معرفی ۶ روستای ناشناخته ایران

0
3232

سرزمین ما ایران کشوری بی نظیر و زیبا است که جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بسیار زیادی را دارد. روستا به روستا، شهر به شهر، تاریخچه‌ی درخشان و طولانی را دارد که مثل یک خورشید در سراسر خاورمیانه می‌درخشد. با توجه به تمام شهرها و روستاهای شناخته شده، روستاها و جاهای گردشگری و تاریخی ناشناخته‌ی بسیار زیادی وجود دارد که حتی نامی هم از آنها شنیده نشده است، و احتمالا به آنجا سفر نکرده‌اید.

روستای هجیج

کی از روستاهای ناشناخته زیبای ایران که همه خانه‌های آن از سنگ ساخته شده و حتی از یک آجر در ساخت آن استفاده نشده است، روستای هجیج می‌باشد که در پاوه واقع شده است. بهتر است بدانیم که این روستا دارای آبشار بل بوده که به خاطر آب معدنی شفابخش آن بسیار معروف می‌باشد.

روستای هجیج

روستای سهولان

یکی دیگر از روستاهای ناشناخته ایران روستای سهولان می‌باشد که در شهرستان مهاباد از آذربایجان‌غربی واقع شده است. که این روستا دارای قلعه‌ها و مساجد قدیمی، چشمه‌های خروشان، باغ‌های میوه پربار و غار معروفی است که قایق سواری در دالان‌های تو در توی آن دنیایی از لذت و شگفتی را برای گردشگران به همراه خود دارد.

روستای سهولان

روستای آتشگاه

روستای آتشگاه از توابع بخش مرکزی لردگان در استان چهارمحال بختیاری یکی دیگر از روستاهای ناشناخته ایران می‌باشد، که قدمت این روستا به دوره قاجار برمی‌گردد. و یکی از جذاب‌ترین مکان‌های گردشگری چهارمحال و بختیاری می‌باشد که دارای درختان کهنسال بلوط و گردو و بنه زیادی می‌باشد. که کوه‌های شورم جلا و دریک در حنوب و شمال این روستا قرار دارند، و وجود همین کوه‌های آهکی باعث شده است غارها و آبشارهای متعددی در این روستا به وجود آید.

روستای آتشگاه

روستای ایستا

یکی دیگر از روستاهای ناشناخته ایران روستای ایستا است، که در این روستا از امکانات جدید خبری نیست، و مردمان آن بدون گاز، برق، آب لوله کشی زندگی می‌کنند. که در شرق طالقان واقع شده است. جالب است بدانیم که در این روستا دیگر ردپایی از ماشین وجود ندارد.

در جهانگرد بخوانید :
آشنایی با انواع بوم گردی

روستای ایستا

روستای تاریخی کشه

همچنین در ادامه معرفی روستاهای ناشناخته با روستای تاریخی کشه آشنا می‌شویم که در 355 کیلومتری نطنز واقع شده است، و دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیبایی می‌باشد و از نکته‌های قابل توجه این روستا این است که رودخانه‌ای بسیار زیبا از میان آن می‌گذرد و دارای درختان گردو، گیلاس، بادام، سیب، زردآلو، هلو، گلابی، آلو، آلبالو و انگور می‌باشد که به زیبایی آن دو چندان افزوده است.

روستای تاریخی کشه

روستای درکش

کی دیگر از روستاهای ناشناخته روستای درکش می‌باشد که از توابع بخش مرکزی شهرستان مانه و سملقان می‌باشد. دارای قدمتی نزدیک 200 سال است که چشمه‌های آب فراوانی در آن وجود دارد و بسیار خوش آب و هوا می‌باشد. یکی از نکته‌های مهم و قابل توجه دیگر این روستا این است که بنا بر عقیده بسیاری از گیاه‌شناسان این روستا گنجینه‌ای کم‌نظیر از گیاهان دارویی می‌باشد. به طوری که 380 گونه گیاه دارویی در این روستا شناسایی شده است.

روستای درکش

1+
تبلیغاتجهانگردعکس روزفروشگاه اینترنتی ژیوارتبلیغاتایرانگردی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید