راهنمای سفر به ایتالیا

0
703

برنامه ریزی برای سفر به ایتالیا نیاز به تصمیمات دشواری دارد , همیشه می توان به ایتالیا سفر نمود , بسیاری انقدر عاشق این کشور هستند که حتی به مقصد دیگری فکر نمی کنند . ان ها بعد از اولین بازدید از رم , ونیز , یا فلورانس بقیه عمر خود را صرف گشت و گذار در این کشور کوچک اما پرتنوع می کنند . اگر این اولین سفر شما به ایتالیاست , بعد از ورود متوجه منظور ما خواهید شد . اگر جادوی اغواگری کار خود را کرد که معمولا می کند باز هم به این جا باز خواهید گشت .

گشت و گذار در اطراف
انهایی که عاشق شهرهای بزرگ هستند می توانند زیبایی های رم را با زیبایی های هنرمندانه فلورانس و توسکانی , یا میلان را با عشق جادویی ونیز ترکیب کنند . برای انهایی که دوست دارند فعال باشند کوهستان ها , دریاچه ها فضای مناسب برای فعالیت های ورزشی در تمام طول سال را فراهم کرده اند . ایتالیا دارای 7600 کیلومتر خط ساحلی است و وقتی گرمای تابستان زیاد شود , می توانید در یکی از تفریحگاه های ساحلی یا جزایر از هوای خنک بهره ببرید .
در هیچ کجای دنیا به اندازه ایتالیا تعدد زیاد موزه و بنای تاریخی را نخواهید دید . با اینکه نادیده گرفتن کلیساها , پالاتزوها , و موزه هایی که تاریخ ایتالیا را روایت می کند نابخشودنی ست اما بهترین راه برای لذت بردن از ان ها غوطه ور شدن در فضای صندلی های کافه ها , پیوستن به گردش های خیابانی عصر گاهی یا تماشای زندگی ساحلی زیر یک چتر ساحلی است .

غروب رم
غروب رم
خواب نیمروز یکی از مهمترین اصول زندگی مدیترانه ای و از عادات ایتالیایی ها ست که به ان خو خواهید گرفت.

ریلی و جاده ای
راحتترین , سریعترین , و ارزانترین راه سفر قطار است , خصوصا اگر بخواهید از شهر های اصلی دیدن کنید. شبکه ریلی پرسرعت ناپل , فلورانس , میلان , تورین و ونیز را بهم متصل می کند و قطار ها هر ساعت یکبار حرکت می کنند . شما می توانید تنها در عرض 1 ساعت و 30 دقیقه از فلورانس به رم بروید , و از رم به میلان را در 2 ساعت و 50 دقیقه طی کنید .ایتالیا قطار های متنوعی دارد , که سریعترین ان ها ETR500 فرچاروسا با 300kmh سرعت و بدنبال آن ٬ پندولینو ٬ فرچارجنتو با سرعت 210kmh و فرچابیانکا با همان سرعت قرار دارند .در این قطار ها و نیز قطار های درون شهری هزینه اضافی دریافت می شود و رزرو صندلی الزامی است برای قطار های ارزان تر و کند تر اکسپرسو , رجیوناله و بقیه قطار های محلی که در همه ایستگاه ها توقف دارند نیازی به رزرو نیست .

در جهانگرد بخوانید :
نقشه مترو لیما
ETR500 فرچاروسا با 300kmh
ETR500 فرچاروسا با 300kmh

اتواسترادا autostrada (بزرگراه ) از طول و عرض این شبه جزیره می گذرد . محض اطلاع , رانندگان ایتالیایی بی حوصله و خطرناک بوده و علاقه زیادی به استفاده از بوق دارند . با اینحال , بیشتر انها مهارت داشته و به واکنش های سریع خود می بالند .
اما همیشه از دو کار خود داری کنید : بی احتیاطی و احتیاط بیش از حد ; رانندگانی که کند بوده یا تردید می کنند باعث عصبانیت محلی ها می شوند . در شهر هایی که اسکوتر ها زیادند , رانندگی و پارک کردن به کابوس تبدیل می شود .
اغلب شهر ها مراکز خود را ( centro storico ) به روی اتو موبیل های غیر ساکن بسته اند و بهترین راه برای گشت و گذار در اطراف قدم زدن , کرایه دوچرخه , استفاده از اتوبوس , یا تاکسی و در صورت امکان متروست .

نکاتی درباره موزه ها
در ایتالیا همیشه بازدید از موزه کار اسانی نیست . حتی دفتر گردشگری محلی هم همیشه نمی تواند برنامه همواره در حال تغییر ساعات بازگشایی را به طور قطع اعلام کند . بعضی موزه ها موقتا چند روز , ماه یا حتی سالها برای بازسازی تعطیل هستند . البته بازسازی پوششی است برای مشکلات تامین بودجه پرسنل موزه و سیستم امنیتی مدرن , یا واقعا , برنامه های عقب افتاده بازسازی بناها و مرمت نقاشی ها . گاهی بسیاری از بناهای رومی باستانی نیز زیر داربست پنهان شده اند .

Uffizi GalleryMuseo Ferrari Museo Ferrari
وقتی از موزه های بزرگی چون اوفیزی یا واتیکان دیدن می کنید , گویا از سراسر ایتالیا دیدن می کنید . اگر با موزه مشکل دارید , اصلا برای بازدید نروید . قبل از شروع , نقشه موزه در ورودی را مطالعه کنید و بعد سراغ چیزهایی بروید که نظرتان را جلب کرده اند . یا اگر پرسه زدن در میان شگفتی های زیبا را ترجیح می دهید این کار را بیشتر از یکی دو ساعت ادامه ندهید . در غیر اینصورت , حتی روز بعد هم بخاطر نمیاورید که کدام شاهکار ها را دیده اید , چه برسد به یک سال دیگر . بسیاری از شهر ها کارت های گردشگری ارزان دارند که شامل ورودی موزه هم می شود . برای مکان های معروف در شهرهای بزگ بهتر است از قبل بلیط رزرو کنید .

در جهانگرد بخوانید :
رنگ و بوی بازار‌های کریسمس به سبک آلمانی در گوشه‌ و کنار جهان

چه وقت بروید
ایتالیایی ها در اگوست به تعطیلات می روند اما بخاطر بحران اقتصادی فعلی اغلب در خانه هایشان می مانند و بسیاری از هتل ها در تمام طول سال باز هستند . شما می توانید هتل های بسیار ارزان و رخداد های متنوع در هوای ازاد پیدا کنید , اما حواستان باشد که اگوست ( و جولای ) در اغلب شهر های بزرگ هوا خیلی گرم و شرجی است . بهترین ماه ها برای بازدید از ایتالیا می , ژوئن , سپتامبر و اکنبر هستند خصوصا اگر بخواهید از رم , ونیز و توسکانی دیدن کنید ; مثلا ونیز در سپتامبر بیشترین بازدید را دارد . به یاد داشته باشید که ایتالیایی ها در تعطیلات رسمی شان جای هیچ گونه تردیدی برای فعالیت باقی نمی گذارند ; انها کرکره ی مغازه ها را پایین کشیده و کل کشور را تعطیل می کنند .
محل اقامت
ایتالیا محل اقامتی متنوع برای گردشگران به حساب امده و انواع هتل های مجلل و پالاتزی ها تا مهمانخانه های کوچک خانوادگی و B&B های روستایی , ویلاها و اپارتمان ها برای انتخاب اماده هستند . تازه واردان عرصه های هتلداری ایتالیا هتل های شیک , چشمه های ابگرم , عزلتگاه های طبیعی را عرضه می کنند .

ایتالیا ایتالیا
بخش های مهمانخانه ای هم در سال های اخیر شکوفا شده که فرصت مناسبی برای گشت و گذار در مناطق روستایی را فراهم کرده است . در جنوب ایتالیا , دست گردشگران برای انتخاب محل اقامت بازتر شده است .
در اغلب مکان های اقامتی دیگر خبری از صرفه جویی نیست , سیستم های گرمایشی مدرن بوده و قنات های قرون وسطایی جای خود را به استخر های شنا داده اند , اما فضا همچنان خاطره انگیز است .

1+
تبلیغاتجهانگردعکس روزفروشگاه اینترنتی ژیوارتبلیغاتایرانگردی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید