راهنمای گردشگری میلان

این شهرزیباترین و برگترین کلیسای گوتیک , سالن اپرای لا اسکالا , و شام اخر داوینچی را ر خود جای داده است .

0
493

میلان خوشحال از واگذاری سیاست های دولت ملی به رم بوده و پایتخت اقتصاد , فرهنگی و طراحی به حساب می اید . میلان همان ایتالا در اوج مد , اعتماد بنفس و پیشرفت است . همچنین این شهرزیباترین و برگترین کلیسای گوتیک ( دومو ) , سالن اپرای لا اسکالا , و شام اخر داوینچی را ر خود جای داده است . این شهر به خاطر نمایشگاه اکسپوی جهانی 2015 برای بازسازی زیرساخت هایش 15 میلیون یورو بودجه دریافت کرد .

درهیچ جای دیگر , کلیسای جامع تا این حد در مرکز شهر جای نگرفته است . پیاتزا دل دومو Piazza del Duomo در تمام طول روز خصوصا زمان پیاده روی های عصر گاهی به یکی از زیباترین میدان ها در اروپا تبدیل می شود .

ساخت دومو Duomo (هر روز 7 صبح – 6.45 بعد از ظهر ) , پرزرق و برق ترین کاتدرال گوتیک در ایتالیا , در سال 1386 به دستور خانواده ویسکونتی و توسط تیمی از معماران و مجسمه سازان ایتالیایی , فرانسوی , فنلاندی و المانی شروع شد . برای دیدن بهترین متظره از نمای غنی ان , که درسال 1318 تکمیل شد و منارهای مرمری و مجسمه های ان در حیاط پالاتزو رئاله Palazzo Reale در جنوب کلیسای جامع بایستید . این پالاتزو به موزه کلیسای جامع اختصاص یافته , که در ان برخی از بهترین نمونه های مجسمه به نمایش گذاشته شده اند . داخل کاتدرال , فضای داخلی 52 ستون بلند و پنجره های ویترای , را از قرن 15ام تا کنون , داراست .

برای قدم زدن روی بام کلیسای جامع ( هر روز 9صبح – 6بعدازظهر , پنجشنبه – یکشنبه تا 8 شب ) زمان کافی اختصاص دهید . ورودی اسانسور (دارای تابلو ) از طریق سمت شمالی (چپ) قابل دسترسی است ; همچنین می توانید بالارفتن از 250 پله را انتخاب کنید . برای تماشای شلوغی شهر از بالا , اطراف پایه ها و مجسمه ها و نیز منارها پرسه بزنید .

وقتی از پیاتزا دل دومو به سمت شمال بروید به دالان طاقدار و صلیب مانندی از مغازه ها و گالریا ویتوریو امانوئله Galleria Vittorio Emanuele , می رسید که یک بنای فولادی شیشه ای مربوط به روح تجاری قرن 19ام شهر و نمونه اولیه مراکز خرید مدرن است . کافه ها , رستوران ها , کتابفروشی ها و بوتیک ها ی طراحان در اینجا بسیارند .

در جهانگرد بخوانید :
شگفت انگیزترین جاذبه های گردشگری جهان

این مجموعه دارای یک دالان مسقف از دومو تا بنای مقدس دیگری بنام تئاتر در شهر را به نمایش گذاشته و دارای اشیاء یادگاری از اهنگسازانی همچون وردی , بلینی , و دونیزتی است . همچنین در این موزه نمایشگاه های موقت برگزار می شوند . اگر در سالن , تمرین یا اجرا نداشته باشند , می تولانید از قسمت لژ, سالن بازسازی شده را تماشا کنید .

شیک ترین بخش میلان در کوئیدریلاتر دورو , جنب ویا مونتناپولئونه و یا مانتزونی , و یا اسپیگا ویاسنت اندریا قرار دارد . نام همه طراحان در این جا در یک پالاتزی زیبا دیده می شوند . قیمت ها سرسام اور هستند اما تماشای ویترین ها و میلانی های خوش لباس در این خیابان ارزشمند است .

اطراف کاستلو اسفور تزسکو Castello Sforzesco
قلعه اجری کاستلو اسفور تزسکو ( سه شنبه – یکشنبه 7 صبح – 7 شب , زمستان تا 6 بعد از ظهر )واقع در شمال غربی مرکز شهر , توسط ویسکونتی ساخته و در قرن 15ام به شکل فعلی ان بدستور دوک فرانچسکو اسفورزا بازسازی شده است . این قلعه به شکل یک بنای مربعی بزرگ اطراف یک حیاط وسیع ساخته شده است .

 Castello Sforzesco
Castello Sforzesco

آنطرف , در محله های مسکونی قدیمی و زیبای کورته دوکاله , ورودی موزه مدنی کاستلوافورتزسکو دیده می شود که مجموعه ای از موزه های هنر (سشنبه – یکشنبه 9 صبح – 5.30 بعد از ظهر )است که مجسمه , سرامیک , نقاشی , مبلمان و اشیاء باستان شناسی را به نمایش گذاشته است . در کلکسیون های شال اثار جووانی , بلینی , مانتنیا , تیتیان , کورجو و تینتورتو اخرین اثر میکل انژ تا شش روز قبل از مرگ در یک کشمکش سخت با سنگ سرکش روی این اثر کار می کرد .

شام اخر The Last Supper
کلیسای سانتا ماریا دلاگراتزیه Santa Maria delle Grazie (دوشنبه – شنبه 7 صبح – ظهر , 3 بعد از ظهر – 7شب , یکشنبه و تعطیلات 7.30 صبح -12.15بعدازظهر – 3.30بعدازظهر-9شب)درجنوب غربی کاستلو , حتی بدون شاهکار داوینچی در سالن ناهار خوری مجاور نیز بعنوان جواهر معماری رسانس ارزش بازدید را دارد .

در جهانگرد بخوانید :
زیباترین هتل های جهان - قسمت سوم
 The Last Supper
The Last Supper

در1492دوناته برامانته معمار پاپ جلیوس دوم در رم با افزودن یک طراحی گوتیک جایگاه کشیش را با اجر قرمز و سنگ سفید تزئین کرد . خطوط زیبای جایگاه کرمستطیلی شکل و گنبد 16 طرفه از ایوان برامانته , درطرف شمالی , بخوبی دیده می شود . برای تماشای عظمت گنبد در جایگاه کر بایستید . شام اخر لئوناردو داوینچی (بلیط فقط با رزرو قبلی تلفن : 0360 9280 -02; www.cenacolovinciano.net ; دوشنبه – شنبه 8 صبح – 6.30 بعداز ظهر – اپراتورها به زبان انگلیسی صحبت می کنند )درسالن ناهارخوری دومینیکن سمت چپ کلیسا به زیبایی بازسازی شده است .

تکمیل بازسازی 20ساله در سال1999 به اصلاح مرمت ها ناشیانه بعد از تکمیل ابتدایی در 1497 کمک بسیاری کرد . این اثر تاثیر روانشناختی تصور داوینچی از این مصیبت برای هر یک از حواریون را زمانیکه مسیح می گوید “یکی از شما به من خیانت می کند ” اشکار می سازد .

در نتیجه این کشف دردناک لئوناردوی ” حقیقی ” حالا می توانیم ببینیم که فیلیپ , ( نفر سوم سمت راست ) حالت اندوهناکی دارد درحالیکه “خدمتکاران ” که گفته می شود بعد ها به اثر اصلی اضافه شده اند پوزخند سفیهانه ای می زنند .

برای مشاهده جنبه دیگری از استعداد های لئوناردو داوینچی به موزه علوم (سشنبه-جمعه 10 صبح -5.30 بعداز ظهر شنبه و یکشنبه 10صبح – 7بعداز ظهر) در یک صومعه بندیکت در نزدیکی ویاسن مراجعه کنید .

یکی از گالری های این موزه به ابداعات داوینچی اختصاص یافته , که ماکت های ساخته شده از روی یادداشت های او هستند . در این گالری هواپیما , دستگاهی برای پیچ سازی , الواربر هیدرولیک , پل گردان , انواع ابزارالات و یک سیستم نقشه کشی با نمای هوایی این استاد را خواهید دید .

در انتهای شرقی ویاسن ویتوره , کلیسای زیبای سنت امبرجو Sant Ambrogio (دوشنبه – شنبه 10 صبح – ظهر , 30-6, 2بعدازظهر,یکشنبه3-5 بهدازظهر) مقدس ترین محراب شهر است , که از قرن 9ام تا 12ام ساخته شده است . این کلیسا روی پایه هایی ساخته شده که مربوط به دوران سن امبرزو (340-97)اولین اسقف و قدیس میلان , پدر موسس کلیسا , است بقایای جسد او در سردابه به نمایش گذاشته شده است . نمای پنج ردیفه ی این کلیسا شاخص سبک رومانسک لومبارد است .

در جهانگرد بخوانید :
نقشه مترو روتردام

برارا و دیگر موزه ها  The Brera Museums
قصر زیبای قرن 17امی یسوعیون شمل گالری هنری دی برارا Pinacoteca di Brera (سشنبه – یکشنبه 8.30صبح-7.15شب , اخرین ورودی 45 دقیقه قبل از تعطیلی )یکی از معروفترین موزه های قرون وسطا و رنسانس در ایتالیاست که بر اثار هنرمندان استاد شمال ایتالیا متمرکز است . یک مجسمه برنزی از ناپلئون در حیاط طاقدار این موزه دیده می شود .

او بعد از تصاحب برارا ان را به گالری ملی تبدیل کرد . در میان ویژیگی ها این موزه می توان به موارد زیر اشاره کرد : یک پیتا و دو مدونا از جووانی بلینی ; کشف جسد سن مارک اثر تینتورتو ; مسیح مرده اثر مانتنیا ; محراب مونتفلرتو اثر پیرو دلافرانچسکا ; و ازدواج باکره اثر رافائل .

از هنرمندان غیر ایتالیایی این موزه می توان به ال گرکو , روبنس , وان دیک , و رامبراند اشاره کرد . در کلکسیون مدرن , حتما اثار مودیلیانی , بوچونی , دی کیریکو , و پیزیس را ببینید .

برارا «دهکده گرینویچ» میلان است . این منطقه در طول دهه های گذشته پیشرفت بسیاری داشته و کاراکتر و سبک ان در بوتیک های شیک , کافه ها و گالری های هنری معروف مشهود است .

گالری هنری امبروزیانا Ambrosiana Pinacoteca (سشنبه – یکشنبه 10صبح -5.30 بعدازظهر) در یک قصر و کتابخانه بازسازی شدهع قرن 17امی کاندرال فدریگو بورومئو قرار دارد . مهمترین گنجینه این گالری پورتره موزیسین (1485) اثر لئوناردو داوینچی است .
شما می توانید تاثیر شگفت اثر این هنرمند را در اثار دیگر هنرمندان میلانی در نقاشی های دکوراتیو برنادینو لوئینی و پورتره زن جوان اثر امبروجو دی پریدیس ببینید . سبد میوه , تنها اثر طبیعت بی جان کاراواجو نیز در همین گالری قرار دارد .

گالری هنری امبروزیانا
گالری هنری امبروزیانا

موزه پولدی پتزولی Poldi-Pezzoli Museum(چهارشنبه-دوشنبه10صبح-6بعدازظهر) یک کلکسیون کوچک را به نمایش گذاشته که درسال 1881 به شهر اختصاص یافته است . از گزینه های مهم این موزه می توان به سن نیکلا داتولنتینو اثر پیرو دلافرانچسکا , مدونا و کودک اثر مونتنیا ,مدونا اثر بوتیچلی و پرتره زن جوان اثر پیترو دل پولایلو اشاره کرد . همچنین اقلام تزئینی , مانند ساعت , ساعت خورشیدی , شیشه و مبلمان نیز به نمایش گذاشته شده اند .

در جهانگرد بخوانید :
10 مورد از بهترین کافه‌ها و پاتوق‌های فضای باز در استانبول
موزه پولدی پتزولی
موزه پولدی پتزولی

موزه باگاتی والسکی Bagatti Valsecchi Museum (سه شنبه –یکشنبه 5.45-1بعدازظهر) دریک پالاتزو نئورسانس واقع شده است . برادران باگاتی والسکی بیشتر قرن 19ام را صرف جمع اوری عتیقه های سرتاسر ایتالیا کرده و برای خانه خودشان سفارش مبلمان به سبک ان دوره را داده اند . موزه فعلی بهشت علاقمندان به این مجموعه هاست .

موزه باگاتی والسکی
موزه باگاتی والسکی

اطراف لومباردی Around Lombardy
بخش مرکزی دره پو تنها بخشی از زمین های ایتالیایی است که لومباردها در زمان ورود به در اواسط قرون وسطا از شرق اروپا و انسوی الپ فتح کردند .
اما به تدریج مشخص شد که فرانسه , اسپانیا و دوک نشین ها و دولت های شهرهای ایتالیایی همچون ونیز , که شهرت جمهوری ان تا برگامو نیز رسیده بود , هم برای انان دندان تیز کرده اند . حاصلخیزی طبیعی منطقه بخاطر سیستم های پیشرفته ابیاری افزایش یافت , که در راه کاشت به سمت جنوب و به پاویا هنوز می توانید کانال های قرون وسطایی مربوط به ان را ببینید . برنج , گندم ,ذرت لومباردی , پاستا و ارد ذرت از پایه های غذایی ریزوتو به حساب می امدند. منطقه دریاچه ایتالیتا در دامنه الپ های لومباردی که مهمترین دریاچه های ان کومو , گاردا و ماجوره هستند فضای رمانتیک منحصر به فردی دارد .

1+
تبلیغاتجهانگردعکس روزفروشگاه اینترنتی ژیوارتبلیغاتایرانگردی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید