تاریخچه شرکت نوتلا – قسمت اول

0
13659

نوتلا نام برند محبوب ترین شکلات فندقی دنیاست . نوتلا توسط کمپانی ایتالیایی فررو (Ferrero) تولید می‌شود و در سال ۱۹۶۳ به بازار معرفی شد. دستور ساخت نوتلا پیش از آن در یکی دیگر از محصولات فررو که در سال ۱۹۴۴ منتشر شده بود، استفاده شد و سپس گسترش و تغییر یافت. امروزه نوتلا در بیش از ۱۸۱ کشور خرید و فروش می‌شود. شکلات نوتلا از شکر , فندق , روغن نخل (پالم) و کاکائو جامد درست شده . جالب است بدانید شرکت ایتالیایی فررو مالک کمپانی های معروف و محبوبی همچون کیندر (Kinder) , رافائلو (Raffaello) و تیک تاک (Tic Tac) می باشد .

میشل فررو
تولد میشل فررو و کیک تولد نوتلایی وی !

ویلی ونکا در دنیای واقعی !
میشل فررو متولد ۲۶ آوریل سال ۱۹۲۵ است که شرکت فررو را از پدر و عموی خود به ارث برده است. این شرکت یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های شکلات‌سازی ایتالیا است. برند‌های شرکت فررو اسپا شامل نوتلا، مون چری، شکلات کیندر، فررو روچر، تیک تاکز، و تخم‌مرغ‌های شانسی کیندر می‌باشد.

نوتلا
تبلیغ شکلات صبحانه نوتلا

وی در حال حاضر امور روزانه شرکت را به دو پسرش که در بلژیک زندگی می‌کنند، سپرده است. میشل فررو در حال حاضر در مونت کارلو در موناکو زندگی می‌کند. هم‌اکنون خانواده فررو همچنان به عنوان یک خانواده موفق در کسب و کارش باقی مانده است. شرکت فررو در حال حاضر با رشد چشمگیر جهانی، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها در صنعت شیرینی در جهان است.

نوتلا
خط تولید تخم مرغ شانسی شرکت کیندر

نیروی محرکه توسعه این گروه، میشل فررو است. وی با انرژی و شور فراوانش برای خلق محصولات جدید و ایده‌های پیشرو و نوآورانه‌اش توانسته عادات خوراکی میلیون‌ها مصرف‌کننده را تغییر دهد. او به لطف همکاری اثربخش همسرش ماریا فرانکا، اولین صنعتگر ایتالیایی بود که توانست کارخانه‌هایی در خارج از کشور تاسیس کرده و شرکت را به یک شرکت بین‌المللی تبدیل کند.
برای درک موفقیت شرکت باید به دوران بعد از جنگ جهانی باز گردیم، یعنی زمانی که پیرا و پیترو فررو، والدین میشل، یک فروشگاه کوچک شیرینی‌فروشی را به یک کارخانه تبدیل کردند.

در جهانگرد بخوانید :
سال 1396 هجری شمسی , سال چه حیوانی است ؟
تخم مرغ شانسی
تبلیغ تخم مرغ شانسی کیندر

میشل از همان سنین پایین وارد فعالیت‌های مدیریتی شرکت شده بود. آن‌ها محصولاتی را که خود به همراه پسر جوانشان اختراع می‌کردند، می‌فروختند. این نوآوری میشل یکی از عوامل موفقیتش بود. عامل دیگر موفقیت او شبکه فروش کارآی آن بود که توسط برادر پیترو، جیوانی، سازمان داده شده بود. پیترو در سال ۱۹۴۹ در جوانی از دنیا رفت و مدیریت شرکت به عموی میشل، جان، و بیوه پیترو رسید. پس از مرگ جان، همسرش اکتیویا آمریو مسوولیت شرکت را بر عهده گرفت. میشل در سال ۱۹۵۰ به شرکت پیوست.

شرکت فررو
نخستین خودرو های حمل محصول شرکت فررو

در حال حاضر نسل سوم خانواده فررو پیترو و جیووانی، فرزندان ماریا و میشل به شرکت پدرشان پیوسته‌اند و در راس مدیریت گروه قرار دارند. این دو که از سال ۱۹۹۷ در جایگاه مدیران شرکت قرار گرفته اند، عملیات شرکت را با همان اصول اولیه‌ای که فررو در آغاز کار در بیش از ۵۰ سال پیش، بنا نهاده بود، انجام می‌دهند. بنابراین سازماندهی امروز و گذشته شرکت همچنان یک ساختار خانوادگی مطلق باقی مانده است که تحت هدایت آن‌ها به رشد خود ادامه می‌دهد.

نوتلا
فندق تازه برای استفاده در تولید شکلات نوتلا

مهارت‌های مدیریتی میشل با توجه به خلق و تقویت برندهای شرکت، مثل نوتلا در سال ۱۹۶۴ و کیندر در سال ۱۹۶۸، کاملا آشکار است. به علاوه تاسیس کارخانه‌های دیگر در کشورهای دیگر و معرفی شرکت در بسیاری از کشورهای اروپایی و صادر کردن محصولات شرکت به سرتاسر دنیا، از عوامل موفقیت میشل می‌باشد. فررو از اوایل دهه هفتاد سرمایه‌گذاری سنگینی برای تبلیغات تلویزیونی انجام داد. این تبلیغات گسترده همچنان ادامه پیدا کرده تا جایی که شرکت در حال حاضر یکی از سرمایه‌گذاران عمده در تبلیغات و اسپانسر مسابقات ورزشی زیادی است. هم‌اکنون شرکت ۱۸ کارخانه در دنیا دارد که ۳ عدد از آن‌ها در ایتالیا واقع شده‌اند. فروش این شرکت در سال ۲۰۰۸ در حدود ۴/۸ میلیارد دلار برآورد شده است. شرکت فررو بیش از ۲۱۰۰۰ کارمند در سرتاسر جهان دارد.
خانواده فررو همچنان به مشعوف کردن مصرف‌کنندگان با خط تولید منحصر به فرد و محصولات با کیفیت بالا ادامه می‌دهد. میشل فررو همچنان مشتاق است که شرکت را به عنوان یک شرکت خانوادگی حفظ کند تا اینکه سرمایه‌گذاران دیگر را وارد شرکت کند.

در جهانگرد بخوانید :
تصاویری شگفت انگیز از اشیای پیدا شده در رودخانه آمستل هلند
2+
تبلیغاتجهانگردعکس روزفروشگاه اینترنتی ژیوارتبلیغاتایرانگردی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید