14 شهر توریستی زیبا در ایتالیا

0
667

کوچک بودن لزوما بد نیست. زمانی که صحبت از روستاهای کوچک در ایتالیا می شود، کوچک عالی است! با وجود اینکه شهرهای کوچک ممکن است دارای امکانات و مکان های تاریخی شهرهای بزرگ نباشند، اما این کمبود امکانات، با مناظر دیدنی آبی در کسلمولا (Castelmola)، زمین های پوشیده شده از گل های رنگارنگ در نیو (Neive) و روستاهای واقع شده بر روی قله های فرسوده مانند سیویتا دی بگنورجیو (Civita di Bagnoregio) جبران می شوند.


1. دوزا (Dozza)
دوزا (Dozza)
در نزدیکی بولونگا، دوزا را می یابید، روستایی کوچک که به دلیل تبدیل شدن به یک بوم نقاشی، معروف است. دوزا مانند یک موزه هتری روباز است که نقاشی های بسیار زیبایی بر روی دیوار خانه ها، خیابان ها و میدان های آن کشیده شده اند. هر زمان برای بازدید از این روستا خوب است اما هفته سوم ماه سپتامبر عالی است زیرا هر ساله در هفته سوم سپتامبر نمایشگاهی در دوزا برگزار می شود که هنرمندان زیادی از سراسر جهان در آن حاضر می شوند. این روستا همچنین به دلیل جشنواره تابستانی شراب و قلعه قدیمی خود که تا سال 1960 یک ملک خصوصی بود، شناخته می شود.


2. کسلمولا (Castelmola)
 کسلمولا (Castelmola)
شهری کوچک در سیسیلی مشرف به Taormina می باشد که یکی از مقصد های گردشگری ایتالیا می باشد. نکته مثبت در باره این شهر، بکر بودن آن است و منظره زیباتری از Taormina دارد. شیب این شهر کمی زیاد است. پس اگر قصد بازدید از این شهر را دارید، خودتان را آماده کنید.


3. کورتینا دآمپزو (Cortina d’Ampezzo)
کورتینا دآمپزو (Cortina d'Ampezzo)
اگر به ورزش های زمستانی علاقه دارید، این شهر کوچک مقصدی فوق العاده برای شما به حساب می آید. این شهر در رشته کوه های آلپ قرار دارد و مقصدی برای اسکی می باشد. این شهر در سال 1966 میزبان المپیک زمستانی بود. این شعر از قرن 19، یک مقضد گردشگری بوده است. معروف ترین جاذبه گردشگری این شهر، قصر سلطنتی Santi Filippo e Giacomo می باشد که متعلق به قرن 18 است.

در جهانگرد بخوانید :
تصاویری از جاذبه های گردشگری که توسط پهپادها ثبت شده

4. سن لئو (San Leo)
 سن لئو (San Leo)
اگر کتاب کمدی الهی دانته را خوانده باشید، سن لئو ممکن است برایتان آشنا به نظر برسد. زیرا شاعر مشهور، برزخ را بر اساس این روستای کوهستانی کوچک به خصوص قلعه، نوشته است. این روستا به خاطر قلعه ای که بر روی صخره های شیب دار، معروف است و به عنوان یکی از زیباترین روستاهای ایتالیا شناخته شده است.


5. نیو (Neive)
 نیو (Neive)
نیو در پیدمونت واقع شده است و یکی از دوست داشتنی ترین روستاهای ایتالیا در نظر گرفته می شود و دارای خیابان های باریک سنگ فرش شده، معماری قرون وسطی و گل های رنگارنگ که از دیوارهای سنگی کلبه های عجیب و جالب بالا می روند، می باشد. هر چند اکثر مردم، بیشتر به دلیل نوشیدن شراب معروف نیو به آن جا سفر می کنند و از جاذبه های آن دیدن نمی کنند. اگر قصد دارید زیبایی های این روستا را ببیند، حتما کفش پیاده روی راحت همراه داشته باشید. یک برج نگهبانی قدیمی وجود دارد؛ باروک چیزل دی سان پترو یکی از کلیساهای مهم این روستا، در نظر گرفته می شود.

 


6. بوسا (Bosa)
بوسا (Bosa)
بوسا، در جزیره ساردینیا، یکی از شهرهای رنگارنگ در سراسر ایتالیا می باشد. دلیلش این است که خانه ها به رنگهای رنگین کمانی نقاشی شده اند. جذابیت بوسا توسط قایق های ماهیگیری افزایش یافته است، هر چند در گذشته، دباغی منبع اصلی اقتصاد این شهر بوده است. قدم زدن در این شهر لذت بخش است، به قلعه مخروبه چشمگیر بروید تا بتوانید کل شهر را ببینید.

 


7. آلبروبلو (Alberobello)
 آلبروبلو (Alberobello)
آلبروبلو که در جنوب ایتالیا قرار دارد از دیگر شهرهای کوچک ایتالیا بزرگتر است و بیشتر آن به قرون وسطی بر می گردد. این شهر که با 40 خانواده در قرن 16 ساخته شد، اکنون بیش از 10 هزار نفر جمعیت دارد. این یک شهر زیبای ترولی، با ساختمان هایی با سقف مخروطی شکل است که نوک آن ها سفید می باشد. خانه های سفید رنگ به این دلیل نیز منحصر به فرد هستند که با استفاده از سنگ و بدون ملات ساخته شده اند – ترفندی برای نپرداختن مالیات.

در جهانگرد بخوانید :
راهنمای سفر به ایتالیا

8. کسلمزانو (Castlemezzano)
 کسلمزانو (Castlemezzano)
کسلمزانو، در جنوب ایتالیا، یکی دیگر از مکان های جذاب در ایتالیا می باشد. به دلیل اینکه توسط کوه هایی با مکان هایی خوب برای مخفی شدن احاطه شده است، در قرن 19 تبدیل به پناهگاهی برای راهزنان شده بود. این شهر در طول سال حدود 1000 نفر جمعیت دارد که در تابستان ها به دلیل ورود توریستها، چند برابر می شود. زمانی که همه چراغ ها روشن است، روستا بسیار زنده توصیف می شود.


9. مالکزین (Malcesine)
 مالکزین (Malcesine)
باورش سخت است که شهر مالکزین در ساحل شرقی دریاچه گاردا، عکس بیشتر کارت پستال ها بوده است، اما گذشته آرامی نداشته است و همیشه بر سر آن دعوا بوده است. شاید به این دلیل است که مهم ترین مکان دیدنی آن قلعه اسکالیگرو است، قلعه ای که در قرن 13 جایگزین قلعه ساخته شده در قرن 5 شد. با برجی قرون وسطایی ساخته شده از سنگ سفید مشخص شده است و مقبره اتراسکن درون آن قرار دارد.


10.کستلوسیو (Castelluccio)
.کستلوسیو (Castelluccio)
کستلوسیو یک روستای کوچک (با جمعیت کمتر از 200 نفر) است که مرتفع ترین روستا در اپنینز اومبریا است. این روستا در مجاورت پارک ملی مونتی سیبیلینی قرار دارد. این روستا برای رشد عدس در زمین های کشاورزی اطراف آن شناخته شده است. از ماه می تا جولای طبیعت بسیار زیبایی دارد و زمین پر از گل های رنگارنگ از جمله خشخاش و بنفشه می شود. این زمان تحت عنوان “فلوریتا” یا “گل” شناخته می شود. روز جشن فلوریتا یکشنبه های سوم و آخر ماه جولای است.


11.پوزیتانو (Positano)
.پوزیتانو (Positano)
در هنگام رفتن به پوزیتانو، خود را برای دیدن مناظر خیره کننده آماده کنید. پوزیتانو روستایی واقع شده در بالای تپه ساحلی آمالفی می باشد. زمانی که جان اشتاین بک در سال 1953 در کتاب بازار هارپر درباره این روستا نوشت، این روستا از از یک روستای ماهیگیری فقیر به یک روستای توریستی تبدیل شد. یک مکان اصلی این روستا، کلیسای سانتا ماریا اسونتا است. پوزیتانو در چندین فیلم دیده می شود و میزبان جشنواره بین المللی کارتون می باشد.

در جهانگرد بخوانید :
شمس العماره - تهران گردی

12.پیتیگلیانو (Pitigliano)
.پیتیگلیانو (Pitigliano)
پیتیگلیانو شهری کوچک در توسکانی است که به دلیل جامعه قوی یهودی خود در طول قرن ها، “اورشلیم کوچک” شناخته می شود، هر چند این روزها تعداد یهودیانی که در این شهر زندگی می کنند، کم است. یک سناگوگ قرن 16 در بالاترین نقطه شهر قرار دارد. برای منطقه ای با جمعیت کمتر از 4000 نفر، تعدادی کلیسای کاتولیک از جمله کلیسای سینت پیتر و پاول وجود دارد که یک کلیسای کاتولیک قرن 16 است و به نام کلیسای جامع پیتیگلیانو نیز نامیده می شود. مکان دیگری که باید دید، قنات مدیچی است.


13.سیویتا دی بگنورجیو (Civita di Bagnoregio)
سیویتا دی بگنورجیو (Civita di Bagnoregio)
2500 سال پیش توسط اتراسکنز یافت شد. این شهر در برابر باد و فرسایش قرار گرفته است. با این حال، منظره های بسیار زیبایی دارد. فرسایش باعث شده است که شهر در لبه صخره ها قرار بگیرد و دسترسی به زمین های اطراف را از بین برده است. این شهر جذاب یک فضای قرون وسطایی دارد. خیابان ها سنگ فرش شده اند. این روستا در جولای و سپتامبر میزبان مسابقات الاغ سواری در میدان اصلی است.


14.مانارولا (Manarola)
مانارولا (Manarola)
این شهر در شمال ایتالیا واقع شده است. یک شهر بسیار کوچک است اما از ارزش دیدن آن کم نمی کند. این یک شهر ساحلی زیبا با نامی است که معنای آن “چرخ بزرگ” است که به آسیاب آن اشاره دارد. این روستا به دلیل شراب آن از روم باستان معروف است. خانه ها و پیاده رو ها در کل شهر رنگی هستند.

1+
تبلیغاتجهانگردعکس روزفروشگاه اینترنتی ژیوارتبلیغاتایرانگردی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید