7 مقصد گردشگری اسلامی در سال 2018

0
223

مقاصد مسلمان پسند پیوسته رو به گسترش هستند. چرا که بازار وسیع حلال مسافران فراوانی دارد که در جست و جوی دیدار از مقاصد فوق العاده هستند. علی رغم این امر جستجوی مکان هایی که علاوه برحلال پسند بودن، دارای امکاناتی برای نماز و محرمانگی در محل اقامت باشند بسیار دشوار است. درعين حال کاملا متوجه هستیم که پول عامل مهمی در تعیین مقصد سفر است.
بنابراین در اینجا این 7 شهر خوب و مقرون به صرفه را که باید در لیست 2018 شما قرار بگیرند انتخاب کرده ایم. این شهرها مملو از امکانات باشکوه مسلمان پسند، جاذبه ها و خوراک حلال شگفت انگیز برای شماست تا در طول سفر خود از آنها لذت ببرید. بهترین قسمت کدام است؟ شما مجبور به سوراخ کردن جیب خود نیستید! از نکات سودمند پیروی کنید و مکان های پیشنهاد شده را به منظور یک تعطیلات بی دردسر و به یاد ماندنی یادداشت کنید.


اصفهان، ایران

1- اصفهان، ایران
اصفهان شهری در مرکز ایران و محل تعدادی از مساجد خیره کننده و رنگارنگ مانند مسجد جامع، مسجد شیخ لطف الله و مسجد امام است. فرصت را از دست ندهید و نماز خود را در یکی از این مکان های چشمگیر اقامه کنید و تعدادی عکس از این مناظر زیبا بگیرید. سپس سفر خود را با دیدن تعدادی از جاذبه های مشهور شهر مانند قصر باشکوه چهل ستون و پل تحسین برانگیز سی و سه پل دل انگیزتر نمایید. همچنین زمانی را صرف گردش در اطراف میدان نقش جهان که یکی از سایت های میراث جهانی یونسکو است، نمایید.

اصفهان، ایران
به لطف جمعیت غالبا مسلمان، یافتن غذای حلال در اصفهان بسیار آسان است. با مجوعه چشمگیری از غذاهای ایرانی مانند خورشت، کباب، برنج زعفرانی و نان ایرانی (نان پهن) دلی از عذا در آورید. غذای خود را به منظور یک تجربه خوراک فراموش نشدنی، با بستنی به پایان برسانید. ممکن است در اینجا خود را بیش از معمول بهره مند یابید، چرا که قیمت ها بسیار پایین است.
یک نکته جالب دیگر درباره حمل و نقل عمومی اصفهان مانند اتوبوس و قطار است که دارای محلی مختص به زنان است! بدین ترتیب مسافرین زنِ بدون همراه، در عین سفر ارزان می‌توانند احساس راحتی بیشتری داشته باشند. ایرلاین AirAsia پروازهای کم هزینه ای را از طریق کوالالامپور فراهم میکند. به منظور دیدار از این مقصد حیرت آور از این شانس مناسب استفاده کنید.

در جهانگرد بخوانید :
ویژگی جدید افزوده شده به نقشه های گوگل (Google Maps)

اورومچی، استان شين جيانگ، چین

2- اورومچی، استان شين جيانگ، چین
این منطقه در شمال غرب چین سرزمین مردم مسلمان اويقور و نمایانگر یکی از بزرگترین جوامع مسلمان چین است. اورومچی با دارا بودن حقوق مفتخرانه به عنوان بزرگتین شهر با سرزمین های داخلی در جهان، مکانی است که می‌توانید تقریبا در هر گوشه خیابان، رستوران حلال پیدا کنید، مساجد را ببینید و شاهد حضور برجسته زنان محلی با حجاب باشید.

اورومچی، استان شين جيانگ، چین
بازار بزرگ که تاثیرات اسلامی را با تجارت قومی آمیخته است بسیار شایان توجه است. این بازار عظیم کهنه فروشان، جایی است که شما میتوانید در آن انواع اجناس محلی که برخی از آنها نیز از مغولستان و روسیه هستد را مشاهده کنید که به قیمت های واقعا استثنایی عرضه می‌شوند. با کیک های میوه ای اويقور تا اسنک های خیابانی، در این تجربه پر جنب و جوش که ممکن است تنها یک بار در عمرتان به سراغ شما بیاید، غرق شوید.


شهر داو، فیلیپین

3- شهر داو، فیلیپین
این جواهر استوایی پوشیده از جنگل های استوایی شاداب، زمین کوهستانی، کشتزارها و مراتع، انتخابی مقرون به صرفه را به سوی میعاد با طبیعت سوق می‌دهد. همچنین شهر داو تنها شهر فیلیپین برای تقویت و افزایش آگاهی درباره نیاز به تفکیک تولیدات حلال برای بازار مسلمان است. اکثر مسلمانان فیلیپینی در مینداناو زندگی می‌کنند و داو بزرگترین شهر مینداناو است. به همین علت غذای حلال در این منطقه به آسانی در دسترس است. پس از تصویب فرمان اجباری غذای حلال در سال 2016، موسسات معتبر حلال در این شهر سحرانگیز به صورت تدریجی افزایش یافته اند.

شهر داو، فیلیپین
با گشت و گذار در شهر، عطش دوستداران قهوه سودانی حتما خاموش خواهد شد، چرا که شهر داو برجسته ترین تولید کننده قهوه سودانی در فیلیپین است. قهوه سودانی بسیار خوش طعم است. در مجاورت شهر داو انتظار مساجد بیشماری را می‌توانید داشته باشید که در اطراف پراکنده اند. مساجدی مانند مسجد النور، مسجد بوهاتگین و مسجد پیاپی.

در جهانگرد بخوانید :
از بالا ببینید !

 لامباک، اندونزی

4- لامباک، اندونزی
برای اثبات اینکه لامباک عالی ترین انتخاب است، فراوانی ویلاهای مسلمان پسند، خوراک خوشمزه حلال و اکثریت مرم محلی مسامان کافی است. لامباک با به اخذ لقب “جزیره 1000 مسجد” و با مساجد و مناره هایی که قسمت عظم چشم انداز شکوهمند آن را در بر گرفته اند، قطعا از جزایر نظیر و همسایه خود متمایز است. لامبارک به خاطر تلاشش برای ترویج میراث اسلامی خود مرکز توجه بوده است. بنابراین با شنیدن صدای اذان Adhaan (فراخوانی برای نماز) در هتل خود وحشت نکنید، چرا که در اینجا این امر کاملا طبیعی است.

 لامباک، اندونزی
در صورتیکه طرفدار ورزش های آبی (یا یک معتاد به آدرنالین) هستید، لامباک میزبان فعالیت هایی است که همگی آنها در مقابل هزینه ای که پرداخت می‌کنید بسیار ارزشمند هستند. نیازی به پرداخت هزینه های سنگین برای دنده اسنورکینگ (غواصی سطحی)، تجهیزات شیرجه و کرایه کایاک نیست. فقط بدون نگرانی از صورتحساب از تعطیلات خود لذت ببرید.


تونس، تونس

5- تونس، تونس
پایتخت کشور تونس محل یکی از قدیمی ترین مکان های عبادت در کل جهان اسلام و دروازه استثنایی آفریقای شمالی است. تاریخ غنی امپراتوری عرب نیز نمونه های خارق العاده ای از معماری اسلامی را برای تونس به یادگار گذاشته است. جادوی شهرهای ساده قدیمی و خرابه های باستانی با سواحل آرام و مسحور کننده مدیترانه یکی شده و بهترین های هر دو جهان را برای شما به ارمغان می آورد.

تونس، تونس
مسجد زیتونا توقفگاهی افسون کننده است که پس از آن می‌توانید استراحت کرده و از غذای خاورمیانه ای در کافه رستوران ال علی لذت ببرید. تونس همچنین مملو از فرصت های عکاسی‌ بی نظیر است. مانند کارتاژ که سایت میراث جهانی یونسکو است و همچنین بناهای تاریخی بیشمار دیگری که در اطراف شهر وجود دارد. از آنجا که نرخ ارز در این کشور به نفع شماست، این سفر، سفری خیره کننده و آموزنده خواهد بود.

در جهانگرد بخوانید :
سومین دوره مسابقات ملی باریستا ایران

پرث، استرالیا

6- پرث، استرالیا
با هجوم پرواز خطوط هوایی مقرون به صرفه به پرث دلایل زیادی برای واقعی کردن سفر به استرالیا دارید. پرت انتخابی عالی با تمرکز بالای مسلمین مهاجر و محلی است.
حمل و نقل در پرث به لطف ترابری رایگان مرکزی منطقه (CAT) بسار آسان است. اتوبوس ها در مسیرهای اطراف مرکز شهر، نواحی خرید و مکان های دیدینی تردد می‌کنند. در حقیقت شما هر چقدر بخواهید می‌توانید سوار شوید. علاوه بر این تورهای شهری رایگان و تور جاذبه ها با پذیرش رایگان مانند مرکز فرهنگی پرث وجود دارد. همه اینها به معنای صرفه جویی بسیار عالی برای شماست.
از نظر غذا، رستوران های حلال بسیارند و پیدا کردن آنها با تنوعی از خوراک غربی، مالزیایی و حتی هندی آسان است. شهر پرث به عنوان یک مقصد مسلمان پسند جاذبه های مشهور فراوان و همچنین اتاق های نیایش برای راحتی شما دارد.


پرث، استرالیا

7- کوتو کیانبالا، صباح
پایتخت صباح محل ایده آلی برای یک فرار خانوادگی است که مدت هاست منتظرش بودید. اینجا با مجموعه شگفت انگیزی از فعالیت ها، برای هر کسی چیزی وجود دارد. اسکوبا دایوینگ، دیدار از موزه های باشکوه، وقت گذرانی در سواحل پر نسیم و حتی کوه نوردی در کوه کیانبالا سفر شما را کاملا پُر خواهند کرد. مالزی مظهر مقصد مسلمان پسند است اما منطقه دریاکنار کوتا کیانبالا در مقایسه با همتای شهری خود اکثرا نادیده گرفته شده است. این پست را مطالعه کنید و با بهترین های زندگی خود به پیشواز ماجراجویی های جدید بروید.

تبلیغاتجهانگردعکس روزفروشگاه اینترنتی ژیوارتبلیغاتایرانگردی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید