تصاویری از آماده سازی کاخ سفید برای کریسمس

0
1474

در آستانه سال نو میلادی ( کریسمس 2016 ) کاخ سفید خود را برای برگزاری جشن کریسمس آماده می کند .

کریسمس در واشنگتن

كاخ سفید ، از روز نخست سفید نبوده یا همیشه كاخ سفید نامیده نمی شده است. اما همیشه اقامتگاه رسمی رئیس جمهور آمریكا بوده است.
این كاخ ، كهن ترین ساختمان متعلق به حكومت فدرال امریكاست كه سنگ بنایش در روز 13 اكتبر 1792 گذاشته شد. طراح این كاخ را یك معمار ایرلندی تبار به نام جمیز هوبان بود كه در مسابقه معماری برای گزینش طرح خانه رئیس جمهور برنده شد.
كاخ سفید در آغاز خانه رئیس جمهور ، بنای رئیس جمهور وحتی قصر رئیس جمهور نامیده میشد . پس چطور شد كه كاخ سفید نام گرفت؟ این كاخ ، در اصل از سنگ سیاه متمایل به خاكستری ساخته شده بود و در جریان جنگ سال 1812 میلادی، سربازان برتیانیا به واشنگتن یورش آوردند و این كاخ را در روز 24 اوریك 1814 به آتش كشیدند . از انهمه فقط دیوار های كاخ برجای ماند.
با نظارت جمیز هوبان، كاخ نوسازی شد و تمام كارهایش در سال 1817 میلادی به پایان رسید. برای آنكه سیاهیهای ناشی از آتش سوزی پوشانده شود، كاخ را سفید كردند از آن روز به بعد این بنا را كاخ سفید نامیده اند ولی فقط در سال 1902 میلادی بود كه تئودور روزولت ، آن را نام رسمی كاخ رئیس جمهور قرار داد. نكته جالب توجه اینجاست كه بسیاری از اتاقهای كاخ سفید را با نام رنگشان می شناسند اتاق ابی ، كه بیضی شكل است اتاق پذیرایی رئیس جمهور و خانواده است اتاق سرخ با اشیائی از دوران امپراتوری آراسته شده است اتاق سبز با اشیایی از دوران ریاست جمهوری جان آدامز و تامس جفرسون تزئین شده است یك مهمانخانه گل سرخ در طبقه بالا وجود دارد كه رئیس جمهور و خانواده اش در آن زندگی می كنند.

تبلیغاتجهانگردعکس روزفروشگاه اینترنتی ژیوارتبلیغاتایرانگردی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید