راهنمای غذایی در ترکیه

0
934

معمولا صبحانه ترکی میان 7 تا 10 عصر سرو شده و شامل نان تازه , کره و مربا با زیتون, خیار , گوجه , پنیرسفید و تخم مرغ اب پز با چای شیرین می باشد . حتما برای صبحانه منمن را امتحان کنید . منمن غذایی شامل تخم مرغ و گوجه فرنگی , فلفل سبز و پیاز می باشد .

منمن صبحانه ترکی
منمن صبحانه ترکی

مردم در ترکیه مرتبا بیرون غذا می خورند , در نتیجه رستوران , کافی شاپ و دکه های غذافروشی فراوانی در تمام روز و تا دیروقت باز هستند .

هیچ زمان خاصی برای ناهار یا شام در مناطق گردشگری وجود ندارد و شما می توانید در هر زمان از روز غذا بخورید .

یک وعده غذایی متداول ترکیه با پیش غذا آغاز می شود که با یک نوشیدنی پایین می رود . سپس گوشت یا ماهی کباب شده و در نهایت میوه تازه یا پودینگ شیر و چند فنجان قهوه تلخ و معروف ترکی سرو می شود .

تا زمانی که پیش غذا را تمام نکرده اید غذای اصلی را سفارش ندهید . البته احتمالا انقدر سیر شده اید که اینکار را نمی کنید ,در ترکیه وعده اصلی همیشه پیش غذا همراه است .

پیش غذا ترکی

کجا غذا بخوریم ؟

بوفه Bufe در دکه هایی در خیابان جهت خرید ساندویچ اماده و نوشابه

گازینو رستورانی است که نوشابه های مختلف سرو کرده و معمولا شبها برنامه نمایش و موسیقی فولکلور دارد . حاضریمک (Hazer Yemek) غذای اماده بدان معناست که شما می توانید از سینی های از پیش اماده شده غذای گرم , انتخاب کنید .

کبابچی در تهیه گوشت کبابی بویژه کبابهایی که با سالاد و پیده (نان فطیر )تخصص دارد . پیدسی یا پیده سالون سالن پذیرایی است که پیتزای ترکی تهیه کرده , پیده های خوشمزه را مملو از گوشت چرخ کرده , تخم مرغ یا پنیر می کند . همچنین می توانید از طعم گوشت بره در کوفته (kofteci) , سیرابی در اشکم بچی (iskembeci), سوپ در شورباکی (Corbaci)و پودینگ شیر در موهابلی (Muhallrbici)سی لذت ببرید . بوفه نیز کیوسکی خیابانی است که اسنک و نوشیدنی است بدون الکل می فروشد .

در جهانگرد بخوانید :
نقشه مترو میلان

kofteci

چه غذایی بخوریم ؟

مزه (پیش غذا)

مزه نامی است که به مجموعه اشتها اورهای سرد و گرم داده می شود . مزه معمولا در سینی سر میز یا صندوقی شیشه ای سرو می شود که میتوانید در میان انواع غذاها , برای خود انتخاب کنید . پرطرفدارترین انها کروفاسولی (Kuru Fasulye) (لوبیا سفید در سس گوجه فرنگی ),پاتلیکان گیراز تماسی (Patlican Kizartmasi)(بادمجان سرخ شده در در روغن زیتون و سیر ), شاک شوکا (saksuka) (بادمجان , گوجه فرنگی و فلفل تند در روغن ) , کاسیک(Cacik) (ماست با خیار و سیر) بیبر دلماسی(فلفل سبز پر شده با برنج , کشمش و دانه کاج ) , سیگارا بورقی (جرولهای شیرین پر شده با پنیر )و انواع سالاد هستند .

Patlican Kizartmasi

چرکز تاووقو (Cerkez Tavugu ) (جوجه چرکسی ) یک غذای کلاسیک است که در ان جوجه شکم پر در سس گردوی پر شده و پابریکا (نوعی فلفل قرمز ) پخته می شود . مزه با نان سفید تازه سرو می شود تا روغن را جذب خود کند .

Patlican Kizartmasi

سوپ Carba

سوپهای ترکی معمولا غلیظ و مفصل هستند . دورگون شوربا ( Dugun Corbasi ) (سوپ عدسی , سوپ ابگوشت که با ابلیمو و فلفل قرمز خوش طعم و با تخم مرغ غلیظ شده است ) مرسیچک شوربا (سوپ عدس قرمز )یا ایشکمبه شوربا (سوپ سیرابی که گفته می شود در زمان خماری صبحگاهی است ) را امتحان کنید . ایشکمبه فروشها تا اوایل شبح بیدارند تا به شبگردان گرسنه که در راه خانه هستند پیاله های سوپ را سرو کنند .

Dugun Corbasi
Dugun Corbasi

غذاهای اصلی

از هرکس نام غذاهای اصلی ترکیه را بپرسید غیر از کباب , گوشت کباب و تنوری شده , نام دیگری نمی شنوید . متداولترین انواع آن شش کباب ( تکه های گوشت به سیخ شده که روی زغال کباب می شوند ) دونار کباب ( کباب چرخنده – توده ای گوشت تکه ای و چرخ کرده که چسبیده به یک محور عمودی کباب می شود ) ادان کباب ( گوشت چرخ کرده ادویه دار که روی سیخ کباب می شود ) و فیرن کباب ( فیله گوشت کباب شده روی است ) هستند .

در جهانگرد بخوانید :
محبوب‌ترین دیدنی‌های آلمان به انتخاب گردشگران

مواد اولیه تازه

اجاق که در ماست خوابانده شده کباب اسکندر که یک نوع کباب دونار است که میان نان پیده با سس گوجه فرنگی و ماست قرار گرفته و روی ان کره قهوه ای ریخته می شود . چیفتلیک کباب کاسرول گوشت بره , پیاز و نخود فرنگی است . کوفته قلقلی با گوشت چرخ کرده معمولا با سس گوجه فرنگی سرو شده و کوفته نام دارد . یک غذای کلاسیک دیگر ترکیه که ارزش امتحان را دارد مانتارلی گوچ نام داشته و خورشی خوشمزه از گوشت نرم , قارچ , فلفل  , گوجه فرنگی و سیر است که در ظروف سفالی پخته شده و روی ان پنیر می ریزند .

غذای دریایی

دریاهای اطراف ترکیه مملو از ماهی بوده و رستورانهای کناردریا صید همان روز را می فروشند که قیمت انها مناسب با وزنشان می باشد . ماهی معمولا دوبرابر گوشت قیمت دارد . بنابراین گزینه ارزانی نیست .

ازمیان ماهی ها نوع مورد علاقه خود را پرسیده که بدانید پیش از پخته شدن چقدر هزینه برای شما دارد . برخی از انواع ماهی های خوش طعم شامل لورک (ماهی خاردار) باربونیا (شاه ماهی قرمز ) پالاموت(بونیتو)اوکومرو(ماهی ماکرو)و لوفو (کبود ماهی ) می باشند .

بهترین راه برای لذت بردن از خوردن ماهی ان است که ان را روی ذغال کباب کنید . اگر بخواهید  خدمتکاری استخوانهای ماهی را جدا می کند . حتما کیلیچ شیش (Kilic Sis)تکه های شمشیر ماهی به سیخ شده با پیاز , فلفل و گوجه فرنگی و کباب شده را امتحان کنید .

Kilic Sis
Kilic Sis

سایر انواع غذای دریایی که در مزه یافت می شوند عبارتند از : کالامار (ماهی مرکب ) اهتا پود (اختاپوس) گاریدس (خرچنگ) ساردالیا (ساردین) و میدیه (صدف خوراکی ) صدفهای خوراکی بصورت خوابانده در ارد و سرخ شده (میدیه تاوا)یاپرشده با برنج , دانه کاج , کشمش و دارچین (میدیه دولماسی ) سرو می شوند .

دسرها

میوه تازه اغلب پس از وعده غذایی سرو می شود : کارپوز ابدار (هندوانه )و کاوون (خربزه) ,کیراز (گیلاس) ,کالیست (زردالو) ,انسپر (انجیر) , دوت (توت) واریک (الوترش) .اما وقتی صحبت از دسر اماده میان باشد ترکهاعاشق شیرینی هستند . معروفترین این دسرها لوکوم (Delightترکی), ژله ای نرم با طعم گلاب که روی ان دانه شکر پاشیده می شود است .

در جهانگرد بخوانید :
برآورد هزینه سفر به استانبول

یک دسر کلاسیک دیگر باقلوا است که از لایه های تو در توئی شیرین و نازک و پسته , بادام و فندق خرد شده تهیه می شود . یک فروشگاه پودینگ ترکی (Muhallebici) دسرهای شیری و برنجی مانند friut sultac  (پودینگ برنج سرخ شده ),  زرده (Zarde) ( پودینگ برنج با طعم زعفران ) و تاوک گوقسو (Tavuk Gogsu ) (ترکیبی از برنج , شیر , شکر و سینه مرغ )

Tavuk Gogsu
Tavuk Gogsu

سرو می کند . یک غذای متداول دیگر اشور Asure است نوعی حلیم شیرین تهیه شده از حبوبات و تکه های میوه و گلاب می باشد .

Asure
Asure

نوشیدنیها

نوشیدنی ملی ترکی چای است . این نوشیدنی در سر تا سر روز و در فروشگاهها , کافه ها و دفاتر استفاده می شود و چرخهای تجاری و بسیاری از سبک و کارها را به راه می اندازد . اگر برای خرید یک فرش در بازار بزرگ چانه بزنید پیش از رسیدن به توافق دو تا سه تا لیوان چای به شما تعارف می شود . چای معمولا به صورت تلخ و غلیظ در لیوانهای کوچک لاله مانندی سرو می شود .

نوشیدنیها

قهوه ترکی نیز غلیظ و سیاه بوده و به صورت کاملا خرد شده و فنجان اسپرسو و به همراه اب در کنار ان سرو می شود . شکر در حین دم کشیدن به ان اضافه می شود بنابراین می توانید انواع قهوه ساده ( بدون شکر ) قهوه اورتا ( شیرین ) یا قهوه چک شکر لی ( خیلی شیرین ) را سفارش دهید . چند لحظه صبر کنید تا دانه های قهوه ته نشین شوند و حواستان باشد که ته فنجان را ننوشید . اگر قهوه فوری می خواهید باید نسکافه سفارش دهید .

نوشیدنیها

بهتر است از نوشیدن آب شیر خودداری کرده و اب معدنی در بطری بنوشید . اب معدنی در همه جا در دسترس است . معدن سویو اب معدنی گازدار است , ممباسویو نیز همان اب معدنی می باشد . ایران دوغ یک برطرف کننده عطش است که ترکیبی مساوی از ماست و اب معدنی می باشد که برای افزودن طعم به ان کمی نمک می زنند . این نوشیدنی که به خودی خود نیز نشاط اور است به همراه وعده های غذایی نیز استفاده می شود . اب پرتغال تازه ( پرتکال سوتو ) نیز در فصل مناسب در همه جا در دسترس است . نوشیدنی ملی رازیانه بنام راکی می باشد . این نوشیدنی غیر الکلی به عنوان اشتها اور مصرف شده و در طول صرف غذا نیز ان را می نوشند . باید ان را بصورت ترکیب مساوی با اب یخ و یک لیوان اب در کنار ان نوشید ( وقتی با اب ترکیب می شود به رنگ سفید صدفی در می اید بنابراین به ان اصلان سوتو – شیر حیوان شیر گفته می شود) .

در جهانگرد بخوانید :
راهنمای غذایی در سفر به استانبول - قسمت اول

نوشیدنیها

ماءالشعیر ترکی نیز عالی است . محبوبترین (و ارزانترین ) برندها افس پیلسن است که در استانبول تهیه شده و در تمام رستورانهای کشور فروخته می شود . مارک های وارداتی نیز متداول هستند .

تبلیغاتجهانگردعکس روزفروشگاه اینترنتی ژیوارتبلیغاتایرانگردی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید