بوم گردی چیست؟

0
679

بوم‌گردی یا اکوتوریسم سفری مسئولانه به جاذبه‌های طبیعی یک منطقه برای لذت بردن و ادراک طبیعت است، به طوری که همه ویژگی‌های اجتماعی، طبیعی، فرهنگی و محیطی آن منطقه تمام و کمال حفظ شود. و به نوعی حافظ زیست بوم بوده و باعث افزایش و پایداری کیفیت زندگی مردم در آن منطقه شده است.
بهتر است بدانیم که مناطق انتخاب شده برای پیشرفت و توسعه بوم‌گردی در سراسر دنیا دارای ویژگی‌های خاص، جذاب و جلب کننده برای گردشگران می‌باشند،که در منطقه‌های بومی و بکر یک کشور احداث می‌شوند. همچنین در بوم‌گردی به آموزش مسافران و مردم محلی بسیار تاکید و توجه شده است. به طور کلی بوم گردی یا اکوتوریسم یعنی احترام به طبیعت و تلاش برای حفظ بقای آن با توجه به آموزش‌هایی که به گردشگران داده می‌شود.

بوم گردی چیست؟
مزایای بوم گردی:

بوم‌گردی به حفظ میراث و منابع طبیعی کمک می‌کند. همچنین باعث نزدیکی جوامع و فرهنگ‌ها می‌شود، و گردشگران با سفر به مناطق مورد علاقه با نوع زندگی مردم و فرهنگ و آداب و رسوم آنها از نزدیک آشنا می شوند، و متقابلا مردم منطقه نیز با فرهنگ مردم شهرهای دیگر آشنا می‌شوند. از دیگر مزایای بوم‌گردی این است که باعث ایجاد فرصت پیشرفت و توسعه اقتصادی برای مردم منطقه به شمار می‌آید، و به نوعی در گردشگران پایبندی به اخلاق زیست محیطی را ایجاد می‌کند.

1+
تبلیغاتجهانگردعکس روزفروشگاه اینترنتی ژیوارتبلیغاتایرانگردی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید