نخستین جهانگرد ایرانی کیست؟

0
2109

نخستین جهانگرد ایرانی کیست؟ بسیاری از افراد تصور می‌کنند که مانند تکنولوژی جهانگردی هم از اروپا و کشورهای با قدمت چند هزار ساله شروع شده است و کشورهای خاورمیانه و ایران جهانگردی را در این زمان که جهان متمدن شده آغاز کرده‌اند.


در صورتی که ایرانی‌ها همیشه علاقه‌مند بوده اند به کشف حقیقت بپردازند و ناشناخته‌ها را پیش از دیگران مشاهده کنند. همین امر سبب شده که در سال‌های گذشته برادرانی از ایران زمین سفرشان را به سمت کشورهای همسایه و سپس به قسمت های مختلف جهان آغاز کنند.

نخستین جهانگرد ایرانی
نام برادر امیدوار به عنوان نخستین جهانگرد ایرانی در تمام سایت‌های گردشگری ثبت شده است. عیسی امیدوار و عبدالله امیدوار که زاده سال‌های 1308 و 1310 هجری شمسی هستند، اولین کسانی بوده‌اند که توریست بودن تماشای زیبایی‌های نقاط مختلف جهان و آشنایی با فرهنگ دیگر کشورها را به عنوان سبک زندگی خود انتخاب کردند.

نخستین جهانگرد ایرانی
سفر نخستین جهانگردان ایرانی از کوهنوردی و ایرانگردی آغاز شد. سپس به آن سوی مرزها رسید و برادران امیدوار موفق شدند 99 کشور و پنج قاره جهان را ببینند. با وجود این که دانش در گذشته پیشرفت چندانی نداشت و اتومبیل‌های گران قیمت در بازارهای جهانی عرضه نشده بودند، برادران امیدوار سفرشان را با استفاده از یک موتور سیکلت آغاز کردند. البته انتخاب موتور به عنوان وسیله نقلیه توسط این دو بردار دلایل دیگری نیز داشت. یکی از این دلایل دسترسی به نقاطی بود که هیچ جاده مناسبی برای رسیدن به آن‌ها با استفاده از اتومبیل وجود نداشت.

آغاز سفر برادران امیدوار نخستین جهانگرد ایرانی و کشورهایی که دیده‌اند.

برادران امیدوار که لقب نخستین جهانگرد ایرانی به آن‌ها داده شده است، سفرشان را از مرزهای شرقی ایران و کشور افغانستان آغاز کردند. در ادامه مسیر این دو بردار به پاکستان و هند رفتند و سپس قدم در خاک تبت گذاشتند.

نخستین جهانگرد ایرانی
کشورهای آسیای جنوب شرقی و استرالیا مسیر بعدی این جهانگردان برای کشف جاذبه‌های جهان بود. پس از سفر به استرالیا، برادران امیدوار از اقیانوس آرام عبور کردن و به سمت آلاسکا و قاره آمریکا رهسپار شدند. در نهایت این جهانگردان ایرانی با عبور از اقیانوس اطلس به قاره اروپا وارد شدند و پس از تماشای کشورهای مختلف این قاره، کشورهای کویت، آفریقا و عربستان مقصد نهایی این جهانگردان ایرانی بود.

در جهانگرد بخوانید :
زیباترین تصاویر جهانگردی در سال 2015


برادران امیدوار به دلیل سفرهای متمادی موفق شدند که مقاله‌های پژوهشی مناسبی را بنویسند. آن‌ها توانستند از طریق فروش این مقاله‌ها به یک شرکت خودروسازی در فرانسه یک اتومبیل ون را خریداری کنند و راحت¬تر قاره اروپا را پیمایش کرده و از کشوری به کشور دیگر بروند.

نخستین جهانگرد ایرانی
این دو بردار سفرنامه‌ای از کشف نقاط مختلف جهان و تجربه‌های که در سفر داشته‌اند منتشر کرده‌اند که با استقبال خوبی از سوی علاقه‌مندان به سفر و جهانگردی مواجه شده است. افرادی که تجربه سفرهای غیر توریستی را ندارند و علاقه‌مند هستند یک جهانگرد شوند، برایشان خالی از لطف نخواهد بود که قبل از آغاز سفرشان این کتاب را بخوانند و درباره آنچه در انتظارشان است اطلاعات بیشتری به دست بیاورند.

نخستین جهانگرد ایرانی
برادران امیدوار در طول سفرهای خود بارها با خطر مواجه شده‌اند و مدتی را نیز در کنار افراد بومی در جنگل‌های آمازون اقامت داشته‌اند. به همین دلیل خواندن کتابی ارزشمند که تجربیات آن‌ها را از سفر به نمایش می‌گذارد بسیار جذاب خواهد بود.

موزه برادران امیدوار دستاورد نخستین جهانگرد ایرانی

اولین موزه انسان شناسی ایران که دستاورد برادران امیدوار به عنوان نخستین جهانگرد ایرانی در آن به نمایش گذاشته شده در سال 1382 افتتاح شده است.

نخستین جهانگرد ایرانی
این موزه در کاخ سعدآباد واقع شده و در دو نگارخانه از سه نگارخانه آن آثاری که توسط این جهانگردان ایرانی اهدا شده نگهداری می‌شود. از ظروف سفالین قدیمی تا ادوات شکار متعلق به قبایل بومی آفریقا و آمریکا و سنگواره‌ها و فسیل‌های مربوط به گذشته‌های دور را می‌توانید در این موزه ببینید.

4+
تبلیغاتجهانگردعکس روزفروشگاه اینترنتی ژیوارتبلیغاتایرانگردی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید