معروف ترین غذاهای محلی دبی

0
1007

در حالی که دبی غذاهای جذاب از پاکستان و پرو تا اتوپیای و ایرانی برای ارائه دارد، اما همیشه پیدا کردن غذای قابل اطمینان در شهر نیاز به مهارت بیشتری دارد.

به طور سنتی، این غذاها فقط در خانه ها یا در جشن های اصلی سرو می شوند، اما این موضوع در نهایت شروع به تغییر به عنوان یک انتخاب معقول از رستوران های اماراتی در سطح شهر کرده است.
خوب پس غذای اماراتی دقیقا چیست؟

طعم دبی: بهترین شهر خوراکی های اماراتی

غذاهای گوشتی دلچسب زاده شده در صحرا و غذای دریایی از شبه جزیره ی عربی، عموما با نان پهن و برنج سرو می شوند. بیسار، ترکیبی از ادویه های ترشی جات و زمینی شامل گشنیز، زیره ی سبز، زردچوبه، و دارچین می شود، عملا به هر جیزی افزوده می شود، در حالی که شرکای تجاری قدیمی از قبیل ایران و هند نیز ردپای خود را در غذا گذاشته اند. بسیاری از رستوران های جدیدتر تنها به منوی سنتی اکتفا نکرده اند هرچند: برش های شتر و نان ها چاشنی مرغ تیکا تنها یک جفت از خوراک های ترکیبی اماراتی غیر منتظره ای هستند که ارائه می شوند. اینجا جایی است که پر می شوید.

اشپزی معاصر در اسلا
اشپزی معاصر در اسلا

Contemporary cooking at Aseelah

اسلا و هتل رادیسون بلو، دبی دیرا کریک، با غذاهایی مانند رول مرغ به روز و برش های شتر ابدار، ماجراجویی ترین و کامل ترین غذاهای محلی را در شهر سرو می کنند. غذاهای مورد علاقه ی مدرسه ی قدیمی فراموش نشده اند: سراشپز او میشل سال های زیادی را به بازدید از خانواده های اماراتی گذرانده است تا در دستورالعمل هایی مانند میگوی خوابانده شده در بیسار و اسدا بوبار (پودینگ کدو تنبل) مهارت یابد.

طعم های معتبر در ال فنار

Authentic flavours at Al Fanar

ال فنار یک کیتچ، مکان سرگرم کننده با غذا و دکوراسیونی است که به روزهای قبل از نفت برمی گردد. اجازه ندهید که جشنواره های مرکز خرید شما را پس بزند؛ این رستوران که مانند یک خانه ی حیاط دار قدیمی طراحی شده است، جو زیادی دارد (تنها پیکره های مومی اهمالی را نادیده بگیرید). کسانی که برای بار اول به این رستوران می ایند مشتاق امتحان مرغ مجبوس هستند (یک غذای برنجی با ادویه ی تند بیسار) و درخواست نگار مشوی (ماهی مرکب کبابی) دارند. یک شعبه ی دوم در مرکز شهر جومریا وجود دارد.

در جهانگرد بخوانید :
نقشه مترو دهلی

اشپزی به سبک خانه در التوسل
اشپزی به سبک خانه در التوسل

Home-style cooking at Al Tawasol

محلی ها از سال ۱۹۹۰ برای خوردن غذاهایی شبی به دست پخت مادر بزرگ ها به صورت خانوادگی به رستوران التوسل در دیرا می روند. یک میز در گوشه ی قالی در منطقه ی نارهارخوری اصلی یا در یکی از چادرهای مجلس خصوصی بگیرید و بعد مجبوس بره ی ابدار و سالونای تند (کوری) را با دست های خود بخورید. التوسل همچنین یک مندی متوسط نیز دارد، یک غذای یمنی که در سراسر شبه جزیره ی عربی استفاده می شود: یک گوشت با پخت ارام در یک تندور و روی برنج اروماتیک سرو می شود.

خوراک های شیر شتر در مجلس

Camel milk treats at The Majlis

رستوران مجلس در مرکز خرید دبی با پیچیده ترین مشروبیا (صفحه ی مشبک چوبی) و چشمه ای ابی رنگ، متخصص قهوه، کیک، شیک و بستنی های ساخته شده از شیر شتر است. یک قلم از رژیم های بیدین تا اواسط قرن بیستم، دارای چربی پایین است و ویتامین و مواد معدنی بالایی نسبت به معادل گاوی ان دارد. یک کملوچینو با ترکیب خود کافه از لوبیاهای اتوپیایی را که با اکلار پسته-لعاب دار ساخته شده با –می توان حدس زد- شیر شتر را امتحان کنید.

جهانگرد
مد روز- گوشت-سنتی در سون سندز

Trendy-meets-traditional at Seven Sands

رستوران سون سندز که در دو طبقه در ساحل JBR واقع شده است، با ظاهر داخلی اسلیمی و یک تراس نسیم دار با چشم انداز دریا دارد. منوی غذا با ترکیب سنتی با مد روز پر از غذاهای کلاسیک اماراتی است، اما شما غذاهایی ناحیه ای وسیع تر مانند هوموس مخملی و کیبه ی ترد (گوشت تو پر با کوفته ی گندم ترد) را می بینید. غاهایی برای امتحان؟ سمبوسه – شبیه به سمبوسه ی هندی اما با تندی بیسار دو برابر- و فوگای میگو با ادویه ی بیسار، زعفران و لیمو ی خشک.

در جهانگرد بخوانید :
کافه ای با کانسپت سریال برکینگ بد

خامیر خلاقانه در لگما

Creative khameer at Logma

لگما که در پارک جعبه ی مد روز قرار دارد، یک غذا خوردی با داخلی مدرن – به موتیف های شتر بدبو و لامپ های نفتی اویزان فکر کنید- و خوراک اماراتی معاصر معمولی است. این رستوران نطقه ی نهایی برای نهار با نان پهن خامیر پر شده با تیکای مرغ، یا نرم شده در پنیر خامه ای سنتی تر و دیب (شربت خرما) است. عذای خود را با سیب زمینی سرخ کرده ی لگما با ادویه ی تند خلیجی سفارش دهید.

خوراک های فرهنگی در مرکز شیخ محمد برای درک فرهنگی
خوراک های فرهنگی در مرکز شیخ محمد برای درک فرهنگی

Cultural meals at Sheikh Mohammed Centre for Cultural Understanding

برای یک دوره ی سریع در هر دوی خوراک و فرهنگ اماراتی، از مرکز شیخ محمد برای درک فرهنگی در یک خانه ی باز شازی شده ی بادگیر دارد در منطقه ی تاریخی الفاهیدی دیدن کنید. غذاهایی از جمله مجبوس مرغ و لوکمیت لبی خوش طعم شیرین (دونات) فروبرده شده در دیبز در حالی که پا رو پا انداخته و روی قالی و بالشتک روی زمین نشسته اید، سرو می شوند. بازدید کننده ها با میزبانی جوانان اماراتی، مشتاق به پرسیدن سوالاتی در مورد فرهنگ، بدون هیچ محدودیتی در موضوع هستند.

غذای راحت در البرزا

Comfort food at Al Barza

زیر فروشگاه کندورا در جاده ی ساحلی جومریه، یک بلوک پشت ساحل و ۵۰۰ متر به شمال مرکز خرید مرکاتو، رستوران البرزا دارای ورودی شنی با مشبک کاری های تیره و یک تراس بیرونی قرار دارد. این رستوران که برای صبحانه، ناهار و شام باز است، دارای طعم های مورد علاقه از جمله بالالیت (تخم مرغ هم زده با رشته فرنگی با رایحه ی هل) و هرمیس خامه ای (فرنی گندم با گوشت بره ی ریش ریش) می باشد. شام خورهای ماجراجوتر می توانند تهته ماله را امتحان کنند، یک غذای ماهی نمکی و برنج که دارای طعم اکتسابی است.

در جهانگرد بخوانید :
نخستین جهانگرد ایرانی کیست؟

لقمه های گاه به گاه در میلاس

Casual bites at Milas

میاس که در میان اماراتی ها پر طرفدار است، یک مرکز همهمه در مرکز خرید دبی است که ورودی شیشه ای تاریک را با چوب گرم را با خوراک اماراتی موجود ترکیب کرده است. با خوردن دنگو با زیره ی سبز (نخود اب پز شده) با نان پهن خامیری که هنوز بخار دارد ملچ و ملوچ کنید، در حالی که یک منوی بزرگ را می بینید که در ای پد نشان داده می شود. با فنجان های بی پایان قهوه ی عربی که به همراه هل تهیه شده اند و با شیره ی خرمای چسبناک سرو می شوند، شروع کنید و به دنبال ان مباهار دایای (مرغ در یم سس خامه ی تند با برنج زعفرانی) را امتحان کنید.

تبلیغاتجهانگردعکس روزفروشگاه اینترنتی ژیوارتبلیغاتایرانگردی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید