معرفي رشته‌ی مدیریت جهانگردی

0
88

برای این که بتوانید هر آنچه در سفر اتفاق میافتد را مدیریت کنید و با تاریخ کشورهای مختلف و نحوه سفر به آن‌ها آشنا شوید، یکی از بهترین روش‌ها تحصیل در رشته مدیریت جهانگردی است. با تحصیل در این رشته می‌توانید درباره هر آنچه لازم است یک همیشه مسافر بداند اطلاعات مناسبی کسب کنید.

در این رشته شما یاد می گیرید که چگونه از دانش زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط با مردمان دیگر کشورها استفاده کنید و کارهایتان را در سفر راه بیندازید. در سرفصل این رشته آمار و ریاضیات نیز وجود دارد. با دانش آماری شما می‌توانید قبل از این که دل به جاده بزنید هر آنچه قرار است پیش رویتان قرار بگیرد را تا حد زیادی حدس بزنید.

در رشته مدیریت جهانگردی درس‌هایی را از اقتصاد نیز می‌آموزید تا بتوانید مدیریت مالیتان را در دست بگیرید و سفرتان را کمترین هزینه ممکن انجام دهید.

مدیریت شالوده و پایه این رشته را تشکیل می‌دهد. چگونه یک نفر می‌تواند مدیر نباشد اما هنگام سفر درباره اتفاقات پیش رویش بهترین واکنش را نشان دهد. یک مدیر خوب می‌داند گه چه زمان می‌تواند سفرش را آغاز کند و چه فصلی برای سفر به چه کشوری مناسب‌تر است. فردی که مدیریت جهانگردی خوانده باشد یک مدیر توانمند برای باکیفیت برگزار کردن سفرهای گروهی می‌باشد.

در این رشته تحصیلی که بیشتر به عنوان یک شاخه درسی میان رشته‌ای شناخته می‌شود، واحدهای درسی از تاریخ و جغرافیا نیز ارائه می‌شود. در درس‌های تاریخی شما با آنچه در گذشته برای کشورهای دیگر رخ داده آشنا می‌شوید و در درس جغرافی نیز درباره موقعیت جغرافیایی و شرایط جوی مناطق مختلف جهان اطلاعات خوبی به دست می‌آورید.

از دیگر واحدهای درسی این رشته تحصیلی واحد علوم اجتماعی است که نحوه برقراری ارتباط با اقوامی که تا به حال آن‌ها را از نزدیک ندیده‌اید را به شما آموزش می‌دهد. با گذراندن این درس شما می‌پذیرید ک انسان موجودی اجتماعی است و از این که به جوامع مختلف سفر کنید واهمه نخواهید داشت.

در جهانگرد بخوانید :
بدون ویزا به کدام کشورها سفر کنیم؟

مقاطع تحصیلی که مدیریت جهانگردی ارائه می‌شود

رشته تحصیلی مدیریت جهانگردی برای اولین بار در سال 1374 در دانشگاه علامه طباطبايي تهران ارائه شد. علت گنجاندن این رشته در بین سایر رشته‌های دانشگاهی این بود که ایران کشوری با تاریخچه پربار است و در یک کشور با فرهنگ غنی جای خالی درسی با این مضمون احساس می‌شد.

این رشته ابتدا برای مقطع تحصیلی کارشناسی یا لیسانس ارائه شد. سپس دانشگاه‌های مطرح برای مقطع کارشناسی ارشد نسبت به ارائه درس مدیریت جهانگردی اقدام کردند. افرادی که این رشته را انتخاب می‌کنند باید هم به تاریخ علاقه‌مند باشند و هم به جغرافیای مناطق مختلف جهان.

فردی که با خواندن تاریخ در ذهنش در آن سفر می‌کند بی‌شک با مطالعه درس‌های این رشته تحصیلی تجارب با ارزشی به دست خواهد آورد که هر جهانگردی برای کسب این تجربه‌ها باید سال‌ها سفر کند.

در این رشته در مقطع کارشناسی درس‌هایی از آداب سفر و چگونگی گذراندن اوقات فراغت برای مسافران نیز گنجانده است. شما با تحصیل در مقاطع بالاتر این رشته می‌توانید نقشه خوانی و فن راهنمایی را بیاموزید و به عنوان لیدر در شرکت‌هایی که خدمات گردشگری ارائه می‌کنند استخدام شوید.

1+
تبلیغاتجهانگردعکس روزفروشگاه اینترنتی ژیوارتبلیغاتایرانگردی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید