قدم های ساده جهت راه اندازی کافی شاپ

1
1871

کافی شاپ یکی از مشاغل پرطرفدار در بسیاری از کشورهاست و افراد زیادی در طول سال ممکن است در یک شهر اقدام به راه اندازی کافی شاپ کنند. مانند هر شغل و کسب و کار دیگری، باید یک سری فاکتور ها و قدم ها در کنار هم به درستی اجرا شوند تا در نهایت کافی شاپ شما دارای استاندارد های لازم برای رقابت با سایر کافی شاپ ها باشد. این روز ها در هر شهری ده ها و حتی صد ها کافی شاپ وجود دارد. در شهر بزرگی نظیر تهران گاها در هر خیابان بیش از ده ها کافی شاپ وجود دارند. در چنین تراکمی اگر راه اندازی کافی شاپ شما به شیوه ی درستی نباشد و فاکتور های اساسی در آن رعایت نشده باشند، بدون شک درآمد بالایی نخواهید داشت و پس از مدتی مانند بسیاری از کافی شاپ ها و رستوران های دیگر ورشکسته و مجبور به تعطیل کردن کسب و کار خود خواهید شد.

در جهانگرد بیشتر بخوانید :

قدم های ساده جهت راه اندازی کافی شاپ

برخی از فاکتور های راه اندازی کافی شاپ عبارتند از:

• جمع آوری اطلاعات در مورد خرده فروشان قهوه
• در صورت امکان برای مدتی در یک کافی شاپ کار کنید.
• بر روی تصمیم راه اندازی کافی شاپ خود ثابت قدم و استوار باشید و رو به جلو حرکت کنید.
• برنامه ی زندگی خود را برای کار کردن و اداره ی یک کافی شاپ منظم کنید.
• برای یافتن مکان مورد نظرتان اقدام کنید.
• بازار هدف خود را انتخاب کنید و در مورد آن تحقیق کنید.
• در مورد نام کافی شاپ تصمیم بگیرید.
• طرح تجاری و درآمدزایی خود را مشخص کنید.
• منوی مناسبی را ایجاد کنید.
• یک لیست کامل از لوازمی که برای راه اندازی کافی شاپ نیاز دارید، تهیه کنید.
• بودجه ی مورد نیاز خود را مشخص کنید.
• فروشندگان محصولات مورد نیاز خود در کافی شاپ را پیدا کنید.
• به چند کافی شاپ محلی سر بزنید و از مدیران آنها اطلاعات کسب کنید.
• کارکنان مورد نیاز خود را استخدام کنید.
تمام این فاکتور های راه اندازی کافی شاپ و برخی فاکتور های دیگر که به آنها اشاره نشده است، می توانند باعث موفقیت شما در یک کافی شاپ شوند. در ادامه تعدادی از این فاکتور های مهم را به صورت مفصل بررسی می کنیم.

در جهانگرد بخوانید :
دومین جشنواره و نمایشگاه ملی کافه مقصد گردشگری شهری

قدم های ساده جهت راه اندازی کافی شاپ

جمع آوری اطلاعات در مورد خرده فروشی قهوه

پیش از اینکه شروع به راه اندازی یک کافی شاپ کنید، باید در مورد صنعت قهوه، خرده فروشی قهوه، برندهای قهوه و… اطلاعات کافی را کسب کنید. شغل شما به طور مستقیمی به قهوه و مشتقات آن وابسته است، بنابراین به طور قطع باید اطلاعات زیادی در مورد این ماده ی غذایی داشته باشید. البته مطمئنا شما نمی توانید به طور کامل غرق در یادگیری قوه و فرهنگ استفاده از آن کنید، اما باید حداقل با برند های جدید، نوشیدنی هایی که با قهوه درست می شوند و وضعیت رقابتی این محصول در محلی که در آن فعالیت می کنید آشنا باشید.
می توانید یک شیرینی فروش را تصور کنید که در مغازه ی خود نشسته باشد و هیچ اطلاعاتی در مورد شیرینی ها نداشته باشد؟
زمانی که صحبت از فاکتور های راه اندازی کافی شاپ باشد، شما گاها نیاز دارید اطلاعاتی بیش از حداقل اطلاعات ممکن داشته باشید تا بتوانید از رقیبان خود برتر باشید. شاید نیاز نباشد در این عرصه متخصص شوید و تمام برند ها و ویژگی های قهوه ها را بدانید، اما باید در مورد شیوه های درست آماده کردن نوشیدنی های قهوه و حتی خرده فروشی قهوه اطلاعات داشته باشید.

قدم های ساده جهت راه اندازی کافی شاپ
مدتی در یک کافی شاپ کار کنید

از قدیم شنیده ایم که برای موفقیت در هر کاری باید خاک آن کار را خورد و کسب تجربه کرد. تمام اطلاعاتی هم که شما از طریق مشورت با دیگران یا اینترنت به دست می آورید، نمی تواند با کار عملی در یک کافی شاپ و دیدن زوایای مختلف آن از نزدیک اثربخش باشد. پیش از اینکه اقدام به راه اندازی کافی شاپ کنید، بهتر است برای کسب تجربه ی بیشتر در این زمینه، مدتی را در یک کافی شاپ کار کنید. یکی از بهترین راه هایی که می توانید به کمک آن خطر راه اندازی یک کافی شاپ شکست خورده را از بین ببرید، این است که قبل از شروع اطلاعاتی در این زمینه به دست آورید. بسیاری از مدیران کافی شاپ ها هم به این قضیه اعتقاد دارند و آن را یکی از مهمترین فاکتور های راه اندازی کافی شاپ می دانند. هرچه کافی شاپی که در آن کار می کنید به کافی شاپی که قصد راه اندازی آن را دارید شبیه تر باشد، تجربه های مفید تری را می توانید کسب کنید که برای شروع کار و در ادامه ی مسیر بسیار مفید خواهند بود.

در جهانگرد بخوانید :
سومین دوره مسابقات ملی باریستا ایران

قدم های ساده جهت راه اندازی کافی شاپ
راه اندازی کافی شاپ نیاز به سازماندهی زندگی شخصی دارد

پس از اینکه تصمیم گرفتید یک کافی شاپ را راه اندازی کنید، نیاز دارید تغییراتی عمومی را در زندگی خود ایجاد کنید. با خود فکر کنید که چگونه می توانید زمان خود را بهتر مدیریت کنید؟ چگونه می توانید وضعیت مالی خود را مدیریت کنید و اطمینان حاصل کنید که منابع مالی لازم برای پرداخت هزینه ها و قبض ها را خواهید داشت؟
شروع کسب و کار جایی است که شما باید شروع به سازماندهی وضعیت مالی خود کنید، پس انداز کنید و به مدیریت زمان بپردازید. این مدیریت زمان شامل زمانبندی درست برای پرداخت قبض ها و بدهی ها نیز می باشد.
حتی اگر در زندگی شما کودک یا فردی حضور دارد که باید از او نگهداری کنید، حالا باید ببینید در عین حال که در کسب و کار جدید خود فعالیت می کنید چگونه می خواهید این عزیزان را مدیریت کنید. در نهایت قبل از اینکه شروع به راه اندازی کافی شاپ کنید، ببینید چگونه قرار است تمام زوایای زندگی شخصی و کاری خود را سازماندهی کنید.

قدم های ساده جهت راه اندازی کافی شاپ

مکان کافی شاپ را مشخص کنید

قطعا همه می دانیم که مشخص کردن مکان از مهمترین فاکتور های راه اندازی کافی شاپ است که باید به آن پرداخته شود. برای انتخاب این مکان باید ببینید در کدام منطقه مردم بیشتر از هر جای دیگری به سرویسی که قرار است ارائه دهید، نیاز دارند.
شما برای اینکه بتوانید کسب و کار و درآمد پایداری داشته باشید، نیاز به مشتری دارید. بنابراین با خود فکر کنید چه مکانی برای کافی شاپ می تواند بیشترین تعداد مشتری را برای شما به ارمغان آورد.
باید خیلی زود شروع به پیدا کردن مکانی برای راه اندازی کافی شاپ کنید. لازم است چندین محله ی مختلف و مکان را بررسی کنید و به تجزیه و تحلیل آنها بپردازید و ببینید آیا برای شما جواب می دهند یا خیر. اگر نمی دانید از کجا شروع کنید، ابتدا محله هایی که با آنها آشنا هستید را بررسی کنید و کم کم دایره ی گشتن خود را بزرگتر کنید.
در زمانی که به دنبال محل مناسب هستید باید چندین آیتم را مد نظر قرار دهید. آیا این محل در یک قسمت تجاری و نزدیک به شهر است؟ آیا در اطراف این محل رقیب یا رقیبان خاصی فعالیت می کنند؟ وضعیت ترافیک و دسترسی به این محل چگونه است؟ برای اجاره یا خرید این محل چه مقدار سرمایه نیاز است؟ آیا این محل ارزش آن را دارد تا بر روی آن سرمایه گذاری کنید؟
پاسخ به این سوال ها می تواند به شما کمک کند تا بهترین مکان را برای راه اندازی کافی شاپ خود انتخاب کنید.

در جهانگرد بخوانید :
کافه ای با کانسپت سریال برکینگ بد

قدم های ساده جهت راه اندازی کافی شاپ
بازار هدف خود را مشخص کنید

تحقیق در مورد انتخاب بازار هدف از مهمترین فاکتور های راه اندازی کافی شاپ است. اگر صادق باشیم، اکثر صاحبین کافی شاپ ها اطلاعاتی از اهمیت بازار هدف ندارند. اگر از آنها در مورد اهمیت شناسایی بازار هدف بپرسید، خواهند گفت: چه بازار هدفی؟ کجای این بازار نیاز به مطالعه داره؟ همه عاشق قهوه هستن!
متاسفانه بسیاری از صاحبین کافی شاپ ها آرزو می کنند که ای کاش پیش از اینکه مقدار زیادی از سرمایه، زمان و انرژی خود را صرف راه اندازی کافی شاپ کرده بودند، در مورد بازار هدف و مشتریان بالقوه ی خود اطلاعات کافی جمع آوری می کردند و پس از آن اقدام به راه اندازی کافی شاپ خود می کردند.
دانستن این نکات و در واقع شناسایی بازار هدف نه تنها در تهیه ی یک منوی مناسب به شما کمک می کند، بلکه به واسطه ی آن می توانید محلی که قرار است کافی شاپ را در آنجا دایر کنید و حتی طراحی و دکوراسیون داخلی کافی شاپ را هم بر اساس آن مشخص کنید.

1+
تبلیغاتجهانگردعکس روزفروشگاه اینترنتی ژیوارتبلیغاتایرانگردی

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید