ده جاذبه‌ی توریستی برتر در هلسینکی

0
270

در میان شهرهای اروپایی، هلسینکی یک شهر جوان محسوب می‌شود که در قرن شانزدهم در سواحل خلیج فنلاند تاسیس شده است. امروزه پایتخت فنلاند یک منطقه‌ی شهری پر زرق و برق و مدرن با جمعیت 1.4 میلیون نفر است. از آنجایی که فنلاند زمانی بخشی از روسیه بوده است، می توانید در این کشور معماری الهام گرفته شده از معماری روسی را پیدا کنید. همچنین می‌توانید معماری پیشرو و مطابق با آخرین روش‌های علمی را نیز در این کشور بیابید. هلسینکی یک شهر جزیره‌ای متشکل از 315 جزیره و شبه جزیره است بنابراین شما می‌توانید در حالی که از امتحان کردن غذاهای مختلف فنلاندی در حال ترکیدن هستید، مناظر خیره کننده‌ای ببینید و همین طور از دیدن موزه ها، کلیساها و دیگر جاذبه های توریستی لذت ببرید.


10-کاپاتوری

کاپاتوری
اگر می‌خواهید غذاهای سنتی فنلاندی را بچشید و یا خریدی در ارتباط با هنرهای محلی و صنایع دستی بکنید، کاپاتوری مکان مناسبی برای این کارها است. معروف ترین بازار هلسینکی را در جنوب بندر و در ورودی پارک اسپلانادی واقع شده است. اینجا یک مکان خوب برای خرید پوست گوزن شمالی و کنده‌کاری‌های چوبی و همچنین خوردن لیهاپیکار یا همان پیراشکی گوشتی فنلاندی است. بازار در فضای باز، چشم اندازهای دیدنی از هلسینکی و دریای بالتیک فراهم می‌کند و توقف خوبی را برای کسانی که به سومنلینا می‌روند ایجاد می‌کند. قیمت‌ها در این بازار به صورت پله‌ای هستند و ممکن است برای توریست‌ها بالا باشند، بنابراین بهتر است قبل از رفتن به این بازار، قیمت ها را مقایسه کنید.


9- موزه‌ی کیاسما

 موزه‌ی کیاسما
موزه کیاسما به وجود آمده است تا ماموریت خود را به عنوان محل نمایش بهترین هنر معاصر فنلاند انجام‌ دهد. این ماموریت با خود ساختمان آغاز می‌شود، یک ساختار و شکل غیر معمول و بحث برانگیز که توسط یک آمریکایی طراحی شده و در سال 1993 از میان 515 رقیب انتخاب شده است. موزه‌ی کیاسما واقع در نزدیکی پارلمان در مرکز شهر هلسینکی و بخشی از گالری ملی فنلاند است. در داخل موزه شما آثار بیش از 4000 هنرمند را در یک اتاق مستطیل شکل با یک دیوار منحنی برای ترویج سکوت به منظور لذت بردن هرچه بیشتر از هنر را می‌بینید. نمایشگاه‌های متغیر این موزه، بازدیدکنندگان را وادار به بازگشت می‌کند.

در جهانگرد بخوانید :
آشنایی با زیباترین روستای جهان

8- پارک تفریحی لینانماکی

پارک تفریحی لینانماکی
وقتی از چرخیدن در موزه‌ها خسته شدید، بگذارید کودک درونتان برای بازی در پارک تفریحی لینانماکی خودنمایی کند. لینانماکی 44 نوع سواری، که برخی از آنها برای افرادی که قلبشان ضعیف است مناسب نیست، مانند برج سقوط آزاد و چند سرسره، از جمله یک سرسره‌ی چوبی دارد. آرام باشید! یک خانه‌ی خالی از سکنه، چرخ و فلک و یک سواری بچه‌گانه هم در اینجا وجود دارد، و همچنین 13 رستوران برای زمانی که گرسنه می‌شوید. لینانماکی یک پارک با یک هدف است. نه تنها جوانان و کسانی که قلبشان جوان است را سرگرم می‌کند، سود حاصله برای کودکان کار در فنلاند صرف می‌شود.


7-موزه فضای باز سوراساری

موزه فضای باز سوراساری
موزه‌ی سوراساری در فضای باز، یک راه بسیار عالی برای اینکه افراد بداند فنلاندی‌ها در ادوار گذشته چگونه زندگی می‌کرده‌اند ارائه می‌کند. این موزه در یکی از جزایر هلسینکی واقع شده است و تعداد 87 خانه از سراسر کشور به آن انتقال یافته اند. برخی از مزارع و املاک قدمتی تا 4 قرن دارند، البته بیشترشان تاریخی بین قرون 18 تا 20 دارند. این موزه از سال 1909 فعالیت می‌کند و در طول ماه‌های زمستان تعطیل است. اکثر بازدیدکنندگان بردن صرف ناهار پیکنیکی زمانی درحال چرخیدن در زمین‌های موزه هستید را توصیه می‌کنند. این بزرگترین موزه‌ی سرباز فنلاند است که راهنماهای آن به گونه‌ای لباس می‌پوشند که زندگی روزمره را نشان می‌دهد.


6- کلیسای کامپی

کلیسای کامپی
لطفا سکوت را رعایت کنید! هنگامی که شما به دنبال یک لحظه تنهایی و آرامش در شلوغی شهر هلسینکی هستید ، شما این آرامش را در نمازخانه یا کلیسای کامپی پیدا می‌کنید، این کلسیا همچنین به عنوان کلیسا یا نمازخانه‌ی سکوت شناخته شده است. این کلسیای کوچک یک محل عمومی با حمایت مالی کلیساهای هلسینکی و همچنین بخش خدمات اجتماعی است که محل مناسبی است که خودتان را در زمانی که زندگی بیش از حد گیج کننده شده است، آرام کنید. این کلیسای کوچک در میدان نیرانکاتوری و در یک ساختمان چوبی که به‌صورت خلاقانه‌ای طراحی شده است و بیشتر شبیه به یک سینی بیضی شکل بلند است، واقع شده‌است. و از آنجایی که در نزدیکی مراکز خرید متعدد قرار دارد، دقیقا همان چیزی است که شما بعد از خشته شدن از خرید به آن نیاز دارید.

در جهانگرد بخوانید :
جاده Grossglockner , زیباترین جاده در کوه های آلپ

5- پارک اسپلاندی

پارک اسپلاندی
از سال 1812 تا کنون، این پارک همیشه محل خوبی برای استراحت و دور شدن از شلوغی‌های هلسینکی بوده است. اینجا یک مکان عالی برای دیدن و دیده شدن، دیدار با دوستان به عنوان یک پیک نیک و یا شرکت در نمایش‌های فشن یا یک کنسرت موسیقی جاز است. به خاطر همین دلایل و برخی دلایل دیگر، این پارک در قلب هلسینکی و بین دو خیابان شلوغ واقع شده است و از محبوبیت بالایی بین مردم محلی برخوردار است. این پارک محلی است که مردم محلی و بازدیدکنندگان در آن می‌توانند از فضای سبز گستره لذت ببرند، در کافه‌های قدیمی استراحت کنند و یا توسط هرکدام از نوازندگان خیابانی کمی سرگرم شوند. این پارک معروف ترین پارک هلسینکی است.


4- کلیسای جامع اوسپنسکی

کلیسای جامع اوسپنسکی
این کلیسا که به افتخار مریم مقدس بنا نهاده شده یک ساختمان باشکوه در شبه جزیره‌ی کاتایونوکا می‌باشد که مشرف بر هلسینکی است. این کلیسای جامع ارتدکسی از اجرهای قرمز و گنبد طلایی و 13 گنبد سبز کوچکتر ساخته شده است که نماد مسیح و 12 حواری او هستند. این بزرگترین کلیسای ارتدکس در غرب اروپا است. این کلیسا در سال 1860و با الهام گرفتن از یک کلیسای قرن 16 در مسکو ساخته شده است. داخل کلیسا پر از تندیس و لوستر است و گفته می‌شود یکی ازآنها معجزه می‌کند . این کلیسا مثال خوبی از تاثیرات روسیه بر روی فنلاند است که زمانی جزوی از روسیه بوده است.


3- کلیسای جامع هلسینکی

کلیسای جامع هلسینکی

کلیسای سفید هلسینکی زمانی که آسمان آبی است بسیار دیدنی است. این کلیسا توسط همان معماری که میدان سنات را طراحی کرده است طراحی شده. اسم این کلیسا در اصل به خاطر تزار روسیه، کلیسای سنت نیکلاس بوده است اما زمانی که فنلاند در سال 1917 از روسیه جدا شد نام آن تغییر یافت. این کلیسای نئوکلاسیک که یادآور ساختمان‌های یونان قدیم است در میدان سنات واقع شده است. در سال 1830 ساخته شد و دارای ستون های سفید و مجسمه‌هایی از جنس روی از 12 حواری مسیح بر روی سقف است. اگر غذا خوردن در جاهای غیر معمول برای شما خوشایند است کافه‌ی اینجا در یک دخمه است.

در جهانگرد بخوانید :
نقشه مترو هلسینکی

2- سومنلینا

 سومنلینا

هرچند سومنلینا در فنلاند است، این قلعه‌ی قدیمی دریایی توسط سوئدی ها در اواسط قرن 18 به عنوان حفاظت از اشغالگران روس ساخته شده است. البته این قلعه در این امر موفق نبوده است زیرا روس‌ها توانستند ویاپوری را که در سال 1808 فنلاند به آن شناخته می‌شد فتح کنند. زمانی سومنلینا به عنوان یک پایگاه دریایی خدمت کرده است و کشتی های جنگی در اینجا ساخته شده اند. در میان شش جزیره‌ی سنگی خاموش هلسینکی، سومنلینا، به عنوان قلعه فنلاند شناخته می‌شود و از هلسینکی قابل دسترسی با کشتی است. این قلعه یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی در هلسینکی و یک محل عالی برای پیک نیک در تابستان است، هر چند در تمام طول سال باز است و تعطیلی ندارد.


1- تمپلیاکیو یا کلیسای میدان معبد

تمپلیاکیو یا کلیسای میدان معبد
اگر دوست دارید از یک کلیسای خاص بازدید کنید، پیش به سوی تمپلیاکیو یا معبد سنگی!! اینجا یک کلیسای لوتری خیره کننده است که در قرن 20 با سنگ جامد ساخته شده است. ساخت و ساز این کلیسا برای اولین بار در 1930 میلادی آغاز شده، سپس در جنگ جهانی دوم متوقف شد. چندین سال بعد، ساخت آن دوباره در سال 1968 پس از یک رقابت طراحی دوم آغاز شد. نتیجه‌ی این ساخت و سازها یک فضای داخلی ساخته شده از سنگ جامد، با جریان نور خورشید از طریق یک گنبد مسی است. صبح‌ها زمان خوبی برای تماشای چراغ نور خورشیدی در فضای داخلی است. محراب این کلیسا یک شکاف مربوط به عصر یخبندان است. کلیسا دارای آکوستیک عالی است و اغلب به عنوان یک محل برگزاری کنسرت استفاده می شود.

تبلیغاتجهانگردعکس روزفروشگاه اینترنتی ژیوارتبلیغاتایرانگردی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید