کریسمس در آلمان

0
626

بازارهای کریسمس در آلمان فضایی استثنایی دارند. از هر گوشه‌ای نوای موسیقی بلند است و رایحه خوراک‌های خوشمزه همه جا بازدیدکننده را به سوی خود جلب می‌کند. گالری عکسی با جذاب‌ترین کالاهای موجود در یک بازار کریسمس آلمانی.

کریسمس در آلمان
خوردن حتی یک قطعه شیرینی لذیذ “شتولن” (Stollen) برای کسی که به بازار کریسمس می‌رود، از واجبات است. بهترین نوع این شیرینی در درسدن آلمان تولید می‌شود. بر طبق روایت مانده از قرون وسطی “شْتولن” شیرینی مخصوص ایام کریسمس بوده است.
کریسمس در آلمان
خوردن یکی از دلایل رفتن به بازار کریسمس در آلمان است. کسی که در این بازارها گشت و گذار می‌کند، باید خوراک‌های مختلف را تجربه کند. یکی از مهم‌ترین این خوراکی‌ها سوسیس سنتی آلمان (Bratwurst) است با خردل فراوان، درون نانی مختصر. این نوع سوسیس آلمانی در بازارهای کریسمسِ دیگر کشورها نیز فروش خوبی دارند.
کریسمس در آلمان
در کنار خوراکی‌های لذید فراوان در بازارهای کریسمس آلمان، صنایع دستی، زینت‌آلات، سرامیک و اسباب بازی نیز به وفور عرضه می‌شوند. کسی که فرصتی برای خرید داشته باشد، می‌تواند در این بازارها هدایای کریسمس خود را تهیه کند. شمار افرادی که خواستار غرفه‌ای برای فروش هستند، بسیار زیاد است.
کریسمس در آلمان
گروه‌های موسیقی و کر در هر شهر آلمان معمولا در بازارهای کریسمس حضور می‌یابند و با اجرای برنامه‌هایی جالب، فضای کریسمس را در این بازارها جذاب‌تر می‌کنند. تصویری از گروه سازهای بادی “فریش گلوک” در شهر “آنابرگ-بوخ‌هولتس” در ایالت زاکسن آلمان که در بازار کریسمس به هنرنمایی مشغول‌اند.
کریسمس در آلمان
نان شیرین و پهنِ کِرِپ که در بازارهای کریسمس در آلمان بسیار رایج است، محصول منطقه “برتاین” فرانسه است، اما اکنون دیگر در هر شهری در آلمان نیز یافت می‌شود. این نان را با لیمو، شکر یا دارچین ترکیب و تزئین کرده و میل می‌کنند.
کریسمس در آلمان
شیرینی مخصوص دیگری که در بازارهای کریسمس آلمان رقیب “لِبکوخن” شده است، “پندانت” نام دارد. این شیرینی در نزدیکی آخن در نزدیکی مرز هلند تولید می‌شود. این شیرینی از سال ۱۸۲۰ در آخن تولید می‌شود و محبوبیت فراوانی در میان آلمانی‌ها دارد.
کریسمس در آلمان
شیرینی مخصوص کریسمس (Lebkuchen) در فصل سرد زمستان مزه‌ای خاص دارد. مشهورترین این شیرینی‌ها در نورنبرگ تولید می‌شوند. گرچه این شیرینی در هر بازار کریسمس آلمانی یافت می‌شود، اما تولید انواع این شیرینی سال گذشته به تدریج کاهش یافته است.
کریسمس در آلمان
حتی کسانی که هیچ تمایلی به خوردن یا خرید ندارند می‌توانند با حضور در بازاری‌های کریسمس از فضای زیبا و دلنشین و نورهای خیره کننده آن لذت ببرند. بسیاری از غرفه‌ها با حلقه‌های نورانی مخصوص کریسمس آراسته شده‌اند. نمایی از بازار کریسمس شهر درسدن آلمان.

 

منبع : dw

تبلیغاتجهانگردعکس روزفروشگاه اینترنتی ژیوارتبلیغاتایرانگردی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید