موزه MAXXI – اولین موزه ملی هنرهای معاصر در رم

0
1379

موزه ماکسی  برای هنرهای قرن 21 ساخته شد.این اولین موزه ی عمومی ایتالییی است که به خلاقیت های معاصر ،هنر و معماری اختصاص یافته.  ایده ی ساخت مرکزی برای هنر های معاصر و معماری بر میگردد به سال 1998توسط وزارتخانه ایتالیا تحت عنوان میراث تمدن برای تضمین فرهنگ و سنت عظیم گذشته ی ایتالیا چشم انداز پیوسته ای در آینده که نمیتوان کتمان کرد . موزه آبستن ترقی گسترش هنر امروز که میراث تاریخی فرداست. درحالیکه تنها مکانی برای مفهوم هنر نیست،ماکسی همچنین طراحی شده برای جست و جویی برای بیان  زبان متفاوت معاصرطراحی ،مد،سینما،برای بنیان یک گفت و گوی دوطرفه با هنر و معماری.ماموریت الهام شده ی فرهنگی آن سه لغت کلیدی است: نواوری، چند فرهنگی و میان رشته ای(مربوط به رشته های مختلف)

موزه MAXXI

  • معمار بنا :زاها حدید

  • مکان : رم – ایتالیا

  • مهندسین سازه : گروه طراحی Anthony Hunts Associates OK

  • مشتری : Ministero Beni e Attività Culturali – Fondazione MAXXI

  • روشنایی و نورپردازی : Equation Lighting

  • مساحت : 27000.0 متر مربع

  • سال ساخت : 1999 – 2009

موزه MAXXI
موزه MAXXI
موزه MAXXI
موزه MAXXI
موزه MAXXI
موزه MAXXI
موزه MAXXI
موزه MAXXI

تداوم فضایی، آن محل را برای هر نوع از نمایشگاه دائم و موقت بدون افزودن تقسیمات دیوار یا شکستگی در آن، مناسب می‌سازد. با ورود به دهلیز، عناصر اصلی پروژه مشهود می‌شوند، از جمله این عناصر: بتن دیواره های منحنی، راه پله های معلق سیاه، سقف باز جذب کننده نور طبیعی.

توجه خاص به نورپردازی طبیعی به وسیله تیرهای بتنی نازک بر روی سقف همراه با پوشش شیشه‌ای و سیستم تصفیه.

موزه MAXXI
موزه MAXXI
موزه MAXXI
موزه MAXXI
موزه MAXXI
موزه MAXXI

تیرها، راه پله‌ها و سیستم نورپردازی خطی، راهنمای بازدیدکنندگان از طریق پیاده‌روهای  داخلی هستند که در فضایی بزرگ در طبقه سوم به پایان می رسد. از انتهای محل پیاده راه، یک پنجره بزرگ با دید به شهر وجود دارد.

تبلیغاتجهانگردعکس روزفروشگاه اینترنتی ژیوارتبلیغاتایرانگردی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید