یکی دیگر از روستاهای زیبای جهان، روستای مارساکلاک است،که یک منطقه سنتی ماهیگیری می‌باشد و ماهی فروشی‌های معروفی را دارد و در جنوب شرقی مالتا واقع شده است. این روستا به خاطر داشتن بندری زیبا که قایق‌های رنگارنگی درآن تردد می‌کند بسیار معروف و مشهور می‌باشد.

روستای مارساکلاک روستای مارساکلاک

روستای گاسادالور

در ادامه معرفی زیباترین روستای جهان با روستای گاسادالور آشنا خواهیم شد که این روستای زیبا با جمعیت نزدیک 18 نفر در لبه صخره‌ای بلند قرار گرفته است، یکی از زیباترین روستاهای جهان می‌باشد که سالانه گردشگران زیادی به آنجا مسافرت می‌کنند. این روستا در جزیره مایکینس، از مجمع‌الجزایر فارو واقع شده است.

روستای گاسادالور روستای گاسادالور

بایبری

بایبری نیز یک روستای جذابی می‌باشد که در نزدیکی رودخانه کُلن در شهر گلاسترشر انگلستان قرار گرفته است. این روستا دارای جاذبه‌های شگفت‌انگیز و جذابی می‌باشد که خانه‌های آن از نوع سنگی بسیار قدیمی هستند و رودخانه کُلن از میان روستا رد شده و در آنجا جریان دارد، زیبایی این روستا به گونه‌ای است که طراح معروف انگلستان آن را زیباترین روستای انگلستان نامگذاری کرده است.

بایبری

 

نکات کلیدی در مدیریت رستوران‌

0
نکات کلیدی در مدیریت رستوران‌

آموزش مدیریت رستوران به طور کلی شامل نکاتی می شود که یک مدیر رستوران باید در مورد ارتباط با مشتری ها و ارتباط با کارکنان بداند و بتواند رستوران را در بالاترین سطح کیفیت مدیریت کند. رستوران مکانی است که افراد برای صرف غذا به آنجا رفته و علاوه بر اینکه انتظار غذایی با کیفیت و خوش طعم را دارند، برایشان اهمیت دارد که شاهد برخورد مناسبی از طرف کارکنان آنجا باشند. قطعا هر رستورانی سیاست های خاص خود را دارد و بر اساس بزرگی و کوچکی رستوران، محلی که رستوران در آن واقع شده، شخصیت و منش اکثر مشتری های آنجا و فاکتور هایی از این قبیل، سیاست خاصی را دنبال خواهد کرد. اما فاکتوری که برای حیات هر رستورانی اهمیت دارد، رضایت مشتری است. مشتری در صورتی دوباره به مجموعه ی شما باز می گردد که از غذای آن و برخورد کارکنان و مدیر رستوران راضی بوده باشد. تمام اینها مباحثی هستند که در بحث آموزش مدیریت رستوران مطرح است. یک مدیر حرفه ای و آموزش دیده باید برای شرایط مختلف و چالش هایی که ممکن است در حین کار رخ دهد کاملا آماده باشد و درست ترین تصمیمات را بگیرد. در ادامه برخی از مهمترین فاکتور ها در مبحث آموزش مدیریت رستوران و وظایف مدیر رستوران را بررسی خواهیم کرد.

نکات کلیدی در مدیریت رستوران‌

توانایی های فردی در آموزش مدیریت رستوران

زمانی که می خواهیم در مورد یک مدیر رستوران حرفه ای صحبت کنیم، باید این تخصص را به دو بخش تقسیم کنیم. بخشی مربوط به دانستن اصول و قواعد کار و مدیریت رستوران است. بخش دیگری که بسیار اهمیت دارد و می تواند یک مدیر حرفه ای را از یک مدیر معمولی یا ضعیف تمایز دهد، توانایی های فردی است. لیستی از این توانایی ها را به صورت فهرست وار در اینجا مشاهده می کنید.

• مهارت مهم ارتباطات قوی
• تصمیم گیری سریع
• صبر
• قابلیت انجام چند وظیفه به صورت موازی
• مدیریت تیم
• حل اختلافات
• بررسی و رسیدگی به مشتریان به طور موثر
• داشتن انصاف و قاطعیت به طور هم زمان
• متقاعد کننده و الهام بخش بودن برای کارکنان زیر دست خو
• فهم بالا
• خوش بین و مثبت بودن
• قاطع و عملگرا
• توانایی عمل کردن بر اساس شرایط

آموزش مدیریت رستوران باید شامل بررسی این ویژگی ها در افراد و ارتقای آن ها باشد تا رستوران بتواند با داشتن یک مدیر لایق، مسیر پیشرفت را طی کند.

نکات کلیدی در مدیریت رستوران‌

مدیر باید مطمئن شود که مشتری بهترین سرویس را دریافت کرده

یکی از مباحث مهم که باید در آموزش مدیریت رستوران دیده شود، آگاهی مدیر از نحوه ی برخورد با مشتری و اطمینان حاصل کردن از این است که مشتری بهترین سرویس را دریافت کرده باشد. مدیر باید قادر باشد به طور همزمان اتفاقات درون آشپزخانه و سالن اصلی حضور مشتریان را رصد کند. یکی از وظایف مدیر رستوران این است که اطمینان حاصل کند مشتری بهترین سرویس را دریافت کرده است و تجربه ای عالی در ذهنش باقی مانده باشد.

• مدیر باید بررسی کند که تعداد کافی از خدمه درون سالن اصلی حضور داشته باشند و مشتری ها بی دلیل معطل نشوند. زمانی که یک مشتری وارد رستوران می شود از وظایف مدیر رستوران است که با لبخندی گرم و صمیمی ورود شخص را خوش آمد بگوید.

• اگر مشتری از وعده ی غذایی خود ناراضی باشد، بر عهده ی مدیر رستوران است که به سرعت به این مشتری رسیدگی کرده و مشکل را برطرف کند. این مورد یکی از مباحث مهم در آموزش مدیریت رستوران می باشد.

• مدیریت باید به انتقادات و پیشنهادات مشتری گوش دهد و در صورت لزوم آن ها را اصلاح و اعمال کند.
به دفعات ممکن است در یک رستوران بین مشتری و خدمه بحث به وجود بیاید. مهم نیست مشتری تا چه حد بی منطق صحبت می کند، مدیر باید با کمال آرامش و کاملا صبورانه به صحبت مشتری گوش داده و با درایت و هوشمندانه با مشتری صحبت کند. صحبت باید در جهتی باشد که احترام مشتری کاملا حفظ شود و او در نهایت راضی از رستوران شما خارج شود. این برخورد مناسب باید در آموزش مدیریت رستوران گنجانده شود.
از وظایف مدیر رستوران است که بتواند شرایط از کنترل خارج شده را با یک برخورد مناسب تحت کنترل در آورد.

آشنایی با بوم گردی شیراز

0
آشنایی با بوم گردی شیراز

شیراز یکی از شهرهای پرآوازه‌ی ایران می‌باشد که در جنوب شرقی ایران واقع شده است، این شهر دارای زیبایی‌های بی‌نظیری می‌باشد. که باعث شده است سالانه از تمام نقاط دنیا به آن سفر کنند. در واقع دنیای پر از زیبایی و شگفتی در پیش روی مسافرانی است که می‌خواهند به این شهر سفر کنند. همچنین سرشار از آثار باستانی قدیمی، شعر و تاریخ است. این شهرتاریخ کهن کشورمان ایران وهنرمعماری آن را با بناهای تاریخی چشمگیر، موزه‌ها و باغ‌های دلپذیر به نمایش می‌گذارد.

آشنایی با بوم گردی شیراز
همچنین دارای سه نوع آب و هوای کوهستان، معتدل و گرم و خشک است. بهترین جاها برای بوم گردی شیراز عبارتند از: پرسپولیس، نقش رستم و نقش رجب، پاسارگاد، باغ نارنجستان، مسجد و حمام وکیل، موزه‌ی نظامی عفیف آباد، موزه‌ی پرسپولیس، بازار وکیل، موزه‌ی هنر مشکین‌فام، موزه‌ی هفت‌تنان، آرامگاه حافظ، آرامگاه سعدی، موزه‌ی پارس، ارگ کریم خان، باغ ارم، مسجد و حمام وکیل، خانه‌ی زینت‌الملک و… که بهتر است با بعضی از این جاذبه‌ها برای بوم گردی شیراز آشنا شویم.

معرفی جاذبه‌های دیدنی شیراز
معرفی جاذبه‌های دیدنی شیراز

همانطور که می‌دانیم شیراز به خاطر داشتن باغ‌هایش معروف است، و در بین باغ‌های آن باغ ارم یکی از دیدنی‌های این شهر می‌باشد، که به عنوان یک میراث جهانی در یونسکو ثبت شده است. یکی دیگر از آثار تاریخی شهر شیراز آرامگاه حافظ می‌باشد که یکی از پرطرفدارترین شاعران پارسی‌ زبان است. و یکی از جاذبه‌های گردشگری و میعادگاه طرفداران حافظ از تمام دنیا می‌‌باشد. همچنین شاه چراغ که یکی از زیباترین و جذاب‌ترین عبادتگاه‌ها می‌باشد در این شهر واقع شده است، که آرامگاه دو تن از برادران امام هشتم شیعیان می‌باشد. جالب است بدانیم که در نزدیکی این عبادتگاه مسجد نصیرالملک واقع شده است که یکی از مشهورترین ساختمان‌های شیراز است و به مسجد صورتی نیز معروف می‌باشد. بازار وکیل یکی دیگر از جاهای دیدنی شیراز به‌شمار می‌رود که نمونه‌ای شگرف از معماری دوره‌ی زندیه می‌باشد. و به ‌صورت هزارتو طراحی شده و با صدها مغازه‌ و دکه بازار اصلی شیراز به شمار می‌آید. این آثار و ده‌ها آثار دیگر بر جذابیت‌های بوم گردی شیراز افزوده است.

اقامتگاه‌های بوم گردی شیراز

اقامتگاه‌های بوم گردی شیراز

در این شهر اقامتگاه‌های بوم گردی مختلفی برای دسترسی آسان به اماکن تاریخی و تفریحی واقع شده است، که مهم‌ترین آنها عبارتند از اقامتگاه بوم گردی باغ گل‌ها، جورگ سپیدان، ترنجستان،کلبه کوهسار، لوتوس، باچان توریسم، آژند، عشایری جورگ، قصریعقوب و… بهتر است بدانیم یکی از قدیمی‌ترین این اقامتگاه‌ها خانه باغ ایرانی با قدمتی ۱۰۰ ساله می‌باشد، و معماری آن مربوط به دوران پهلوی می‌باشد. همچنین اقامتگاه بوم گردی باغ گل‌ها در شهر ارسنجان شیراز که سومین شهر امن خاورمیانه می‌باشد واقع شده است. در این اقامتگاه بوم گردی اقامتی متفاوت را در میان درختان و گیاهان سرسبز همراه با استراحت عصرگاهی در سیاه چادر عشایری همراه غذای محلی شیرازی تجربه خواهید کرد.

آشنایی با بوم گردی قشم

0
جزایر ناز قشم

جزیره قشم که تنها ژئو پارک خاورمیانه می‌باشد دارای جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بسیار زیادی است، و بزرگترین جزیره هرمزگان می‌باشد و عموما طبیعت آن را جزو عجایب هفتگانه می‌دانند. قشم جزیره آفتاب و آب است و خاک آن مانند رنگین کمانی پر از رنگ می‌باشد. این جزیره جاهای دیدنی زیادی دارد مانند روستای لافت، جزیره ناز، هنگام، هرمز، دره تندیس‌ها، سد گوران و دره ستارگان و… که با برخی از آنها آشنا خواهیم شد.

آشنایی با بوم گردی قشم
روستای لافت

آشنایی با جاذبه‌های بوم گردی قشم

یکی از مهم ترین جاذبه‌های دیدنی قشم روستای لافت می باشد، که از نقاط جذاب بوم گردی قشم می‌باشد، این روستا جز یکی از بومی نشین‌ترین و قدیمی‌ترین روستاهای ایران می‌باشد. از خصوصیات بارز این روستا سبک معماری خانه‌ها و سازه‌های آن می‌باشد. اگر برای مدت کوتاهی در داخل این روستا قدم بزنید متوجه خواهید شد که بیشتر آنها دارای بادگیرهایی زیبا و قدیمی هستند. از همه مهمتر ساکنین این روستا بومی هستند و به شیوه کاملا سنتی زندگی می کنند. از مزایای مهم دیگر آن این است که جنگل حرا که از مشهورترین جنگل‌های آبی ایران است در این روستا واقع شده است.

جزایر ناز قشم

یکی دیگر از نقاط پرطرفدار توریستی جزایر ناز قشم می‌باشد، که نقش مهمی از ژئو پارک قشم در خاورمیانه را ایفا می‌کند. یکی از ویژگی‌های شگفت انگیز این جزیره این است که شما می‌توانید به روی آب پیاده روی کنید و یا حتی به راحتی می‌توانید روی آب با شتر و ماشین‌های آف رودی تفریح کنید و لذت ببرید. به طوری که قادر خواهید بود مسافتی در حدود یک کیلومتر را بدون اینکه ذره‌ای خیس شوید به راحتی پیاده روی کنید، بهتر است بدانیم که این جزیره تنها در هنگام جزر آب‌های خلیج فارس قابل رویت و مشاهده می‌باشد. این جزیره به حدی شگفت انگیز و زیبا است که چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند.

جزایر ناز قشم
جزایر ناز قشم

معرفی اقامتگاه‌های قشم

جالب است بدانیم که اقامتگاه‎‌های بوم گردی قشم یه سری خانه‌های محلی هستند که توسط افراد محلی اداره می‌شوند. از مزایای این اقامتگاه‌ها می‌توان به این اشاره کرد که چون توسط افراد بومی اداره می‌شود به راحتی می‌توان از راهنمایی‌های آنها برای دیدن جاهای محلی قشم استفاده کرد، هر چند که ممکن است امکانات این مکان‌ها در حد هتل‌ نباشد اما اقامت در آنها برای گردشگران تجربه خوبی را به دنبال خواهد داشت. که مهمترین اقامتگاه‌های آن عبارتند از اقامتگاه بوم گردی فردیس قشم، خاله خورشید، ستاره برکه خلف، فردیس دیرستان، فلامینگو، کلودنگ و ….

اقامتگاه‌های قشم
که در بین آنها اقامتگاه بوم گردی کلودنگ دهخدا یکی از محله‌های قدیمی و با صفای جزیره قشم می‌باشد. در این اقامتگاه همه مهمان‌ها برای خوردن غذا دور هم جمع می‌شوند و مشغول صحبت کردن با هم دیگه در یک فضای کاملا صمیمی می‌شوند.

بوم گردی چیست؟

0
بوم گردی چیست؟

بوم‌گردی یا اکوتوریسم سفری مسئولانه به جاذبه‌های طبیعی یک منطقه برای لذت بردن و ادراک طبیعت است، به طوری که همه ویژگی‌های اجتماعی، طبیعی، فرهنگی و محیطی آن منطقه تمام و کمال حفظ شود. و به نوعی حافظ زیست بوم بوده و باعث افزایش و پایداری کیفیت زندگی مردم در آن منطقه شده است.
بهتر است بدانیم که مناطق انتخاب شده برای پیشرفت و توسعه بوم‌گردی در سراسر دنیا دارای ویژگی‌های خاص، جذاب و جلب کننده برای گردشگران می‌باشند،که در منطقه‌های بومی و بکر یک کشور احداث می‌شوند. همچنین در بوم‌گردی به آموزش مسافران و مردم محلی بسیار تاکید و توجه شده است. به طور کلی بوم گردی یا اکوتوریسم یعنی احترام به طبیعت و تلاش برای حفظ بقای آن با توجه به آموزش‌هایی که به گردشگران داده می‌شود.

بوم گردی چیست؟
مزایای بوم گردی:

بوم‌گردی به حفظ میراث و منابع طبیعی کمک می‌کند. همچنین باعث نزدیکی جوامع و فرهنگ‌ها می‌شود، و گردشگران با سفر به مناطق مورد علاقه با نوع زندگی مردم و فرهنگ و آداب و رسوم آنها از نزدیک آشنا می شوند، و متقابلا مردم منطقه نیز با فرهنگ مردم شهرهای دیگر آشنا می‌شوند. از دیگر مزایای بوم‌گردی این است که باعث ایجاد فرصت پیشرفت و توسعه اقتصادی برای مردم منطقه به شمار می‌آید، و به نوعی در گردشگران پایبندی به اخلاق زیست محیطی را ایجاد می‌کند.

2 نکته کلیدی برای افزایش فروش در کافی شاپ

1
افزایش فروش در کافی شاپ

اگر شما صاحب یک کافی شاپ هستید، باید همواره به دنبال راهی برای افزایش فروش کافی شاپ بگردید. در کافی شاپ ها انواع چای، قهوه و مشتقات آن، دسر و میان وعده ها سرو می شود و محلی برای نشستن، گپ زدن و آرامش است. کافی شاپ ها می توانند با رعایت یک سری اصول، مشتری های خود را افزایش داده و باعث افزایش فروش کافی شاپ خود شوند. ارائه وای فای در کافی شاپ یکی از راه های موثر افزایش درآمد است.
برای صاحبان کافی شاپ ها و رستوران ها بسیار مهم است که مشتریان وفادار داشته باشند که از کافه یا رستوران محبوب خود حمایت کنند. همچنین این افراد به صورت بالقوه می توانند به جذب مشتری های جدید نیز کمک کنند.

افزایش فروش کافی شاپ با ارائه WiFi

افزایش فروش کافی شاپ با ارائه WiFi

این روز ها بسیاری از کار ها از طریق اینترنت، وبسایت ها و شبکه های اجتماعی انجام می شود. مردم در طول روز با اهداف خاصی از اینترنت استفاده می کنند. زمانی که فردی به کافی شاپ شما می آید، می تواند از فضای کافه و سرویسی که در اختیار او قرار می دهید لذت ببرد و در عین حال فعالیت ها خود در اینترنت را هم انجام دهد. از این رو ارائه وای فای در کافی شاپ یکی از راه های موثر افزایش تعداد مشتری در جهان است که در نهایت منجر به افزایش فروش کافی شاپ می شود.

افزایش فروش کافی شاپ با برنامه های وفاداری

افزایش فروش کافی شاپ با برنامه های وفاداری

مسلما مشتری هایی که بیشتر به کافی شاپ شما می آیند و اصطلاحا پای ثابت کافه ی شما هستند، باید به نحوی بابت این وفاداری تشویق شوند. به همین منظور در سراسر جهان برنامه های وفاداری در کافی شاپ پیاده می شوند. برای مثال می توانید به ازای هر 10 قهوه ای که مشتری در کافه ی شما می نوشد یک قهوه ی رایگان به او دهید. همچنین می توانید بین مشتری های وفادار خود هر ماه قرعه کشی برگزار کنید و یک روز سرویس رایگان را به شخص برنده هدیه دهید. این اعمال باعث جذب مشتری بیشتر و افزایش فروش کافی شاپ شما می شود.

مشهورترین جهانگردان دنیا چه کسانی هستند؟

0
کریستوف کلمب

مشهورترین جهانگردان دنیا چه کسانی هستند؟ علاقه‌مندان به سفر و کشف ناشناخته‌ها و زیبایی‌های جهان علاقه زیادی دارند که مشهورترین جهانگردان را بشناسند. این افراد برای این که با سبک زندگی این افراد و جهانگردی آشنا شوند بارها نام آن‌ها را در اینترنت جستجو می‌کنند. در اینجا برخی از مشهورترین گردشگران جهان معرفی شده‌اند.

کریستوف کلمب
کریستوف کلمب (Christopher Columbus)

کریستوف کلمب یکی از مشهورترین جهانگردان دنیا است. حتی اگر علاقه‌ای به سفر نداشته باشید و کتاب‌های زیادی در زمینه توریسم و گردشگری مطالعه نکرده باشید، باز هم ممکن است به طور اتفاقی نام این جهانگرد از اخبار و… به گوشتان خورده باشد.
کریستوف کلمب مردی اهل ایتالیا بود که به واسطه ماموریتی که از سوی پادشاه عصر خودش داشت، باید از اقیانوس اطلس می‌گذشت تا به هند می‌رسید؛ اما یک اشتباه کوچک در مسیریابی سبب شد که این جهانگرد به جای این که وارد قاره آسیا شود از نقطه دیگری سر در بیاورد که پس از کشف آن را آمریکا نامیدند.
این قاره که این روزها مهد تکنولوژی و پیشرفت است و کل جهان را تحت تاثیر قرار داده، روزگاری ناشناخته بوده و اگر کریستوف کلمب به اشتباه به این منطقه نمی‌رسید، چه بسا که هنوز هم روی نقشه قاره‌ای به این نام وجود نداشت.

ابن بطوطه
ابن بطوطه (Ibn Battuta)

اگر به صنعت توریسم علاقه‌مند باشید، حتماً نام سفرنامه ابن بطوطه را شنیده‌اید. ابن بطوطه یکی از مشهورترین جهانگردان دنیا است که در مراکش چشم به جهان گشوده و در طول عمر خود به بیش از 40 کشور جهان سفر کرده است.
ابن بطوطه در سفرنامه‌اش به کشورهای مختلفی که سفر کرده اشاره و هر آنچه که درباره آن کشور وجود داشته را مانند یک راوی متبحر روایت کرده است. به همین دلیل هنوز هم این سفرنامه به عنوان یکی از بهترین کتاب‌های جغرافیایی شناخته می‌شود که اطلاعات کاملی درباره اغلب کشورهای جهان در آن وجود دارد.
مارکو پولو (Marco Polo)، ناصر خسرو قبادیانی (Nasir Khusraw Qubadiani Balkhi) و فریتیوف نانسن (Fridtjof Nansen) نیز از مشهورترین جهانگردان دنیا هستند که هر یک از آن‌ها سفرهای متعددی انجام داده است. با مطالعه سرگذشت این جهانگردان متوجه می¬شوید که در طول سفر حوادثی برای این افراد رخ داده که به نوبه خود هم حیرت انگیز و هم دلهره آور است.

چگونه جهانگرد شویم ؟

0
چگونه جهانگرد شویم ؟

چگونه یک جهانگرد شویم؟ افرادی زیادی بارها این سوال را در ذهن خود مرور کرده‌اند. این پرسش شاید ساده به نظر برسد، اما پاسخ‌های مختلفی دارد. برای جهانگردی باید هدف و برنامه داشته باشید. هدف داشتن به شما کمک می‌کند که سفرتان را طبق یک برنامه مناسب آغاز کنید. با توجه به این که شما در برنامه تمام شرایط را ارزیابی کرده‌اید، به خوبی می‌توانید با اتفاق‌های غیر قابل پیش بینی مواجه شوید و هیچ چیزی نمی‌تواند سفر شما را دستخوش تغییر کند. در اینجا به برخی از نکات مهمی که جهانگردان باید آن‌ها را بدانند اشاره شده است. با ما همراه شوید و اصول جهانگردی را بیشتر بشناسید.

چگونه جهانگرد شویم ؟

زمان را در جهانگردی جدی بگیرید تا از برنامه عقب نیفتید.

یک جهانگرد برنامه‌اش برای اقامت در یک مسافرخانه یا حضور در یک کشور آنی است. به عنوان مثال فردی که قصد دارد اروپا را با کمترین هزینه و در کوتاه‌ترین زمان ممکن تماشا کند، حتماً باید به ساعت حرکت قطارها توجه ویژه‌ای داشته باشد؛ زیرا کوچک‌ترین کوتاهی در این زمینه سبب می‌شود که فرد مورد نظر به قطار نرسد و همین زمان‌های کوتاه تلف شده می‌تواند در نهایت منجر به این شود که جهانگرد به هدفش که تماشای زیبایی‌های کشورهای اروپایی بوده نرسد. قبل از شروع سفر تمام برنامه‌های خود را تنظیم کنید و چند دقیقه زودتر از رسیدن قطار، اتوبوس و… در محل حضور داشته باشید تا با مشکل مواجه نشوید.

چگونه جهانگرد شویم ؟

یک ساک یا چمدان کوچک برای وسایل ضروری

به عنوان یک جهانگرد باید بیشتر زمان خود را در حرکت باشید؛ بنابراین برای سفر یک چمدان کوچک یا یک کوله پشتی انتخاب کنید و تنها برخی وسایل ضروری مانند عینک طبی و آفتابی، وسایل کمک‌های اولیه، کارت اعتباری و… را در آن قرار دهید. همراه داشتن وسایل بیش از حد پیمودن مسیر را برای شما سخت‌تر خواهد کرد. سفر قدرت بدنی زیادی نیاز دارد و هر اندازه بار شما سبک‌تر باشد، آسوده خاطر خواهید بود و با انرژی بیشتری می‌توانید سفرتان را ادامه دهید.

چگونه جهانگرد شویم ؟

نقشه مسیر را تهیه کنید.

رسیدن به کشور مقصد همان رسیدن به گنج مقصود است. برای رسیدن به این گنج باید نقشه آن را داشته باشید. در غیر این صورت گمراه می‌شوید و مسیر اصلی خود را فراموش می‌کنید. آنچه از شما یک جهانگرد زیرک و باهوش می‌سازد، آشنایی با جاده‌ها و مسیرهای امن برای رفت و آمد است؛ بنابراین تهیه نقشه یکی از مهم‌ترین اصول برای یک جهانگرد خبره است.

چگونه جهانگرد شویم ؟

زیبایی های جهان را نخرید، بلکه آنها را برای همیشه ثبت کنید.

بسیاری از افرادی که اولین سفر گردشگری و جهانگردی را تجربه می‌کنند، به محض ورود به هر کشور اقلام غیرضروری زیادی را تهیه می‌کنند و اصلاً به این موضوع توجه ندارند که این وسایل را چگونه می‌توانند با خود همراه ببرند.
جهانگرد همیشه در سفر است. پس همیشه چیز تازه‌ای برای دیدن وجود دارد و نباید هنگام مواجه شدن با وسایل تزیینی و … سریع دست به جیب شده و آن‌ها را بخرید.
فراموش نکنید که شما برای دیدن جهان سرمایه گذاری کرده‌اید و زیبایی‌های جهان تمام نشدنی هستند و تمام آن¬ها را نمی¬توانید با پرداخت پول بخرید. سعی کنید از تماشای این زیبایی‌ها لذت ببرید و با کمک دوربین عکاسی که همراه دارید، این زیبایی¬ها را ثبت کنید. این عکس¬ها را می¬توانید همیشه تماشا کنید و از مرور خاطراتتان لذت ببرید.

چگونه جهانگرد شویم ؟

سختی‌های راه را به جان بخرید.

یک هتل 5 ستاره لوکس محلی نیست که یک جهانگرد در آن اقامت می‌کند؛ زیرا جهانگردها همیشه با حداقل هزینه‌ها سفر می‌کنند و به این موضوع اهمیت نمی‌دهند که محل زندگی آن‌ها هتل است یا یک خانه چوبی در دل جنگل. این افراد باور دارند یک مسافر همیشه در حال سفر است و هرگز یک جا نمی¬ماند.
برای سفر کردن باید سختی‌های این کار را نیز به جان بخرید. گاه ممکن است مسیر را گم کنید و گاه این امکان وجود دارد که نتوانید با ساکنین دیگر کشورها ارتباط برقرار کنید، پس آگاهانه در این مسیر قدم بردارید تا دلسرد نشوید.

10 جشنواره شگفت انگیز در جهان

0
جهانگرد

به یک جشن یا رژه‌ی همگانی که با عناصر سیرک‌بازی و رقص‌های خیابانی آمیخته شده باشد کارناوال می‌گویند. اکثر مردم دنیا (مخصوصاً غربی‌ها) به مناسبت‌های مختلفی جشن می‌گیرند و کارناوال راه‌ می‌اندازند که این امر باعث رونق هرچه بیشتر تور اروپا می‌شود. این جشن‌ها می‌توانند ریشه ملی، مذهبی و قومی داشته باشند. تقریبا در هر ملتی فستیوال‌هایی برگزار می‌شود که برد جاذب بعضی از آن‌ها بین‌‌المللی است. در اینجا لیست 10 فستیوال رنگارنگ و شاد که بردی جهانی دارند را برای شما آماده کردیم که شرکت در آن‌ها برای یک بار هم که شده، بسیار مفرح خواهد بود.

1. کارناوال ریودوژانیرو، برزیل | Carnival in Rio de Janeiro, Brazil

کارناوال ریو یکی از جشن‌های ملی و بزرگترین رویداد فرهنگی برزیل محسوب می‌شود که به مدت ۷ روز برقرار است. این کارناوال که از سال ۱۶۴۱ در این کشور مرسوم بوده تجربه‌ای بزرگ و متفاوت را برای شما رقم خواهد زد. «رقص سامبا» مهم‌ترین برنامه‌ی کارناوال ریو است و رقاصان تمامی سال را به آماده‌سازی آن می‌پردازند: تکنیک، اجرا، لباس‌ها، تزئینات و… همه چیز باید بدون نقص و بزرگ‌تر از رقبا باشد. سالانه بیش از پانصد هزار نفر در این جشن شرکت می‌کنند.

Carnival in Rio de Janeiro, Brazil
Carnival in Rio de Janeiro, Brazil
Carnival in Rio de Janeiro, Brazil
Carnival in Rio de Janeiro, Brazil

2. اکتبرفست، مونیخ، آلمان | Oktoberfest, Munich, Germany

این فستیوال که از سال ۱۸۱۰ برگزار می‌شود بخشی مهم از فرهنگ بایرنی‌ها است. این مراسم که در اصل یادبود عروسی پرنس لودوویگ بوده اکنون به بزرگترین فان‌فیر سالانه بدل شده است. محوطه‌ی «پارک ترزا» در نزدیکی مونیخ میزبان جشن اکتبرفست است و هر ساله بیش از شش میلیون نفر در آن شرکت می‌کنند. این مراسم در طول تاریخ ۲۴ بار به دلایل جنگ، شیوع بیماری و … برگزار نشد. اکتبرفست فرصت مناسبی برای دیوانه بازی است!

 Oktoberfest, Munich, Germany
Oktoberfest, Munich, Germany
 Oktoberfest, Munich, Germany
Oktoberfest, Munich, Germany

3. سال نو چینی، چین | Chinese New Year, China

سال نو مراسمی بسیار مهم در فرهنگ چینی‌ها به شمار می‌رود. تاریخ این مراسم تقریباً از اوسط ژانویه تا اواسط فوریه متغیر است. مردم با سروصدای زیادی جشن می‌گیرند و از ترقه‌‌های زیادی استفاده می‌کنند. این جشن که معمولاً پانزده روز به طول می‌انجامد با «جشن فانوس» پایان می‌پذیرد. در این مراسم چینی‌های بودایی از خوردن گوشت پرهیز می‌کنند. «رقص شیر» یکی از کهن‌ترین آیین‌های چینی است که در جشن سال نو چینی انجام می‌پذیرد.

Chinese New Year, China
Chinese New Year, China

4. روز سنت پاتریک، ایرلند | Saint Patrick’s Day, Ireland

این مراسم برای یادبود ورود مسیحیت به ایرلند جشن گرفته می‌شود. جوامع ایرلندی در ایالات متحده به‌ویژه در بوستون، شیکاگو و در بقیه‌ی کشورهای اروپایی نیز این مراسم را جشن می‌گیرند. در جشن سنت پاتریک شرکت‌کنندگان لباس سبز می‌پوشند و به رقص محلی می‌پردازند. سنت پاتریک کسی است که دین مسیحیت را به ایرلند آورد و به علت استفاده از شبدر در هنگام موعظه، موجب تصویب این ترکیب به عنوان نماد ایرلند شد.

Saint Patrick’s Day, Ireland
Saint Patrick’s Day, Ireland
Saint Patrick’s Day, Ireland
Saint Patrick’s Day, Ireland

5. فستیوال فانوس یی پنگ، تایلند | Yi Peng Lantern Festival, Thailand

« یی پنگ» آیینی است که بوداییان برای بدست آوردن لیاقت و شایستگی آن را انجام می‌دهند. این مراسم تعداد چنان زیادی از مردم را به خود جذب می‌کند که منظره‌ی نورهای معلق در هوا خیره کننده می‌شود. در این جشن مردم خانه‌ها و کل شهر را تزئین می‌کنند و در خیابان‌ها برنامه‌های تفریحی و رژه گروه‌های هنری انجام می‌شود. افراد باید آرزوهای خود
را قبل از به هوا فرستادن فانوس روی آن بنویسند. فانوس‌ها آنقدر بالا می‌روند که گویی آسمان تایلند پر از ستاره می‌شود!

Yi Peng Lantern Festival, Thailand
Yi Peng Lantern Festival, Thailand
Yi Peng Lantern Festival, Thailand
Yi Peng Lantern Festival, Thailand

6. کارناوال ونیز، ایتالیا | The Carnival of Venice, Italy

این جشن رنگارنگ درست در روز پیش از «چهارشنبه‌ی خاکستری» انجام می‌شود و ریشه‌های این مراسم به سال ۱۱۶۲ باز می‌گردد. ماسک‌ها ونیزی شاخصه‌ی این کارناوال هستند. فلسفه استفاده از ماسک‌های خاص در این کارناوال، به از بین بردن اختلاف ظاهری بین طبقات غنی و فقیر باز می‌گردد و همچنین فرصتی هم برای دست انداختن مقامات و قدرتمندان جامعه ایجاد می‌کند. ایتالیایی‌ها مثلی دارند که می‌گوید: در زمان کارناوال هر نوع شوخی روا است!

The Carnival of Venice, Italy
The Carnival of Venice, Italy
The Carnival of Venice, Italy
The Carnival of Venice, Italy

7. هالووین، ایالات متحده‌ی آمریکا | Halloween, USA

مراسم  All Hallows’ Eve در بسیاری از کشورها جشن گرفته می‌شود، با این‌حال در ایالات متحده با لباس‌های رنگارنگ ترسناک برگزار می‌شود و اجازه می‌دهد که افراد جنبه‌ی عجیب و غریب خود را نمایان سازند. این جشن توسط مهاجران ایرلندی و اسکاتلندی وارد قاره آمریکا شده است و هر سال در ۳۱ اکتبر برگزار می‌شود. مهم‌ترین نماد جشن هالووین «کدو تنبل» توخالی است که درون آن شمع روشن می‌کنند.

Halloween, USA
Halloween, USA

8. لا توماتینا، بونیول، اسپانیا | La Tomatina, Buñol, Spain

این مراسم که در آخرین چهارشنبه‌ی آگوست برگزار می‌شود، تعداد زیادی از محلی‌ها و توریست‌ها را به خود جذب می‌کند که برای سرگرمی در حدود یکصد تن گوجه‌فرنگی را در چند ساعت به همدیگر پرتاب می‌کنند که در نتیجه آن شهر بونیول اسپانیا کاملاً از گوجه پوشیده می‌شود. در سال‌های اوایل دههٔ ۱۹۵۰ انجام جشن پرتاب گوجه ممنوع بود، اما شرکت‌کنندگان به این موضوع اهمیتی نمی‌دادند و حتی به قیمت دستگیر شدن هم از رسمِ پرتاب گوجه‌فرنگی که در آن زمان جدیدِ بود دست بر نمی‌داشتند.

La Tomatina, Buñol, Spain
La Tomatina, Buñol, Spain

9. فستیوال مرد سوزان، بیابان بلک‌راک، نوادا، ایالات متحده | Burning Man Festival, Blackrock Desert, Nevada, USA

فستیوال مرد سوزان آمریکا (برنینگ من) در اصل یک آیین کوچک دور آتش بود که در زمان انقلاب تابستانی سال 1986 برگزار شد، ولی اکنون به یک فستیوال حیرت‌آور و عجیب هنری بدل شده است. بسیاری از شرکت‌کنندگان این جشن را «تجربه‌ای در ابراز فاش و آشکار عقاید و اتکای فوق‌العاده به خود» توصیف می‌کنند؛ آن‌ها هر لباسی که می‌خواهند را می‌پوشند، هرچند که عجیب باشد و رفتاری آزادانه از خود نشان می‌دهند.

Burning Man Festival
Burning Man Festival
Burning Man Festival
Burning Man Festival

10. هولی، هند | Holi, India

این مراسم که در اصل یک آیین هندو است که هر بهار انجام می‌شود. این فستیوال برای بزرگ‌داشت فصل جدید و محصول پربار برگزار می‌شود و مردم به هم پودرهای رنگی پاشیده و با شور تمام جشن می‌گیرند. یکی از بزرگترین آداب و رسوم هولی سست شدن ساختارهای تشریفاتی است که به طور معمول شامل سن، جنس، وضعیت و طبقه‌ است. هولی سختی‌های هنجارهای اجتماعی را کاهش می‌دهد؛ در نتیجه، فضایی پر از هیجان و شادی بر شهر حاکم می‌شود.

Holi
Holi
Holi
Holi

 

راهکارهای تبلیغات رایگان کافی شاپ و رستوران در اینستاگرام

0
جهانگرد

موثر ترین راه برای معرفی کردن کافی شاپ و رستوران , استفاده از شبکه های اجتماعی است . شبکه های اجتماعی رسانه ی بر خط کافی شاپ و رستوران شما خواهد بود .

راهکارهای تبلیغات رایگان کافی شاپ و رستوران در اینستاگرام

این شبکه اجتماعی با داشتن 1 میلیارد کاربر در سرتاسر جهان , و دارا بودن 20 تا 30 میلیون کاربر در ایران اولین شبکه اجتماعی خواهد بود که شما باید صفحه کافی شاپ و رستوران خود را در آن بسازید .

نکاتی برای تبلیغات اصولی کافی شاپ و رستوران در اینستاگرام

  • مهمترین نکته که اکثر کسب و کارها در اینستاگرام آن را نادیده می گیرند , انتخاب User Name نامناسب , نا مفهوم و بسیار طولانی است . User Name کافی شاپ و رستوران خود را بدون استفاده از اعداد نامربوط و با پیشوند و پسوند Cafe و Restaurant و … بسازید .

راهکارهای تبلیغات رایگان کافی شاپ و رستوران در اینستاگرام به زبان ساده

  • اطلاعات خود را در Bio به صورت کامل وارد کنید . اطلاعات Bio می تواند شامل : هشتگ مخصوص رستوران یا کافی شاپ , شماره تلفن جهت رزرو , آدرس و لینک وبسایت باشد .

راهکارهای تبلیغات رایگان کافی شاپ و رستوران در اینستاگرام به زبان ساده

  • اکانت خود در اینستاگرام را به Business Account تبدیل کنید .

Business Account

  • یک یا چند هشتگ اختصاصی جهت استفاده های تبلیغاتی در کافی شاپ و رستوران خود انتخاب کنید . هشتگ می تواند شعار کافی شاپ و رستوران شما باشد .

hashtag food

  • زیر پست ها را هشتگ باران نکنید ! بیش از 7 هشتگ زیر پست های خود نگذارید.

جهانگرد

  • می توانید گاهی بعضی از مشتریان خاص خود را در اینستاگرام تگ کنید . (زیاده روی نکنید)

جهانگرد

  • استفاده از ویدیو های 1 دقیقه ای می تواند باعث معرفی کافی شاپ و رستوران شما به جمع کثیری از افراد باشد .

جهانگرد

  • ویدیوهای بیشتر از 1 دقیقه را در IGTV به اشتراک بگذارید .

جهانگرد

  • با استفاده از استوری , صفحه کافی شاپ و رستوران خود را همیشه به روز نگه دارید .

جهانگرد

 

برگزیده ها

13,514دنبال کننده‌هادنبال کردن