جشنواره و رویدادهای کلکته

0
346
  • همایش موسیقی دوورلین (23 تا 26 ژانویه)

یکی از با ارزش ترین جشنواره های موسیقی کلاسیک هند است که استادانی از سرتاسر جهان در آن شرکت می کنند . در سال های اخیر , این جشنواره بین بیست و سوم تا بیست و ششم ژانویه در پارک ساروار رابیندرا در نازرول مانچا برگزار می شود .

  • بوآملا کلکته (آخرین چهارشنبه ماه ژانویه)

بزرگترین نمایشگاه کتاب آسیاست که از سال 1975 به این طرف , هر سال در آخرین چهارشنبه  ماه ژانویه شروع به کار می کند و از مهمترین نمایشگاه های کتاب جهان هم هست . هر ساله در این نمایشکاه نویسندگان مهمی چون گونترگراس و ریچارد داوسن هم به عنوان نویسنده مهمان شرکت دارند . این نمایشگاه , معروف است به این که بیش از یک میلیون کتاب نو و دست دوم را یک جا برای علاقمندان به فروش گذاشته .

  • دورگا پوجا (هفته اول ماه اکتبر)

جشنواره دورگا پوجا که از مهمترین جشنواره های کلکته است , معمولا در هفته ی اول ماه اکتبر برگزار می شود . این جشنواره مربوط به پیروان مذهب هندوست و به مناسبت پیروزی دورگا , ایزدبانوی اساطیری بر ماهیشاسورا , ایزد شر و بدی به راه می افتد . مردم هند طی این جشنواره , مجسمه ی ده الهه ی تزیین شده از دورگا را به مدت پنج روز برای احترام , در دسته های زیبا نمایش می دهند و بعد , در میان آوازها و آتش بازی , آنها را در رودخانه ی هوگلی می اندازند .

  • لاکشمی پوجا (ماه اکتبر)

در ماه اکتبر , جشنواره ی مهمی برای عبادت لاکشمی , الهه ی ثروت , صلح و موفقیت برگزار می شود و مردم می توانند طی این دوران , الهه ی بخت و اقبال را به خانواده خود ببرند . چند روز پیش از برگزاری این جشن , مغازه های کلکته را به زیبایی تزیین می کنند و مجسمه های بزرگ و کوچک لاکشمی را به فروش می رسانند .

  • فستیوال فیلم کلکته ( 10 تا 17 نوامبر)
در جهانگرد بخوانید :
طبیعت زیبای زادگاه موتسارت

فستیوال فیلم کلکته هر سال از دهم تا هفدهم نوامبر برگزار می شود و بزرگترین و مهمترین واقعه ی سینمایی هند است . طی مدت این فستیوال , فیلم های بین المللی و هندی به نمایش گذاشته می شوند و جلسات نقد و بررسی هم برای آنها برگزار می شود .

 

1+
تبلیغاتجهانگردعکس روزفروشگاه اینترنتی ژیوارتبلیغاتایرانگردی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید