12 کلیسای بسیار زیبا در فرانسه

0
1833

بر اساس برخی گفته ها، تاریخ فرانسه به عصر آهن باز می گردد. در طول قرن ها، فرانسه زادگاه برخی از تاریخی ترین و مهم ترین کلیساها از نظر معماری بوده است. از کلیسای گوتیک گرفته تا کلیساهای مدرن معماران معاصر، بخش بزرگی از فرهنگ فرانسه را می توان در این ساختارهای مذهبی یافت. در سفر بعدی خود به این کشور، حتما از تعدادی از مشهورترین و زیباترین کلیساهای فرانسه، بازدید کنید.

1. کلیسای جامع بورژ

 کلیسای جامع بورژ
در ابتدای قرن 13، این کلیسای جامع کاتولیک رومی در بورژ فرانسه ساخته شد. این کلیسا به سبک گوتیک ساخته شده این کلیسا در یک نقطه با اهمیت مذهبی مربوط به قرن 3 قرار گرفته است. امروزه، این کلیسا از سه جهت ارتقا پیدا کرده است، یک طراحی دو جناحی معاصر و یک نمای بزرگ که با کنده کاری های زیبا، خیره کننده تر شده است. به طور فوق العاده ای بسیاری از شیشه های رنگی اصلی کلیسا باقی مانده اند و بسیاری از آن ها افسانه های و داستان هایی از عهد قدیم را به تصویر می کشند.

2. کلیسای جامع استراسبورگ

 کلیسای جامع استراسبورگ
کلیسای جامع استراسبورگ گاهی اوقات به عنوان کلیسای صورتی، به دلیل رنگ غیر معمول آن، تلقی می شود. ماسه سنگی که در ساخت این بنا به کار رفته است، به آن رنگ صورتی می بخشد، و دارای یک منار مخروطی بزرگ در یک طرف ساختمان می باشد. معماری هم لاتین و هم گوتیک است، و هنوز هم خدمات کلیسای کاتولیک در کلیسای جامع ارائه می شود که می توانید در آن ها شرکت کنید. به دیدن ساعت نجومی در داخل کلیسای جامع که به قرن 19 بر میگردد، بروید.

3. کلیسای مونولیتیک سینت ژان

کلیسای مونولیتیک سینت ژان
شهر Aubeterre-sur-Dronne، شهری کوچک و زیبا با معماری سنتی و خانه های عجیب و جالب است. جالب ترین جاذبه این شهر در زیر زمین قرار دارد. کلیسای مونولوتیک سینت ژان، تقریبا به طور کامل از سنگ آهک درست شده است. این کلیسا در قرن 7 ساخته شده و تا حد زیادی در قرن 12 گسترش داده شده است. کلیسا دارای یک شبستان طاقی، یک استخر غسل تعمید و ده ها تابوت باستانی است. این به دور از تصاویر سنتی از یک کلیسا فرانسوی است، اما این ساختار مذهبی منحصر به فرد واقعا یکی از آن ها است.

در جهانگرد بخوانید :
عمارت کلاه فرنگی بیرجند - خراسان گردی

4. کلیسای جامع روئن

 کلیسای جامع روئن
شهر روئن گاهی اوقات به دلیل کلیساهای زیاد آن، شهر هزار مناره نامیده می شود. اما یکی از آن ها برجسته تر از دیگر کلیساها است: کلیسای جامع روئن. این کلیسای جامع عظیم و برج مانند، بلندترین کلیسا در تمام فرانسه است. به زنگ ساعت غول پیکر گوش دهید، پلکان باور نکردنی آن را تحسین کنید و مجسمه های قدیسین بر دیوارهای داخلی کلیسای جامع روئن را ببینید.

5. کلیسای سکره کور

کلیسای سکره کور
کلیسای سکره کور در پاریس، یکی از شناخته شده ترین کلیساها در فرانسه می باشد. این کلیسا بر روی یک تپه قرار گرفته است و به سبک رومانو بیزانس طراحی شده است و بسیار شبیه به مسجد معروف ایاصوفیه در استانبول می باشد. یکی از ویژگی های بارز این کلیسا، طرح موزائیکی مسیح و قلب طلایی آن می باشد.

6. کلیسای سینت میشل

کلیسای سینت میشل
رسیدن به کلیسای سینت میشل، چالش برانگیز است. این کلیسای زیبا بر نوک قله یک کوه صخره ای قرار دارد و برای رسیدن به آن باید 268 پله بالا بروید. با این حال، ارزش آن را دارد زیرا فرصت دیدن آجرها و سنگ های ساختمان را که در اواسط قرن 10 ساخته شده است، پیدا خواهید کرد. کلیسا از پایین باورنکردنی به نظر می رسد اما زمانی که به بالا می روید می توانید مناظر خیره کننده فرانسه و شهر ایگویلهی را ببینید.

7. کلیسای نوتردام لاگارده

کلیسای نوتردام لاگارده
کلیسای شگفت انگیز نوتردام در شهر بندری مارسیل، وجود دارد. این کلیسای جامع کاتولیک رومی، بر روی خرابه های قلعه باستانی در قرن 19 ساخته شد و به سبک احیایی بیزانس ساخته شده است. به دیدن مجسمه های مسی با روکش طلا در داخل کلیسا و همچنین ناقوس چشمگیر آن و طاق های سنگی بروید.

8. مونت سینت میشب ابی

مونت سینت میشب ابی
بخشی از جذابیت و زیبایی مونت سینت میشل ابی مدیون محل آن است. جزیره مونت سینت میشل فقط نیم مایل با سواحل نزدیک نرماندی فاصله دارد و باعث دسترسی محدود به آن شده است. با نزدیک شدن به جزیره، شما می توانید ابی را ببینید که از آب بیرون می آید که بخش بزرگی از جزیره را اشغال کرده است. این کلیسا در قرن 15ساخته شده و هنوز هم خانه راهبان است، کلیسای ابی با خیابان های عجیب و جالب، مغازه ها، کافه ها و موزه های اختصاص داده شده به جزیره و تاریخ آن، احاطه شده است.

در جهانگرد بخوانید :
کلیسای سرکیس مقدس - تهران گردی

9. کلیسای جامع ریمز

کلیسای جامع ریمز
بیش از 800 سال پیش، ساخت و ساز کلیسای جامع ریمز آغاز شد. امروزه، کلیسای جامع مثالی خیره کننده از معماری گوتیک است و به عنوان بزرگترین جاذبه در شهر ریمز می باشد. بسیاری از پادشاهان فرانسه در این کلیسا تاجگذاری کرده اند و سوابق نشان می دهد که حتی ژاندارک در یکی از این مراسم در قرن 15 حاضر بوده است. به دلیل کلیساهای کوچک متعدد و اولین استفاده از تزئينات و نقش و نگار در فرانسه، ساخت کلیسای ریمز حدود یک قرن طول کشید.

10. کلیسای جامع آمینز

کلیسای جامع آمینز
در فاصله دو ساعتی شهر ریمز، شهر آمینز قرار دارد که کلیسای جامع آمینز در آن واقع شده است. هنگامی که از کلیسای جامع ریمز پرده برداری شد، مردم آمینز نیز خوستار مکانی مشابه بودند. بنابراین، در قرن 13، کلیسای جامع گوتیک فرانسوی آمینز ساخته شد. فقط کمی بلندتر از کلیسای ریمز بود که یک بخش عمدی در فرایند برنامه ریزی بود. شبستان در بالای سقف، ساختاری باور نکردنی از داخل ایجاد کرده است. حجاری مفصل قدیسین، که بسیاری از آنها نقاشی شده اند، یک دلیل بیشتر برای مشاهده این کلیسای زیبا در فرانسه است.

11. کلیسای نوتردام پاریس

کلیسای نوتردام پاریس
معروف ترین کلیسای جامع فرانسه، کلیسای نوتردام پاریس است، که ساخت آن در اواسط قرن 12 شروع شده است. نوتردام پاریس گوهر معماری پاریس است که در سبک گوتیک می باشد و دارای اندازه ای فوق العاده بزرگ است. ستون های نگهدارنده آن جزو اولین ها در جهان هستند و هم برای طراحی استفاده شده اند و هم نقش حمایتی برای ستون ها دارند و همچنین ناودان آب هستند. شما باید این کلیسا را ببیند اما همچنین برای دیدن سرداب گسترده در زیر کلیسا که به روی عموم باز است، وقت بگذارید.

12. کلیسای جامع شارترز

کلیسای جامع شارترز
در سال 1194، ساخت و ساز کلیسای جامع شارترز آغاز شد. این ساختمان باور نکردنی که در سبک گوتیک ساخته شده است، یکی از مهم ترین معماری های فرانسه در نظر گرفته می شود. شیشه های رنگارنگ پنجره ها، به خوبی حفظ شده اند و دو مناره متفاوت برای جلب توجه بر روی سقف کلیسای جامع وجود دارند. اگر چه نمای بیرونی فوق العاده است، اما تماشای آثار هنری موجود در داخل کلیسا، مانند لباسی که گفته می شود توسط مریم هنگام تولد عیسی پوشیده شده بود را از دست ندهید.

در جهانگرد بخوانید :
باغ کریستن بوش
4+
تبلیغاتجهانگردعکس روزفروشگاه اینترنتی ژیوارتبلیغاتایرانگردی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید