10 مکان برتر عمان برای بازدید

0
673

در حاشیه ی شبه جزیره ی عرب, شاهد سلطنت عمان خواهید بود که مملو از مسافر است. عمان پر از جاذبه ها و شهرهای دیدنی است. مرکز مسقط محبوب ترین منطقه است , اما این تنها بخش کوچکی از مناطق محبوب عمان را تشکیل می دهد.

اگر چشم اندازهای بیابانی, کوهستان های شگفت انگیز , قلعه های تاریخی و سواحل گرم شما را هیجان زده می کند,عمان را در فهرست سفرتان قرار دهید. حال , مروری بر بهترین اماکن دیدنی اش داریم:

10 ده مکان برتر عمان برای بازدید

روستای مسفاه العبریین


درحالیکه شهرهای بزرگ عمان تازه ساخت هستند, روستاهای کوچکی مثل مسفاه العبریین فضای سنتی ای دارد. این روستای کوهستانی پر از ساختمان های سنگی و سایه های نارنجی و قهوه ای است و بیشتر یاداور روستاهای کوهستانی ایتالیاست و انتظار چنین جایی را در شبه جزیره ی عربی ندارید. یک جاده ی شیب دار مشرف به کوهستان است و شما می توانید از بین ساختمان های سنگی و سبزه زارهای باشکوه و درختان موز قدم بزنید. یک برج نگهبانی باستانی در بالای روستا وجود دارد که می توانید از آن بالا رفته و تمام مسفاه العبریین و چشم اندازهای اطرافش را که پوشیده از آب هستند, ببینید.

9 ده مکان برتر عمان برای بازدید

جزیره ی مصیره


در ساحل عمان جزیره ی مصیره وجود دارد که بهترین گزینه برای مسافرینی است که به دنبال آفتاب, ساحل, حیات وحش و تاریخ هستند. پایگاه هوایی عمان در این جزیره است, اما شهرهایش نسبتا کوچک هستند. یعنی جمعیت کمی در این جزیره متمرکز است. کشتی های منظمی به این منطقه می آیند و دسترسی شما از مناطق اصلی را ممکن می سازند. سرگرمی اصلی این جزیره شنا,تماشای کشتی های غرق شده از ساحل و بیش از 30000 لاک پشت است که در فصل تخم ریزی , هر ساله سروکله شان پیدا می شود.

8 ده مکان برتر عمان برای بازدید

بهلا


محل شگفت انگیز دیگر در عمان , شهر شمالی بهلاست که مرغزاری در میان کویر است. و قرن هاست که محل اقامت مسافرین می باشد. فاصله ی بهلا با نزوی 40 کیلومتر (25مایل) بوده و پر از مناظر تاریخی و تماشایی است. تاریخ این شهر به قرن سیزدهم بر می گردد که تحت کنترل بانو نبهان بود. علاوه بر دیدن شهر , می توانید دیوار خشتی اش به طول هفت مایل را هم ببینید. اگر قصد دارید سوغاتی بخرید, بهلا پر از کوزه های بومی است.

در جهانگرد بخوانید :
نقشه مترو کی یف
7 ده مکان برتر عمان برای بازدید

صلاله


در جنوب عمان صلاله وجود دارد که دومین شهر مسقط است. امروزه صلاله اهمیت خاصی دارد , چون خانه ی اجدادی سلطان قابوس , حکمران عمان در دهه ی 1970 در آنجا قرار دارد. در بازدید از صلاله می توانید قصر رویایی قابوس را دیده و شاهد معماری قدیم در شهری قدیمی مثل حفه باشید. و چند قدم که به عقب بردارید, به منطقه ی باستان شناسی البلید میرسید. صلاله بخاطر تجارت کندر معروف است . پس مطمئن باشید که در بازار حفه کلی سوغاتی می توانید بخرید. از ماه ژوئن تا آگوست ,ابرهای موسمی هند به اینجا رسیده و همیشه شاهد بارندگی باران خواهید بود . به هین خاطر مناطق ساحلی اطراف صلاله در فصول بارندگی به سبزه زار و مرغزار تبدیل می شوند.

6 ده مکان برتر عمان برای بازدید

جبل اخضر


جبل اخضر یعنی کوه سبز. و بخشی از کوهستان الحجر است. توقع قله ی قدیمی کوه را نداشته باشید و اجازه ندهید که اسم سبز شما را فریب دهد. جبل اخضر یک منطقه ی آهکی و بلندترین منطقه ی کشور عمان است. و درحالیکه پوشیده از جنگل های باشکوه نیست, دمای بسیار خنکی داشته و رشد کشاورزی اش حتا از بیابان ها کمتر است. این منطقه اکنون حفاظت شده است و شما می توانید از لابلای تراس های زیبا و درختان پر از میوه پیاده روی کنید. شاید پیاده روی در بیابان های عمان خیلی خوب به نظر نیاید, اما در جبل اخضر عالیست.

5 ده مکان برتر عمان برای بازدید

راس الجن


شرقی ترین بخش عمان راس الجن است که زیستگاه لاک پشت هاییست که از اقیانوس هند به ساحل می آیند. اگر در ماه های تابستان یا بین ماه مه و اکتبر به آنجا رفته باشید,می توانید لانه ی لاک پشت ها و حتا بچه هایشان را که سر از تخم در آورده اند و به سمت اقیانوس می روند, ببینید. در یک سفر روزانه به مسقط می توانید شاهد جایگاه لاک پشت ها باشید, اما بیشتر بازدید کنندگان شب هایشان را صرف تماشای جاذبه های دیگری مثل مرکز بازدید لاک پشت و موزه ها می کنند.

در جهانگرد بخوانید :
زیباترین هتل های جهان – هتل لی بریستول (پاریس)
4 ده مکان برتر عمان برای بازدید

مسندم


شبه جزیره ی مسندم بخش شمالی عمان را تشکیل می دهد. و تا ایالت عربی امارات از کشور جدا شده است. بخش هایی از این منطقه بسیار جدا از هم هستند. و ساکنین زیادی در روستاهای کوهستانی و جمعیت های ساحلی دارند. مسندم در شمال واقع شده و بسیار تماشایی است. در آنجا می توانید قایقرانی کرده و قایق های سنتی عمان,جزیره ی دلفین ها و صخره های شیرجه در دریا را ببینید. جمعیت در این منطقه پراکنده و حیات وحش بسیار گسترده است و از این رو مکانی عالی برای دوستداران طبیعت می باشد.

3 ده مکان برتر عمان برای بازدید

شنزارهای وهبه


در مرکز عمان مایل ها بیابان وجود دارد که شنزار وهبه نامیده می شود. اینجا همان جاییست که مردم بدو زندگی می کردند و منطقه ی محبوبی برای کسانی است که در جستجوی دیدن عمان قدیمی و واقعی هستند. با رفتن به وهبه امکان شتر سواری و تماشای ستارگان در شب را خواهید داشت. شهر عبرع دروازه ی اصلی شنزار وهبه است و بسیاری از تورهای مسافرتی از آنجا آغاز می شوند.

2 ده مکان برتر عمان برای بازدید

نزوی


در قرون ششم و هفتم شهر نزوی پایتخت عمان بود. امروزه این شهر بخاطر قلعه های شگفت انگیزش که در قرن هفدهم به دستور سلطان بن سیف الیا ریبی ساخته شده بودند, معروف است. اگرچه تاریخ برخی قسمت های قلعه به قرن نهم برمی گردند. ارتفاعات قلعه ی نزوی را برج های استوانه ای بیشماری تشکیل داده اند. این قلعه مکانیسم های دفاعی جالبی مثل تله های عسل و پنجره هایی با شکل های عجیب برای حمله به دشمن دارد. همچنین شامل یک موزه از زندگی عمان در قرن هفدهم می باشد. در نزوی می توانید از سوق , بازارهای خارجی و بازار فروش بز که دو بار در هفته برگزار می شود , دیدن کنید.

1 ده مکان برتر عمان برای بازدید

مسقط


اگر قرار است فقط یک جا از عمان را ببینید, به مسقط بروید. مسقط پر از قلعه , قصر, موزه و بازار است . با اینکه نمی توانید داخل قصر سلطنتی العالم را ببینید,اما اجازه دارید پشم اندازهای نزدیک این ساختمان را ببینید. قلعه های دوقلوی الجلالی و المیرانی برای نگهبانی هستند و حالا تبدیل به موزه های عمومی شده اند. در بیشتر روزها مسجد بزرگ سلطان قابوس برای بازدید مسافرین غیر مسلمان هم باز است که در آنجا می توانند لوسترهای بلوری بزرگ, دیوارهای مرمر و دومین فرش بزرگ ایرانی در دنیا را ببینند.

در جهانگرد بخوانید :
نقشه متروی آدانا
1+

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید