بهترین شیوه های افزایش فروش رستوران

0
738

در یک شهر رستوران های مختلفی وجود دارند که هر کدام برخی غذا ها را در منوی خود قرار داده اند و مشتری های مخصوص به خود را دارند. راه های افزایش فروش رستوران شامل اقداماتی است که مدیر یا صاحب رستوران در جهت جذب مشتری بیشتر و گسترش بازار هدف انجام می دهد. باید یک سری اقدامات در کنار هم و زنجیر وار انجام شوند تا در نهایت شاهد افزایش فروش رستوران خود باشید.

بهترین شیوه های افزایش فروش رستوران
رقابت در میان رستوران ها بسیار شدید است و در هر شهری بسته به جمعیت و وسعت آن، ممکن است بیش از هزار رستوران وجود داشته باشد (برای مثال شهر تهران). حال در این ترافیک بالا، شما باید از تمام ابزار هایی که در دسترس دارید در جهت رونق دادن به کسب و کار خود بهره ببرید. برخی از راه های افزایش فروش رستوران عبارتند از:
• تعداد مشتری های جدید خود را افزایش دهید
• تعداد دفعات بازگشت مشتریان خود به رستوران را افزایش دهید
• پرداختی ها را بالا ببرید
• نرخ رفت و آمد روی میز ها را مدیریت کنید و آن را افزایش دهید

این راه های افزایش فروش رستوران می توانند بسیار سودمند باشند و بعد از اینکه مدتی به طور درست و اصولی از این آیتم ها پیروی کنید، نتیجه را به طرز واضحی مشاهده خواهید کرد. در ادامه به طور مفصل در مورد این چهار آیتم صحبت خواهیم کرد.

افزایش فروش رستوران با افزایش مشتری جدید

بر کسی پوشیده نیست که هر رستورانی در هر لول و جایگاهی، برای موفقیت بیشتر و افزایش سودآوری نیاز به مشتری دارد و جذب مشتری جدید یکی از راه های افزایش تعداد مشتری ها است. روش های فراوانی جهت جذب مشتری جدید وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. متد های قدیمی تر شامل تبلیغات در روزنامه هی محلی و مجلات، استفاده از بیلبورد و… با اینکه هنوز هم مورد استفاده هستند، اما باید در کنار متد های جدید از آنها استفاده شود.

در جهانگرد بخوانید :
چگونه رستوران خود را در 14 مرحله تبلیغ کنیم ؟

بهترین شیوه های افزایش فروش رستوران
جذب مشتری با استفاده شبکه های اجتماعی و وب سایت ها جزء رایج ترین شیوه هایی است که به صورت آنلاین می تواند برای جذب مشتری جدید به شما کمک کند و در نهایت باعث افزایش فروش رستوران شود. همچنین ارسال اس ام اس انبوه، ایمیل، طراحی اپلیکیشن از دیگر اقداماتی هستند که برای جذب مشتری جدید می توان از آنها بهره برد. در این زمینه سعی کنید با تخصیص منابع مالی از پایگاه های داده ی شرکت های معتبر بهره ببرید.

افزایش فروش رستوران با راضی نگه داشتن مشتری های فعلی

پس از اینکه یک مشتری جدید را جذب رستوران خود می کنید، در قدم بعدی لازم است آن مشتری را ترغیب کنید تا باز هم به رستوران شما برگردد و از سرویس های شما و غذا های لذیذ بهره ببرد. این امر امکان پذیر نیست، مگر اینکه در زمانی که شخص در رستوران شما حضور دارد یک تجربه ی خالی را برای او به وجود آورید و ارتباطی موثر را با وی برقرار کنید. سرویس دهی خاص، قیمت، غذا و جو حاکم در رستوران در کنار برخورد کارکنان و مدیر رستوران همگی آیتم های تاثیر گذار در بازگشت دوباره ی مشتری هستند که در نهایت افزایش فروش رستوران را به همراه خواهد داشت.

بهترین شیوه های افزایش فروش رستوران
ارتباط شخصی با مشتری از جانب مدیر رستوران کلید اصلی بازگشت دوباره ی مشتری است و این برخورد باعث می شود رستوران شما در ذهن فرد ماندگار شود. به تمام بازخورد هایی که از طرف مشتری دریافت می کنید واکنش نشان دهید، از نگرانی های آنها آگاه شوید و از مشتری های خود به خاطر انتقادات و پیشنهاداتی که ارائه می دهند، تشکر کنید تا به آنها نشان دهید که به عقاید آنها احترام می گذارید و از حضور آنها در رستوران خوشحال هستید. هرگز با مشتری های خود با لحنی تند صحبت نکنید و زمانی که عصبانی هستند با آنها دهان به دهان نگذارید. ابتدا شخص را آرام کنید و سپس صحبت های خود را به او انتقال دهید.

در جهانگرد بخوانید :
شیوه های مختلف تبلیغات کافی شاپ

افزایش فروش رستوران با افزایش پرداختی ها

زمانی که مشتری به رستوران شما می آید، می توانید با پیشنهاد های منطقی و حساب شده، مشتری را به سمت بیشتر سفارش دادن هدایت کنید. برای مثال می توانید انواع پیش غذا ها مانند سوپ را پیشنهاد دهید یا دسر های متنوع را برای مشتری پرزنت کنید. توجه کنید که لازم نیست یک فرد غذا های زیادی را به لیست سفارشات خود اضافه کند. اگر هر میز تنها یک پیش غذا یا دسر سفارش دهد در مجموع باعث افزایش فروش رستوران شما خواهد شد.

افزایش فروش رستوران
همچنین به هر شیوه ای بتوانید مشتری خود را مجاب کنید تا زمان بیشتری را در رستوران شما سپری کند، باعث می شود به طور خودکار، فرد سفارش های بیشتری به شما دهد و باعث افزایش درآمد رستوران شما شود.
نرخ رفت و آمد روی میز ها را افزایش دهید

بهترین شیوه های افزایش فروش رستوران
افزایش نرخ رفت و آمد مشتری ها بر روی میز های رستوران شما، یکی از بهترین راه های افزایش فروش رستوران است. زمانی که میز های رستوران شما پر شده باشد و جایی برای مشتری جدید نباشد، شما قطعا نمی توانید افراد جدیدی را پذیرش کنید. در چنین شرایطی باید سعی کنید میز های خالی برای مشتری های جدید ایجاد کنید. مسلما شما نمی توانید از افراد حاضر در رستوران خود بخواهید تا آنجا را ترک کنند، اما باید سعی کنید با قوانینی که از قبل تعیین کرده اید به طور کاملا مودبانه افراد را آگاه کنید که نمی توانند بیش از حد معمول در رستوران بمانند. همچنین باید برای جشن ها و مهمانی های کوچک، این قابلیت را داشته باشید تا میز بزرگتری را در رستوران ایجاد کنید که برای افراد بیشتری فضای نشستن در کنار هم وجود داشته باشد.

راه اندازی رستوران
برای اینکه در زمان شلوغی بتوانید رستوران خود را هندل کنید، باید از ابزار مفید در رستوران به اندازه کافی بهره ببرید. برای مثال اگر می خواهید ترافیک ایجاد شده هنگام پرداخت صورت حساب را کاهش دهید، می توانید چندین دستگاه پرداخت را تعبیه کنید و در عین حال از چندین صندوق دار در این شرایط بهره ببرید.

در جهانگرد بخوانید :
دومین جشنواره و نمایشگاه ملی کافه مقصد گردشگری شهری

به خاطر داشته باشید که راه های افزایش فروش رستوران که در این مقاله به بررسی آنها پرداختیم، تنها بخشی از راه های موجود برای این هدف است.

2+
تبلیغاتجهانگردعکس روزفروشگاه اینترنتی ژیوارتبلیغاتایرانگردی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید