بوم گردی چیست؟

0
577

بوم‌گردی یا اکوتوریسم سفری مسئولانه به جاذبه‌های طبیعی یک منطقه برای لذت بردن و ادراک طبیعت است، به طوری که همه ویژگی‌های اجتماعی، طبیعی، فرهنگی و محیطی آن منطقه تمام و کمال حفظ شود. و به نوعی حافظ زیست بوم بوده و باعث افزایش و پایداری کیفیت زندگی مردم در آن منطقه شده است.
بهتر است بدانیم که مناطق انتخاب شده برای پیشرفت و توسعه بوم‌گردی در سراسر دنیا دارای ویژگی‌های خاص، جذاب و جلب کننده برای گردشگران می‌باشند،که در منطقه‌های بومی و بکر یک کشور احداث می‌شوند. همچنین در بوم‌گردی به آموزش مسافران و مردم محلی بسیار تاکید و توجه شده است. به طور کلی بوم گردی یا اکوتوریسم یعنی احترام به طبیعت و تلاش برای حفظ بقای آن با توجه به آموزش‌هایی که به گردشگران داده می‌شود.

بوم گردی چیست؟
مزایای بوم گردی:

بوم‌گردی به حفظ میراث و منابع طبیعی کمک می‌کند. همچنین باعث نزدیکی جوامع و فرهنگ‌ها می‌شود، و گردشگران با سفر به مناطق مورد علاقه با نوع زندگی مردم و فرهنگ و آداب و رسوم آنها از نزدیک آشنا می شوند، و متقابلا مردم منطقه نیز با فرهنگ مردم شهرهای دیگر آشنا می‌شوند. از دیگر مزایای بوم‌گردی این است که باعث ایجاد فرصت پیشرفت و توسعه اقتصادی برای مردم منطقه به شمار می‌آید، و به نوعی در گردشگران پایبندی به اخلاق زیست محیطی را ایجاد می‌کند.

تبلیغاتجهانگردعکس روزفروشگاه اینترنتی ژیوارتبلیغاتایرانگردی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید