بررسی برخی از مهمترین فاکتور های برندسازی کافی شاپ

0
170

برندسازی کافی شاپ نیاز به یک استراتژی قوی دارد تا بتوان از طریق آن بتوان تمام مشتری های ممکن را جذب کرد. اینکه با اقدامات بدون فکر و گذری قصد برندسازی برای کافی شاپ خود داشته باشید، اقدامی اشتباه است و هرگز نتیجه ی مطلوب و دائمی در بر نخواهد داشت. زمانی که می خواهید یک تجربه ی عالی حضور در کافی شاپ را برای مشتری خود به وجود آورید، به اقداماتی بیشتر از یک دیزاین و دکوراسیون داخلی حرفه ای و زیبا نیاز دارید.

برندسازی کافی شاپ
بدون شک کافی شاپ های بسیاری در یک شهر وجود دارد و بازار این کسب و کار بسیار شلوغ است. بسیاری از کافی شاپ ها بسیار هنرمندانه و زیبا طراحی شده اند و می توانید در شهر خود شاهد آن ها باشید. اینکه در چنین بازار رقابتی شدیدی بتوانید مشتری های خود را جذب کنید و فروش بالایی داشته باشید به آیتم های گوناگونی بستگی دارد که بدون شک برندسازی کافی شاپ یکی از مهمترین آیتم هاست. این روز ها اکثر کافی شاپ ها از دکوراسیون و طراحی داخلی زیبایی بهره مند هستند و با تکیه بر این ویژگی به سختی بتوانید سری در میان کافی شاپ ها در بیاورید. هرچند طراحی زیبا از اهمیت بالایی برخوردار است، اما باید در کنار دیگر فاکتور های برندسازی کافی شاپ از آنها بهره برد.

برندسازی کافی شاپ
در این مقاله قصد داریم در مورد این موضوع که چه اقداماتی به طور ملموس و جدی معنای برند را به وجود می آورد و چگونه هر اقدام مفیدی می تواند کسب و کار کوچک یا بزرگ شما را رشد دهد.

برندسازی کافی شاپ فراتر از یک لوگو است

طراحی لوگو جزئی از فاکتور های برندسازی کافی شاپ است، اما واقعیت این است که برندسازی فراتر از طراحی یک لوگوی جذاب و با مزه است. برندسازی مربوط به تمام وجود یک می باشد و اگر قصد دارید این گرایش را در افراد ایجاد کنید که به سمت شما و کسب و کارتان جذب شوند، برند شما باید ارزشمند باشد و چشم اندازی از آینده و کسب و کار شما باشد. این چشم انداز است که می تواند اشتیاق را در شما و کارکنانتان ایجاد کند و مرکز اصلی و منبع جذب مشتری هایی وفادار باشد که در نهایت موجب افزایش درآمد شما خواهد شد.

در جهانگرد بخوانید :
بهترین شیوه های افزایش فروش رستوران

ویژگی های خاص کافی شاپ خود را تعریف کنید

لزوما ساختن یک برند یا معروف کردن آن، یافتن پاسخ این سوال است که “تمام کسب و کاری که در حال گسترش آن هستید در مورد چیست؟” و “در سال های آینده که مدتی از حضور شما در این کسب و کار می گذرد، شما را به چه چیزی در میان کافی شاپ ها می شناسند؟”. ممکن است شما را به مزه ی خاص لاته ای که سرو می کنید یا طرح خاص لوگویی که از آن استفاده می کنید بشناسند. شاید شخصی که اصلا هیچ علاقه به رفتن و وقت گذراندن در کافی شاپ ندارد، در حین عبور از کنار مغازه ی شما لبخند را بر روی لبان کارکنان مشاهده کند و به این خاطر به جمع مشتریان وفادار شما بپیوندد. در عین حال اشخاصی هستند که به دلیل برخورد مناسب کارکنان و مدیریت کافه به این محل علاقه مند می شوند و جالب است بدانید که تمام این ها در واقع همان برند کافی شاپ شماست.

برندسازی کافی شاپ
در واقع یکی از فاکتور های برندسازی کافی شاپ که شما را از سایرین جدا می کند، تفاوت هایی است که بین شما و دیگران وجود دارد. حال این تفاوت می تواند هر ویژگی مثبت باشد که شما در کافی شاپ خود از آن بهره می برید. تشخیص دهید که چه چیز هایی می تواند شما را یونیک و خاص کند و بر روی آنها تمرکز کنید تا قدرتمند شوید. از کاری که انجام می دهید لذت ببرید. اشتیاق شما در تمام گوشه و کنار کافی شاپ، سرویس دهی و طعم و مزه ی غذا ها و نوشیدنی ها وارد خواهد شد.

همه چیز و همه جا برند شماست

زمانی که در حال پرورش این ذهنیت هستید که شما در واقع همان برند هستید و برند شما خود شماست، شما به طور طبیعی این ذهنیت را در هر جایی که چشم مشتری کار می کند به نمایش در خواهید آورد. این اصل را باید به عنوان یکی از فاکتور های برندسازی کافی شاپ جدی بگیرید و سعی کنید در کوچکترین اجزای کافی شاپ، برند خود را نمایان کنید تا در ذهن مشتری ها نهادینه گردد. برخی از مکان ها و موقعیت هایی که می توانید برند خود را به نمایش در آورید عبارتند از:
• کارت تجاری و کارت های وفاداری
• تخته و منوی موجود در کافی شاپ
• مسیج هایی که برای مشتری ها ارسال می کنید
• شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام، فیسبوک و توییتر
• برچسب ها
• غذا ها و انواع نوشیدنی ها
• تابلو هایی که در داخل و بیرون کافی شاپ نصب شده اند
• دکوراسیون و طراحی داخلی

در جهانگرد بخوانید :
قدم های ساده جهت راه اندازی کافی شاپ

برندسازی کافی شاپ
هر کدام از این عناصر موقعیتی است که بتوانید به واسطه ی آن برندسازی کافی شاپ خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهید. بدانید که چگونه باید محل درستی را برای راه اندازی کافی شاپ خود در نظر بگیرید تا به واسطه ی آن بتوانید به برندسازی کافی شاپ خود کمک کنید. به تمام جزئیات دقت کنید و در نهایت اسم مناسبی برای کافی شاپ خود در نظر بگیرید که تکراری و خسته کننده نباشد. اگر هنوز هم منظور این پاراگراف را متوجه نشده اید، نگاهی به عنوان این بخش بیندازید؛ همه چیز و همه جا برند شماست. باید طوری رفتار کنید و فضایی را به وجود آورید که مشتری احساس کند کافی شاپ شما خانه ی دوم اوست.

برندسازی کافی شاپ با انتخاب مکان درست

اشاره شد که انتخاب مکان در برندسازی از اهمیت بالایی برخوردار است. باید ببینید که چه ارزشی را در چه مکانی می خواهید برندسازی کنید. شما ممکن است بهترین کافی شاپ را داشته باشید اما برای اینکه بتوانید برند خود را درست در یک منطقه معروف کنید، نیاز است مکان درستی را برای راه اندازی کافی شاپ انتخاب کنید، در غیر اینصورت احتمالا شکست خواهید خورد و دیگر فاکتور های برند سازی کافی شاپ به کارتان نخواهد آمد.

برندسازی کافی شاپ
به همسایه های خود دقت کنید و سطح فرهنگی، اجتماعی، علمی، مالی و… افرادی که در نزدیکی شما زندگی می کنند یا تردد بالایی در آن محل دارند را به خوبی آنالیز کنید. برای این کار وقت بگذارید و تا جایی که امکان دارد هزینه کنید. باور کنید راه اندازی یک کافی شاپ در محلی اشتباه آخرین چیزیست که به آن نیاز دارید! طراحی و دکوراسیون داخلی، تهیه ی لوازم و دستگاه ها، استخدام کارکنان و… زمان و هزینه ی بالایی را از شما می گیرد. در صورتی که به یکی از مهمترین فاکتور های برندسازی کافی شاپ توجه نکنید و مکان اشتباه را انتخاب کنید، تمام وقت و هزینه ای که صرف کرده اید بی ارزش خواهد شد. کافی شاپی که نوشیدنی ها و قهوه هایی گران قیمت با بالاترین کیفیت و از بهترین برند ها را عرضه می کند، نمی تواند در یک محله ی معمولی که مردم عادی در آنجا زندگی می کنند موفق شود. همچنین در محله ای که افراد مرفه در آنجا زندگی می کنند، سرویس دهی و کیفیت پایین نوشیدنی و غذا ها شما را ورشکسته خواهد کرد.

در جهانگرد بخوانید :
بررسی استراتژی برند سازی هتل

برندسازی کافی شاپ با انتخاب نام مناسب

همانطور که انتخاب یک نام عالی نمی تواند برند شدن کافی شاپ شما را تضمین کند، در عین حال انتخاب نام اشتباه یا تکراری مسلما با برندسازی کافی شاپ در تضاد است. با وجود میلیون ها کافی شاپ و رستوران در سراسر دنیا، انتخاب نامی یونیک و خاص بسیار سخت به نظر می رسد. اما چاره ای نیست، باید این نام را پیدا کنید و حتما باید خاص باشد. گوش مردم پر از نام های تکراری و روتینی است که کافی شاپ های بسیاری از آنها استفاده کرده اند. یکی از راه های داشتن نام یونیک، این است که با املا و علامت گذاری های یک نام بازی کنید و آن ها را به گونه ای اصولی تغییر دهید تا خاص شوند. این کار علاوه بر اینکه نام شما را خاص می کند و می توانید آن را به راحتی به ثبت برسانید، از طرفی آن را غیر معمول می کند و باعث می شود در ذهن ها باقی بماند. البته توجه کنید که این فنون هم باید به صورتی اصولی و با هدف در جهت برندسازی کافی شاپ باشد. مردم بسیار هوشیار هستند و اسامی بی معنی و مفهوم را از آنهایی که با هوش و درایت انتخاب شده اند تشخیص می دهند.

1+
تبلیغاتجهانگردعکس روزفروشگاه اینترنتی ژیوارتبلیغاتایرانگردی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید