یخ نوردی در تابستان

0
580

این جا در دل تابستان باید لباسهای گرم بپوشید. تجهیزات ایمنی و یخ نوردی همراه داشته باشید تا در میان ستونی از یخ و در دمای زیر صفر قرار بگیرید .

دیدن غار یخ مراد می تواند برای سفر یک روزه اطراف تهران، یک برنامه بسیار مهیج و لذت بخش به حساب بیاید. چرا که شما می توانید با دور شدن تنها ۶۵ کیلومتر از تهران، به یک جاذبه دیدنی دست پیدا کنید، یک روز شاد بسازید و با طبیعت باشید.

غار یخ مرادبرای رسیدن به غار یخ مراد، می توانید از مسیر تهران – چالوس حرکت کنید، صبحانه را در یکی از رستوران های کنار جاده میل کنید و حدود ۶۵ کیلومتر بعد از تهران، به سمت روستای کهنه ده بروید و بعد از رسیدن به دو راهی، راه سمت راست، راه غار را به شما نشان می دهد.

به روایت پیران منطقه، روستای کهنه ده بسیار قدیمی است و بارها و بارها، بر اثر سیلاب های متعدد ویران گردیده و اهالی، آنجا را ترک کرده اند و مجددا از نو آباد شده است و بدین جهت به کهنه ده شهرت یافته است.

برای رسیدن به دهانه غار باید حدود نیم ساعت پیاده روی در مسیری با شیب کم و بعد نیم ساعتی کوهنوردی سبک داشته باشید. البته چون بهترین زمان بازدید از غار، اسفند و فروردین است و در آن زمان تمامی مناطق اطراف پوشیده از برف است، شما می توانید در مسیر پیاده روی و کوهنوردی خود، از منظره های بسیار زیبای زمستانی منطقه لذت ببرید و برنامه برف بازی را در مسیر رفت یا بازگشت خود قرار دهید و با یک تیر چند نشان بزنید. اگر در زمانی به این غار می روید که برف کمتری در منطقه وجود داشت می توانید از گیاهان دارویی مسیر استفاده کافی را ببرید.

 

نقشه غار یخ مراد

نقشه غار یخ مراد

1+
تبلیغاتجهانگردعکس روزفروشگاه اینترنتی ژیوارتبلیغاتایرانگردی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید